Sušac, Cvek, Barić i Klapan strijelci; samo bod za Bilića i Bjelicu (VIDEO)

Četiri hrvatska nogometaša danas su se upisala u strijelce, dok su se dvojica našla u ulozi asistenta. Pogotke su postigli Adam Sušac,  Lovro Cvek, Stefan Barić te Marko Klapan. Za momčad Torina do 19 godina dva je pogotka postigao Karlo Butić. Asistencije su upisali Ivan Santini, te Marko Barić koji je dva puta bio asistent.

Od trenera, osim Damira Burića,  pobjedu je upisao samo Marijo Tot u drugoj kineskoj ligi. Bod su osvojili Slaven Bilić, Nenad Bjelica, Niko Kovač, Zoran Mamić. te Nenad Bjelica.

Asistencija Santinija

Francuski Caen nastavio je s dobrim rezultatima, te se novom pobjedom popeo na šestu poziciju. Caen je na svom terenu danas svladao Troyes, rezultatom 1-0. Za domaće je cijelu utakmicu odigrao hrvatski napadač Ivan Santini, koji je u 30. minuti asistirao jedinom strijelcu Rodelinu kod pogotka. Caen na šestoj poziciji ima 18 bodova iz 11 odigranih susreta.

Samo bod za Slavena Bilića

Nakon preokreta protiv Tottenhama, West Ham je bio nadomak nove pobjede. U desetom kolu Premierlige momčad Slavena Bilića gostovala je kod Crystal Palacea, te nakon prvih 45 minuta imala dva gola prednosti. Strijelci su bili Chicharito i Ayew. No, u drugom dijelu domaća je momčad stigla poravnati i osvojiti bod. Najprije je u 50. minuti Milivojević smanjio na 1-2 iz kaznenog udarca, da bi za bod domaćih pogodio Zaha, i to u sedmoj minuti sudačke nadoknade. West Ham sada ima devet bodova na 16. poziciji nakon deset odigranih susreta.

Prvi pogodak Sušca

Njemački trećeligaš Osnabruck je na svom terenu s visokih 4-0 svladao Zwickau. Cijeli je susret za domaću momčad odigrao hrvatski stoper Adam Sušac, koji je u 57. minuti postigao treći pogodak na utakmici, svoj prvi u novom klubu. Osnabruck nakon 14 kola ima 13 bodova, i nalazi se na tek 18. poziciji.

Drugi pogodak Cveka

Momčad Celja svladala je Triglav rezultatom 0-2 u 14. kolu slovenskog prvenstva. Od 70. minute za gostujuću je momčad u igri bio hrvatski napadač Lovro Cvek koji je u 84. minuti postigao drugi pogodak na utakmici, te svoj drugi u prvenstvu ove sezone. Osim Cveka za Celje je igrao i Filip Dangubić koji je zamijenjen u sudačkoj nadoknadi. Celje nakon 14 kola čuva sedmu poziciju s 15 osvojenih bodova

Prvijenac Barića

U susretu 13. kola BH Premijer Lige Krupa je na svom terenu s laganih 3-0 Vitez. Za domaće je igrao i 26-godišnji hrvatski veznjak Stefan Barić koji je u 33. minuti postigao drugi pogodak na utakmici. Za Barića je to prvi pogodak ove sezone, a Krupa se nakon 13 odigranih susreta nalazi na dobroj četvrtoj poziciji s 22 boda.

Bod za Bjelicu

Najzanimljiviju utakmicu 14. kolja poljske Ekstraklase odigrali su Lech našeg Nenada Bjelice te Wisla. Nije bilo pobjednika, a rezultat je bio 1-1. Gosti su imali vodstvo od osme minute pogotkom Carlitosa Lopeza, a domaći su do boda stigli tek u 94. minuti pogotkom Jevtića. Bjeličina momčad nadigrala je goste, imali su čak 26 udaraca na gol, ali su se na kraju morali zadovoljiti teško izborenim bodom. Lech nakon 14 kola ima 24 boda, dva manje od prvoplasiranog Gornik Zabrzea.

Pogodak Klapana protiv Balajića

U prvom susretu 14. kola slovenske Prve Lige bez pobjednika su odigrali Ankaran Hrvatini i Krško (1-1). Domaća momčad povela je u 23. minuti pogotkom hrvatskog veznjaka Marka Klapana iz kaznenog udarca. Momčad Krškog koju vodi naš Stipe Balajić do boda je stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Ejupa. Osim Klapana, za Ankaran je igrao i naš Vinko Cerovec koji je u igru s klupe ušao u 77. minuti. Kod Krškog su cijeli susret odigrali Josip Balić, Marko Dušak, Marin Jurina i Tonći Mujan. Nakon 14 odigranih utakmica Ankaran je posljednji sa samo sedam bodova, dok je Krško šesto, sa 16.

Dva pogotka Butića

U susretu sedmog kola talijanske Primavere momčad Torina do 19 godina porazila je Fiorentinu s 0-3. Bivši napadač Zadra Karlo Butić dva puta se upisao u strijelce. Butić je bio strijelac prva dva pogotka, u 13. i 57. minuti.

Remi Eintracht Frankfurta

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača remizirao je jučer na Opel Areni s Mainzom 1-1. U susretu desetog kola Bundeslige Eintracht je poveo u 37. minuti autogolom Bella, no domaći su u 71. minuti izjednačili zgoditkom Serdara. Ante Rebić u igri je bio do 74. minute. Eintracht nakon deset odigranih utakmica ima 15 bodova i trenutno je devetoplasirana ekipa.

Pajač dvostruki asistent

U susretu 12. kola talijanske Serije B Perugia je remizirala na gostovanju kod Cremonesea (3-3). Za gostujući sastav je cijeli susret odigrao mladi hrvatski nogometaš Marko Pajač koji je upisao dvije asistencije. Pajač je bio asistent prvog pogotka svoje ekipe u 22., te posljednjeg u 80. minuti. Perugia nakon 12 kola ima 14 bodova i nalazi se na 15. poziciji.

Samo bod Mamića

Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić osvojio je samo bod na svom terenu protiv posljednjeplasiranog Al Sharjaha. U vrlo uzbuljidvoj utakmici, rezultat je bio 3-3. Mamićeva momčad zaradila je čak dva isključenja, na što njihov strateg svakako nije navikao, Salem je isključen u 42., a Berg u 86. minuti. Al-Ain nakon šest kola ima 14 bodova, te dijeli prvu poziciju s Al Waslom.

Druga pobjeda u nizu Tota

Marijo Tot upisao je drugu pobjedu u nizu s kineskim drugoligašem Zhejiang Yitengom. Yiteng je na svom terenu porazio Beijing Baxy s 3-1, te tako stigao do osme prvenstvene pobjede. Nakon 30 kola Yiteng ima 32 boda i nalazi se na 13. poziciji.