Tigar od papira ili Terimova igra skrivača?

Reprezentacija Turske na večerašnjem gostovanju u Ljubljani unatoč pobjedi (0:1) nije oduševila ni igrom ni pristupom. Je li to bila prava slika izabranika Fatiha Terima ili samo varka za izbornika Hrvatske Čačića Antu, koji je susret pratio iz svečane lože?

Za posljednji test pred polaskom za Francusku stari lisac Fatih Terim izabrao je utakmicu protiv Slovenije. Turci, koji su zaigrali u sustavu 4-1-4-1, su u uvodnim minutama utakmice u polupraznim Sto
žicama pritisnuli dosta promiješanu domaću obranu i pogotkom stasitog centarfora Buraka Yilmaza nakon dobro izvedenog prekida brzo došli do minimalnog vodstva. Nakon toga su potpuno stali, tako da su Slovenci do kraja prvog poluvremena preuzeli kontrolu igre i nanizali nekoliko opasnih situacija. Turski bokovi su puštali na sve strane, što je svakako dobra vijest za Ivana Perišića i Marka Pjacu, dok je ideolog slovenske reprezentacije Kevin Kampl kroz sredinu prolazio kao nožem kroz maslac. Turci su bili u napadu potpuno bezidejni, vezna linija nije uspjela povezati raspucane niti, tako da su i prodori Arde Turana po lijevoj strani bili osuđeni na propast.

U drugom poluvremenu slična slika kao u prvom. Do 60. minute gostujuća momčad je imala više loptu u svojim nogama, no usamljeni Yilmaz se u vršku napada uzalud hrvao sa slovenskim stoperima. S dvije odlične obrane istaknuo se vratar Volkan Babacan, dok je rezervist Volkan Sen u 70. minuti promašio izglednu šansu za 0:2.

Terim se ve
ći dio utakmice jako ljutio na svoje igrače, koji su protiv motiviranih domaćina izgledali premalo agresivni, a na momente su iskazali priličnu dozu nervoze, što bi ih na važnim utakmicama na Euru moglo skupo koštati.

Svakako moramo istaknuti, da je Turska jučerašnji susret odigrala tek na nekih 70-80 posto svojih mogućnosti, a iskusni Terim je zasigurno krio neke taktičke varijante. Tako u zraku ostaje pitanje vrijedi li više rekordna pobjeda Hrvatske protiv nogometnih “liliputanaca” iz San Marina ili Terimovih vojnika protiv oslabljenih Slovenaca. Možda odgovor na to pitanje nije ni važan. Važno je samo što će se desiti u nedjelju na Parku Prinčeva