Sudačka nadoknada je za pi…

“Očekivana razina suđenja,…” prokomentirao je suđenje Igora Rajka i njegovih pomoćnika Dominika Benkovića i Dejana Kupresa na jučerašnjem susretu 33. kola 3. HNL Zapad između NK Trnje i NK Opatija (1:0) delegat Ivica Balenović. Znači, ni iskusnog delegata nije iznenadilo “domaćinsko” suđenje i nepridržavanje pravila igre?

Dobro znanu parolu “Against modern football!” uzviknuo je jučer dio redakcije portala Nogometplus i umjesto u dalekom Liverpoolu svoju nedjeljnu nogometnu glad utješio u zagrebačkom kvartu Trnje.

Tamošnji stadiončić ugostio je prvenstveni susret domaćih “nebeskoplavih” i gostiju iz Opatije. Domaćinima su bodovi u borbi za opstanak u trećeligaškom rangu bili više nego dobrodošli, pa njihov odlučniji ulazak u utakmicu nije nikog iznenadio. Ipak, brzo je postalo jasno, da mogu stoperi Trnja gostujućeg brzanca Junryeol Baea uloviti samo lasom, pa su primijenili taktiku “tko leži, ne bježi”.

Sirotom Koreancu su tako u prvih 25 minuta triput uletjeli u “kost”, no glavni sudac Igor Rajko očito nije bio impresioniran jačinom duela, pa je karton žute boje ostao “zacementiran” u džepu. Na drugoj strani je oštrije sankcionirao skoro svaki malo jači prekršaj nogometaša Opatije, a sredinom drugog poluvremena drugi žuti karton zbog oštrog starta na sredini terena pokazao je momku u crno – bijelom dresu Saši Koliću.

Zbog važnosti susreta izabranici iskusnog trenera Milivoja Bračuna bili su vidljivo nervozni u zadnjim minutama, kada su Opatijci pokušavali dugim loptama doći do izjednačenja. Bilo je tu nekoliko upitnih zaleđa, zbog kojih su si gostujući napadači čupali kosu, te 2-3 prekršaja u napadu, koje laičko oko (ne)stručnjaka iz Nogomeplusa nije vidjelo.

Vratar Trnja Mario Gudelj jako sporo je vraćao loptu u igru bez ijednog upozorenja glavnog suca. Kad smo počeli razmišljati, da bi zbog crvenog kartona, dva duža prekida zbog ozljeda, već spomenutog Gudeljevog otezanja i pet zamjena drugo poluvrijeme trebalo biti produženo za bar 3-4 minute, glavni sudac je točno u 90.00 odlučio da su posjetitelji dovoljno uživali u ovoj nogometnoj predvečeri te je odsvirao kraj duela… bez sekunde nadoknade!

Moramo priznati, da nas je sve skupa prilično šokiralo, ali očito samo nas – vječne nezadovoljnike s Nogometplusa. Utakmicu je uživo pogledao i novinarski kolega s portala Sportnews, kojem sudački previdi očito nisu bili vrijedni spomena u izvještaju s utakmice. Možda nas iznenadi kolega Robert Matteoni iz Sportskih novosti i ocijeni predstavu istarskog susjeda Rajka, koju je pogledao uživo… Ili ipak samo mi prekritički ocjenjujemo predstave hrvatskih sudaca, čije predstavnike gledamo i na najvećim svjetskim pozornicama, kao što će biti Mundial u Rusiji… oh, wait…