Šokantan derbi razveselio Mariborčane

Dugo iščekivani veliki derbi slovenskog prvenstva ponudio je sve ono što samo nogomet može ponuditi. Pun stadion, odličnu atmosferu i dramatičnu utakmicu punu preokreta, na kojoj su slavili gosti iz Maribora (1:2).

Unatoč tome, što su nogometaši vodeće Olimpije u sinoćnji derbi krenuli s tri boda prednosti i boljim omjerom u međusobnim susretima, od prve minute su krenuli u otvorenu bitku za pobjedu, kojom bi već tri kola prije kraja praktički osigurali titulu prvaka. Zmajčeki su poveli već u 19. minuti pogotkom svog Mariborčanina Roka Kronavetra, kojeg je lijepo uposlio Blessing Eleke, a do kraja prvog poluvremena još nekoliko puta su ozbiljno ugrozili golmana Maribora Jasmina Handanovića, no na veliki odmor su otišli samo s minimalnim vodstvom.

Rekordnih 14.500 gledatelja u drugom poluvremenu pratilo je taktičku bitku i puno zatvoreniju igru domaćina, što su Mariborčani kaznili u 80. minuti pogotkom ljubljanskog napadača Milivoja Novakovića iz jedanaesterca, a pravi šok za zeleno-bijele stigao je u sudačkoj nadoknadi, kada je nakon kornera Marcos Tavares odlično reagirao u domaćem kaznenom prostoru i matirao Nejca Vidmara za jako važnu pobjedu Maribora. “U prvom poluvremenu smo igrali jako loše. Nakon izmjena smo postali opasniji i zasluženo pobijedili. Nadam se pobjedama do kraja prvenstva i nakon toga ćemo vidjeti, tko će dignuti kantu,” kazao je Tavares.

Maribor se na ljestvici izjednačio s Olimpijom, koja je ipak još uvijek u prednosti, tako da joj tri pobjede sigurno donose naslov. Vijoličasti tako još uvijek ne mogu mirno disati, a zanimljivo je, da veliku pobjedu nisu proslavili sa svojim navijačima, s kojima očito još uvijek drže otvorenu frontu zbog loše sezone.

U preostalim utakmicama Celje je slavilo u Zavrču, Luka Koper u Velenju, dok su Krka i Krško remizirali bez golova.

Prva liga Telekom Slovenije, 33. kolo:

Olimpija – Maribor 1:2 (1:0),Krka – Krško 0:0, Rudar – Luka Koper 0:2 (0:2), Zavrč -Celje 0:1 (0:0), Gorica – Domžale nedjelja.

Olimpija 65, Maribor 65, Domžale (-1) 50, Gorica (-1) 46, Celje 39, Krško 39, Zavrč 38, Rudar 38, LukaKoper 34, Krka 30.