Šoštarić s dva gola osigurao Varteksu pobjedu u gostima kod Rudara

Izabranici Želimira Orehovca zaključili su i 11. kolo MŽNL Čakovec-Varaždin s pobjedom, već devetom u ovom dijelu prvenstva, a sve bez izgubljenog susreta. Nova “žrtva” bila je momčad Rudara iz Murskog Središća, koja je kod kuće poražena s 1:2.

Nemale muke oko sastava imao je trener Orehovec jer uz “požutjele” Vukovića i Kukeca, posljednji trening nije izdržao Broz, da bi se već u otvaranju utakmice ozlijedio Jurić pa je na terenu bila ekipa koja do sad zajedno nije krenula niti u jednu utakmicu. Od početka su krenuli juniori Žganec, Benković i Jurić, da bi se ozljedom Jurića Kuhar preselio na beka.

Unatoč svemu, gosti su od prve minute zagospodarili terenom, a prve plodove napornog rada ubiru već u 24. minuti, kada najbolji strijelac Bumbara, Tihomir Šoštarić, zabija svoj jubilarni deseti gol sezone za vodstvo Varteksa 1:0 te preskače kolegu Karića na listi najboljih strijelaca lige s jednim pogotkom više.

Ukrao je jednu loptu Borna Radić koji je danas uz Novoselca činio stoperski par, povukao brzu kontru te gurnuo Šoštarića “oči u oči” s Rajhom i Varteks vodi 1:0.

Pri istom rezultatu ide se i na predah, a mreže miruju sve do 80. minute. Mogao je Varteks puno prije riješiti utakmicu, ali nepreciznost Kuhara i Modrića ostavlja domaćina na životu. Tada na scenu ponovo stupa Šoštarić koji iz odličnog slobodnog udarca diže vodstvo Bumbara na 0:2.

Povukao je odlično kontru Modrić, a domaćoj obrani nije preostalo drugo nego da ga sruši na ulazu u kazneni prostor. Loptu uzima Šoštarić i snažnim, ali odmjerenim udarcem loptu šalje iznad živog zida, a golman Rudara ostaje ukopan na crti, kojemu nakon toga nije preostalo ništa drugo no izvaditi loptu iz mreže i poslati ju na centar.

U tim trenucima na semaforu je stajalo 0:2, a pet minuta kasnije poraz Rudara ublažava Skoliber zabivši za 1:2 te tako barem donekle popravlja dojam domaćina iz Murskog Središća.

Varteks je novom pobjedom osigurao nova tri boda koja će dobro doći u bijegu od konkurenata za prvo mjesto lige, a pritom su Bumbari uspjeli i nastaviti niz bez poraza, koji još nisu upisali u ovoj sezoni.

Bumbare novi susret u ligi čeka sljedećeg vikenda, kada će na terenu u Sračincu dočekati momčad Bednje, izravnog konkurenta za prvo mjesto tablice te momčad koja do sad ima samo jedan poraz u ovom dijelu sezone, a sutra kod kuće dočekuje Novi Marof.

Uz sutrašnju pobjedu i onu protiv Varteksa, izjednačili bi se po bodovima s Bumbarima, što znači da će svakako tražiti svoje prilike u tim utakmicama, no igrači Varteksa, na čelu s trenerom Želimirom Orehovcem, dat će sve da i u toj utakmici ostvare pozitivan rezultat.