Split tone prema drugoj ligi, danas dvoboj neporaženih u nastavku prvenstva

Jučer su odigrane tri utakmice 15. kola 1.HMNL, u kojima je najveće iznenađenje bila domaća (6:3) pobjeda Squarea protiv prvaka Novog Vremena. Dubrovčani su u jednom trenutku imali i prednost od 5:0, da bi prvaci do kraja uspjeli tek ublažiti poraz.

Najtrofejniji hrvatski klub Split upisao je novi poraz i tako ostao prikovan na dnu prvenstvene ljestvice. ‘Bijeli’ su i ovaj puta vodili na poluvremenu, ali je šibenska Crnica odličnom igrom u nastavku preokrenula tijek utakmice i stigla do pobjede (5:4) koja ih je učvrstila na trećem mjestu.

Vrgorac je, pak, nadvisio Universitas u Splitu (4:2) i bodovno se izjednačio s Futsal Dinamom koji ima utakmicu manje.

Danas se igraju preostale dvije utakmice, od kojih je derbi kola dvoboj između Olmissuma i Futsal Dinama, jedine dvije neporažene momčadi u nastavku prvenstva. Doduše, vodeći Olmissum ima svih pet pobjeda, a Dinamo dvije pobjede i tri remija, no Plavi se dižu u formi te, iako igraju bez ponajboljeg igrača Davora Kanjuha, love pozitivan rezultat i nastavak serije.

U posljednjoj utakmici dana Uspinjača Gimka dočekuje Alumnus u gradskom derbiju dvije momčadi koje se bore za ostanak.