Susreti na Rujevici i Gradskom vrtu prošli bez ikakvih izgreda

Susreti trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige prošli su od strane navijačkih skupina u znaku obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja.

Delegati su najveće kršenje propisa zabilježili na utakmicama odigranim na Poljudu i Maksimiru, dvoboj na Aldo Drosini u Puli je prošao uz jedan minoran izgred dok su susreti na Rujevici i u Gradskom vrtu odigrani u potpunosti u fer i korektnom ponašanju čemu u Rijeci kumuje i bojkot navijanja na domaćim utakmicama od strane Armade.

Delegat Marko Ilijašev na utakmici Dinamo – Gorica je zapisao:

Organizacija utakmice organizirana prema Propozicijama HT-prve lige. Identitet igračan utvrđen putem sportskih iskaznica liječnički pregled vrijedeći kao i licence službenih osoba.Domaćin osigurava prisustvo svih potrebnih službi.Vrijeme oblačno i sparno utakmica igrana u večernjim satima. Domaća navijačka skupina “BBB” smjestena na sjevernoj tribini,a ko ih je bilo 490 pripadnika u 26 minuti zapalili su 1 baklju koja je gorijela na istoj tribini,dok su u sljedecem vremenu isti uzvikivali: od 47 do 53min, i u 79min “Mamiću cigane odlazi iz svetinje”,u 58 do 62min “Zdravko Mamić, srpsko kopile”, u 62-65min “Mamiću cigane,srbine marš iz svetinje,glupi četniče,kada u jutro probudim se ja,znaj da mrzim te pičko lopovska”,u 78min “pili smo pelina pušili smo trave,najvise volimo Mamića bez glave”, te u 79min”Mamiću jebemo te ti nisi Dinamo Dinamo smo mi”. Po članku 54 disciplinskog pravilnika prijavljujemo HNK Gorica zbog izrečenih 5 javnih opomena. Sukladno Propozicijama prijavljujem iz GNK Dinamo sljedeceg igraca broj 40,10,16,21,27,31,55 a iz HNK Gorica igrače 1,5,10,19,30,44.

Delegat Milan Rukavina na susretu Istra 1961 – Varaždin je zabilježio:

Organizacija utakmice provedena sukladno Propozicijama natjecanja HT I. HNL. Utakmica odigrana na vrlo dobrom terenu u povoljnim vremenskim uvjetima pred 1.922 gledatelja među kojima 50-ak pripadnika domaće navijačke skupine Demoni. Na sastanku pred utakmicu pored kontrolora suđenja gosp. Igora Pristovnika nazočni i Povjerenici za sigurnost, kod domaćina gosp. Slavko Jereb a kod gostiju gosp. Mladen Kaselj. Prodaja ulaznica realizirana sukladno čl. 6 Propozicija natjecanja. Pod nacionalno trenirane igrače domaćin je u Zapisnik utakmice prijavio igrače br. 6, 7, 12, 20, 22 i 25 a gostujuća momčad igrače br. 4, 5, 7, 10, 14 i 15. U 46-oj minuti na tribini među domaćom navijačkom skupinom Demoni zapaljena 1 baklja koja je nakon 15-ak sekundi ugašena. Ponašanje igrača i službenih osoba obiju momčadi vrlo korektno.

Davor Ivić na utakmici Rijeka – Slaven Belupo je zapisao:

Organizacija utakmice sukladna Propozicijama natjecanja HT Prva liga. Nazočan dovoljan broj zaštitara i policije. Sportske iskaznice ispravne i svi igrači s pravom nastupa. Temeljam čl. 15 Propozicija Prve HNL kao nacionalno trenirani igrači kod ekipe Rijeke br : Br. 4, 6, 8, 10, 13, i 32. a kod ekipe Sl.Belupa br. 1, 4, 6, 8, 14, i 15. Izrečene disciplinske mjere opravdano i ispravno pokazane. Gledateljstvo (4289) fer i korektno . Nadoknada vremena 1+2- opravdana.

Delegat Ivan Jurina na dvoboju Hajduk – Lokomotiva je zabilježio:

Pred početak utakmice domaćem igraču br.10 Miji Caktašu, kao najboljem strijelcu HT Prve nogometne lige za sezonu 2018/19. predana je Zlatna kopačka. Organizacija utakmice dobra. Sastanku predu utakmicu prisustvovao domaći Povjerenik za sigurnost. Domaćin osigurao sve službe prema Propozicijama za sigurno odigravanje utakmice, te organizirao presonaliziranu prodaju ulaznica. Sportske iskaznice igrača obiju momčadi pregledane i nisu uoćene nepravilnosti. Predstavnici klubova za ispunjenje uvjeta iz čl.15 Propozicija prijavljuju igrače, kod domaćima broj; 1, 6, 10, 13, 17 i 19. a kod gostiju broj; 4, 9, 13, 20, 24 i 26. Svo prijavljeno službeno osoblje posjeduje ispravne licence Saveza. Ponašanje gledatelja uglavnom fer i korektno, osim dijela domaćih navijača (njih 2000) smještenih na sjevernoj tribini koji su uz bučno navijanje tijekom cijele utakmice u 36. minuti organizirano vikali “HNS pederi nogomet ste sjebali” i “jebo Vas Mamić”, te zatim u 38. minuti “Bebeku turčine napuši se kurčine”, kao i u 46. minuti “Mi Hrvati ne pijemo vina već krv četnika iz Knina”. U vremenu od 60. – 63. minute ista skupina navijača zapalila je deset baklji, četri dimne kurije, jednu bljeskalicu i dvije petrade, te zatim u 87. minuti zapalili dvije baklje. Obje klupe fer i korektne.

Darko Matošić u duelu Osijek – Inter-Zaprešić je prijavio:

Utakmica organizirana prema Propozicijama natjecanja i odigrana pred oko 2000 gledatelja. Prostorije i igralište pripremljeni za utakmicu, igrači obje momčadi imaju uredne športske iskaznice, a službene osobe licence. Domaća momčad po čl.15.st.8. prijavljuje nacionalno trenirane igrače: 1,13,6,8,9,12, a gostujuća slijedeće igrače 7,8,13,25,35,11. Utakmica je protekla u športskom nametanju obje momčadi s time što je u prvom poluvremenu gostujuća momčad prikazala bolju igru i postigla 1 pogodak iz igre. U drugom poluvremenu domaća momčad je svoju bolju igru uspjela okruniti s 3 postignuta pogotka i svi pogotci su postignuti iz igre. Vođenje od strane trenera bilo je športsko, a isto tako i navijanje prisutnih gledatelja i navijačke skupine “Kohorta.”

Kazne po napisanim prijavama će odrediti disciplinski sudac HT Prve lige Alan Klakočer, a njihova objava se može očekivati u srijedu.