Sudačka nadoknada Zagreb-Dinamo (0-2): “Prijateljsku” utakmicu zasjenio pomoćnik Krmar

Zagreb
: Livaković 1, Kovačić 4, Krovinović 10, Šulc 19, Kolinger 20, Stepčić 21, Musa 23, Ćubel 24, Matić 27, Medić 28, G. Boban 30

Zamjene
: Herceg 15, Jurilj 8, Konopek 9, Gudelj 11, Mudražija 16, Muić 18, B. Boban 99

Trener
: Dražen Madunović

Screenshot Arena sport

Dinamo
: Eduardo 34, Musa 3, Šimunović 5, Pinto 6, Fernandes 11, Goncalo 13, Hodžić 15, Ademi 16, Ćorić 24, Pamić 28, Rog 30

Zamjene
: Mikulić 33, Antolić 8, Henriquez 9, Cekici 17, Pjaca 20, Benković 26, Matel 77

Trener
: Zoran Mamić

Samo trojici sudaca, HNS je ukazao čast suditi dvije utakmice u prva 4 kola: Bebeku, našem najboljem sucu kako kaže UEFA, nećaku Vučemiloviću i oskarovcu Mariću. Potonji bi, ako nastavi ovim ritmom, mogao postati Dinamov kućni sudac s obzirom na činjenicu da je sudio i derbi u prvom kolu. Prošle sezone Marić je 5 puta sudio Dinamu od ukupno 13 susreta koliko ih je odusudio u Prvoj ligi, a rekord je svojevremeno držao vicmaher ZlatkoŠimčić koji je u dvije sezone čak 11 puta (od 18 koliko ih je sudio) dijelio pravdu na Dinamovim utakmicama.

Tek što je počela utakmica Hodžić je iskoristio poklon obrane Zagreba. Iako se Hodžić nalazio u položaju zaleđa prilikom dodavanja Ćorića, postignuti zgoditak je regularan. Hodžić naime, nije utjecao ni na igru ni na igrača već je igrao loptom tek nakon što je Ćubel loše ispucao. Radi se o “novoj” akciji pa je Krmarispravno procijenio da nema zaleđa.

Što se prvog poluvremena tiče, suci nisu imali težak zadatak i uredno su odradili posao. Poluvrijeme je proteklo u korektnom nadigravanju obje momčadi kao da se radi o treningu, a ne o prvenstvenoj utakmici. Marić je opravdano pokazao žuti karton Musi zbog preoštrog starta na Matelu u 44. minuti.

Jedina zamjerka Mariću je što nije nadoknadio minutu izgubljenog vremena kod ozljede i zamjene Muse iz 4. minute, već je svirao kraj točno na isteku 45. minute.

Minutu nakon što se krenulo s centra Krmar je označio zaleđe Konopeka i tako oštetio Zagreb za izjednačenje.

Radi se o prilično jednostavnoj situaciji za pomoćnog suca jer ima čistu sliku ispred sebe. Krmar nije bio u liniji što znači da je bio loše postavljen i nije imao dobar kut gledanja. S druge strane pretposljednji obrambeni igrač Dinama stoji točno na liniji kaznenog prostora pa je Krmar, bez obzira na kut, trebao dobro procijeniti situaciju. Tko je imao zastavicu u ruci zna da se radi o velikom propustu Krmara.

U 51. minuti opomenu je zaradio Ademi zbog preoštrog starta.

Do kraja utakmice treba notirati i drugi pogodak Hodžića za konačnih 0:2 u 72. minuti.

Jedina razlika između ove i bilo koje prijateljske utakmice je to što je ovdje broj izmjena ograničen na 3 po ekipi. Ne sjećam se da je jedna momčad uspjela odigrati poluvrijeme na prvenstvenoj (pa čak i na prijateljskoj) utakmici bez da napravi prekršaj kao što je to Zagreb odradio u drugom dijelu. Definitivno su istakli kandidaturu za fair play oscara na kraju sezone.

Čak i na takvoj utakmici suci su utjecali na rezultat.