Sudačka nadoknada Inter – Osijek (0:0): Marić vrlo dobro odsudio nezanimljivu utakmicu Inter – Osijek

Kontrolor: Branko Stipković (Karlovac)

Inter: Posavec 12, Jefthon 6, Šoljić 7, Mlinar 8, Blažević 10, Čeliković 13, Komorski 15, Ćosić 25, Mazalović 28, Nestorovski 30, Bočkaj 34
Zamjene: Čović 1, Begić 4, Glavina 11, Čabraja 14, Zulim 19, Jurjević 20, Ottochian 27
Trener: Samir Toplak

Osijek: Mikulić 1, Kurtović 4, Špičić 7, Roce 11, Arsenić 15, Lesjak 19, Škorić 21, Šorša 22, Grgić 23, Šarić 24, Lukić 28
Zamjene: Žitnjak 12, Džolan 6, Špoljarić 8, Perošević 10, Ugarković 14, Matas 26, Čuljak 27
Trener: Zoran Zekić

Nakon što je kaznenim udarcima unakazio utakmicu ovih protivnika u Gradskom vrtu, Marić je dobio priliku suditi i “uzvrat” u Zaprešiću.

Prva zanimljiva situacija je usmeno upozorenje Špičiću zbog starta u 6. minuti. Marić je pustio prednost igračima Intera i nakon toga upozorio Špičića.

Jedina sporna situacija na utakmici zbila se u 15. minuti. Nakon udarca Jefthona, lopta se od igrača Intera odbila u ruku obrambenog igrača Osijeka. Marić je dobro procijenio da nema govora o kaznenom udarcu jer se ruka nalazila uz tijelo, nije bilo nikakve namjere a i igrač nije imao vremena izmaknuti ruku.

Da Špičić nije najbolje razumio Marićevo upozorenje na početku utakmice, saznali smo u 40. minuti, kad je opravdano opomenut zbog preoštrog starta.

Minutu kasnije Marić je dosudio slobodni udarac za Inter ispred njihovog kaznenog prostora. Igrači Intera pokušali su na brzinu izvesti slobodan udarac, ali ih je Marić zaustavio i tražio izvođenje točno s mjesta gdje se prekršaj dogodio. Na to mu je Mazalovićprigovorio, a Marić mu je autoritativno prišao i vjerovatno rekao da neće trpjeti daljnje prigovore. Sve ovo bi možda i bilo u redu i imalo smisla da Inter na kraju priče slobodni udarac nije izveo još dalje od mjesta prekršaja i još bliže golu Osijeka.

Statistika prvog dijela:

Ritam utakmice je pao u drugom dijelu, a samim tim se i broj prekršaja prepolovio. Ipak je Ćosić zaslužio opomenu zbog preoštrog starta u 57. minuti.

Do kraja utakmice nije se ništa zanimljivo događalo. Izdvojili smo samo situaciju kad je Marić pustio prednost Osijeku umjesto da je dosudio slobodni udarac na rubu kaznenog prostora.

Spomenimo i da je Marić odlučio nadoknaditi samo dvije minute iako je prekid kod ukazivanja pomoći Lesjaku trajao 2 minute i 20 sekundi. Još je bio jedan kraći prekid kad se ozlijedio Arsenić. Osim toga, ekipe su obavile 5 izmjena u drugom poluvremenu dok je posljednja izmjena napravljena u sudačkoj nadoknadi.

Prilično dosadnu, ali laganu utakmicu sudačka trojka odradila je vrlo dobro. Opomene su ispravno dodijeljene, a navedene greške nisu bitno utjecale na igru i rezultat.