Tadić i Švrljuga strijelci u velikom derbiju; pogoci Mihaljevića i Aralice za Lokomotiv (VIDEO)

fksuduva.lt

Pet se hrvatskih nogometaša u prethodnih pet dana upisalo u strijelce, a sedam njih upisalo je asistencije. Također, izdvojimo Deana Klafurića i Zorana Mamića koji su sa svojim klubovima osvojili Kup.

Mihaljević i Aralica strijelci za Lokomotiv Plovdiv

Bugarski Lokomotiv Plovdiv u ponedjeljak je u utakmici 32. kola remizirao 1:1 kod Etara. Jedini pogodak za goste je u toj utakmici zabio hrvatski nogometaš Filip Mihaljević, koji je odigrao cijeli susret. Cijeli su susret za Plovdiv odigrali i vratar Milina te stoper Jurica Buljat, dok je Igor Banović u igru ušao s klupe početkom drugog dijela.

Lokomotiv Plovdiv je igrao i danas, svladali su Slavia Sofiju rezultatom 3:1. U strijelce se ovog puta upisao Ante Aralica, koji je lijepo pogodio s vrha kaznenog prostora u 56. minuti. Aralica je igrao do 79. minute kada ga je zamijenio Mihaljević, dok su Banović, Buljat i Milina odigrali svih 90 minuta. Ova utakmica bio je prvi susret četvrtfinala playoffa za Europsku ligu.

Tadić i Švrljuga strijelci u velikom derbiju

Veliki derbi u 11. kolu litavskog prvenstva odigrali su Žalgiris i Suduva. Uspješniji su bili gosti koji su na kraju slavili rezultatom 2:3. Goste je u petoj minuti petim prvenstvenim pogotkom u vodstvo doveo hrvatski napadač Josip Tadić. U 12. minuti naš veznjak Andro Švrljuga povisuje na 0:2, trećim pogotkom u prvenstvu. Tadić je igrao do 85. minute, dok je Andro Švrljuga na terenu proveo svih 90 minuta, kao i naš vratar Ivo Kardum koji brani za Suduvu. Na tablici Suduva nakon 11 kola ima 29 bodova, čak deset više od Žalgirisa.

17. pogodak Butića

Torinova momčad do 19 godina u srijedu je s visokih 4:1 svladala Fiorentinu u zaostaloj utakmici 22. kola Primavere A. Za domaće se u strijelce opet upisao mladi hrvatski napadač Karlo Butić, koji sada ima 17 pogodaka i drugi je strijelac Primavere. Torino nakon 27 odigranih utakmica ima 43 boda i peta je momčad prvenstva.

Ljubičić dvostruki asistent

Švicarski drugoligaš Winterthur remizirao je s prvoplasiranim Xamaxom 3:3. Za goste je svih 90 minuta odigrao hrvatski veznjak Krešo Ljubičić, koji je bio asistent prva dva pogotka svoje momčadi u  56. i 68. minuti. Nakon 32 odigrane utakmice Winterthur je pretposljednji s 26 bodova.

Datković asistent

U utakmici 34. kola poljske Ekstraklase i playoffu za ispadanje, Cracovia je na svom terenu remizirala sa Slaskom, bilo je 3:3. Za domaće je cijeli susret igrao hrvatski stoper Niko Datković koji je u 39. minuti bio asistent prvog pogotka svoje momčadi. Cracovia je na tablici nakon 34 kola prva među osam ekipa koje se bore za ostanak, imaju 47 bodova.

Franjić i Alvir asistenti

Slovenski Domžale je u utakmici 30. kola slovenskog prvenstva s uvjerljivih 4:0 svladao Ankaran. Hrvatski veznjak Petar Franjić bio je asistent drugog pogotka svoje ekipe u 33. minuti, dok je za treći pogodak asistirao naš napadač Marko Alvir. Alvir je u igru ušao u 73. minuti, a Franjić je izašao iz nje u 62. Za Domžale je cijeli susret odigrao naš Dario Melnjak, dok je za goste svih 90 minuta igrao Matija Soldo. Napadač Vedran Gerc zamijenjen je u 73. minuti. Nakon 30 kola Domžale ima 62 boda i nalazi se na trećoj poziciji, dok je Ankaran deveti s 21 bodom. Trenutno se nalaze na poziciji koja vodi u doigravanje za drugu ligu.

Čanađija i Štiglec u momčadi kola

Nakon što je Olimpija našeg Igora Bišćana rezultatom 0:2 svladala Aluminij, a Dario Čanađija upisao asistenciju kod prvog gola, isti je uvršten u momčad kola po izboru lige. U momčadi kola s njim je i suigrač iz Olimpije, hrvatski bek Dino Štiglec.

Pajač asistent

U susretu 39. kola talijanske Seria B, Perugia je podijelila bodove sa Salernitanom, odigravši 1:1. Za domaće je do 77. minute igrao hrvatski veznjak Marko Pajač koji je u 50. minuti upisao asistenciju kod jedinog pogotka svoje ekipe. Pajač ove sezone nema niti jedan prvenstveni pogodak, ali ovo mu je sedma asistencija. Perugia nakon 39 kola ima 59 bodova i osma je. Trebala bi se naći u playoffu za prvu ligu.

Klafurić, Antolić i Eduardo osvajači Kupa

U srijedu je poljska Legia odigrala finalnu utakmicu poljskog Kupa te je svladala Arku rezultatom 1:2. Za momčad Deana Klafurića koji je privremeno na klupi poljskog prvaka nakon otkaza koji je dobio Jozak cijeli je susret odigrao Domagoj Antolić koji je bio asistent prvog pogotka u 12. minuti. Posljednjih nekoliko minuta na terenu je proveo i naš napadač Eduardo.

Kup i za Mamića

Nakon što su osigurali titulu u prvenstvu, Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić osvajač je Presidents Cupa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Al-Ain je u finalnoj utakmici svladao Al-Wasl rezultatom 1:2. Za najuspješniji klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ovo je ukupno sedma titula u ovom Kupu, prva nakon četiri godine.