Stopostotni Ivan Leko; pogoci Šituma, Meseca i Džolana; gol i asistencija za Mujana i Jurinu (VIDEO)

Pet je hrvatskih nogometaša upisalo pogotke jučer. Mario Šitum pogodio je u slavlju Lecha kojeg vodi Nenad Bjelica, a Vedran Mesec bio je strijelac za Aluminij. Ivica Džolan postigao je pogodak na Islandu na asistenciju Marija Tadejevića, dok su Tonći Mujan i Marin Jurina upisali po pogodak i asistenciju. Ivan Leko nastavio je sa sjajnim otvaranjem prvenstva sa svojim Club Bruggeom.

Pogodak Šituma u slavlju Bjeličinog Lecha

U sedmom kolu poljskog prvenstva momčad Lech Poznana koju vodi naš Nenad Bjelica svladala je Arku rezultatom 3-0, iako su od 52. minute igrali s igračem manje. Cijeli susret za domaću je momčad odigrao hrvatski veznjak Mario Šitum koji je u 83. minuti pogotokom postavio konačan rezultat. Šitum je prethodno, u 74. minuti bio asistent za drugi zgoditak Lecha. Ovom pobjedom Lech se vratio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice s 14 bodova, koliko ima  i Zaglebie.

Pogodak Meseca za Aluminij

Momčad Aluminija je rezultatom 2-0 svladala Triglav u sedmom kolu slovenske Prve Lige.  Cijeli susret za domaće je odigrao hrvatski veznjak Vedran Mesec, koji je u 76. minuti ‘načeo’ goste. Osim Meseca, cijeli su susret odigrali vratar Matija Kovačić te Sanin Muminović, dok je Luka Čagalj u igru s klupe ušao u 90. minuti.  Aluminij nakon sedam kola ima osam bodova i nalazi se na  sedmoj poziciji.

Pogodak Džolana na asistenciju Tadejevića

Islandski prvoligaš Fjolnir jučer je s 3-1 svladao Vikingur Reykjavik u 17. kolu islanskog prvenstva. Cijeli susret za domaće su odigrali hrvatski braniči Mario Tadejević, te Ivica Džolan, dok je Igor Jugović u igru ušao u 95. minuti. Treći gol za domaću momčad postigao je naš Džolan na asistenciju Tadejevića iz slobodnog udarca.

Mikulić obranio kazneni udarac u moldavskom derbiju

Momčad Sheriff Tiraspola svladala je Milsami u derbiju osmog kola moldavskog prvenstva rezultatom 3-1.  Trener domaće momčadi nije imao na raspolaganju najboljeg igrača svoje ekipe, hrvatskog veznjaka Josipa Brezovca, dok su vratar Zvonimir Mikulić i stoper Ante Kulušić odigrali cijeli susret. Mikulić je u 70. minuti pri minimalnom vodstvu svoje momčadi obranio kazneni udarac gostujućem napadaču Dedovu. Sheriff nakon osam kola na prvoj poziciji ima 20 bodova, dva više od Milsamija.

Pogoci Mujana i Jurine u slavlju Krškog

Momčad Krškog na svom je terenu uspjela svladati Domžale, bilo je 4-2. Dva su hrvatska napadača postigla zgoditke za domaću  momčad, Tonći Mujan i Marin Jurina. Najprije je u 68. minuti Mujan pogodio drugi zgoditak za domaću momčad na asistenciju Jurine, dok je dvije minute kasnije Jurina pogodio na asistenciju Mujana.

Od tri hrvatska trenera, uspješan je bio samo Ivan Leko koji je nastavio s odličnom formom u belgijskom prvenstvu. Igor Bišćan upisao je remi u slovenskom derbiju, dok je Damir Burić upisao novi poraz.

Stopostotni Ivan Leko

Belgijski Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko nastavio je sa sjajnom formom na startu sezone. U petom kolu, aktualni belgijski prvak upisao je petu pobjedu. S uvjerljivih 4-0 bili su bolji od Standarda. Nakon pet kola, Club Brugge ima maksimalnih 15 bodova, kao i Charleroi koji ih u stopu prati.

Bez golova u slovenskom derbiju

U derbiju slovenskog prvenstva, Olimpija iz Ljubljane koju vodi naš Igor Bišćan remizirala je s Mariborom, 0-0. Za Olimpiju su cijeli susret odigrali Dario Čanađija, Dino Štiglec i Tomislav Tomić. Olimpija i Maribor nakon sedam kola sa 17 bodova drže prvu poziciju slovenskog prvenstva. Nakon reprezentativne pauze, Olimpija gostuje kod Krškog.

Novi poraz Burićeve Admire

Admira Wacker, koju vodi naš Damir Burić upisala je četvrti poraz u šestom kolu austrijske Bundeslige. Na njihovom je terenu bolja bila Austria Beč koja je slavila rezultatom 1-3.  Cijeli susret za domaću je momčad odigrao naš napadač Marin Jakoliš. Admira nakon šest kola ima jednako toliko bodova i nalazi se na osmoj poziciji.