Slavlje Rijeke nad Varaždinom, Kulenović ponovno strijelac za ‘Bijele’ (VIDEO)

U posljednjem susretu drugog dana programa 8. kola HT Prve lige Rijeka je pred 2 072 gledatelja na Rujevici rezultatom 2-1 (2-1) svladala Varaždin i tako stigla do četvrte ligaške pobjede u šest odigranih susreta.

Sve pogotke vidjeli smo u prvih 45 minuta, goste je u vodstvo golom u 16. minuti doveo Kolumbijac Jorge Obregon, a domaći do izjednačenja dolaze već u 20. kada je loptu u vlastitu mrežu pospremio Marko Stolnik. Konačnih 2-1 u 36. minuti je postavio Sandro Kulenović, kojem je to bio drugi pogodak u drugom ligaškom nastupu za Rijeku.

Iako je Rijeka nešto dominantnije otvorila susret, te prva i zaprijetila preko Lončara u prvoj minuti, generalno smo uvodno gledali ravnopravnu utakmicu.

Varaždin je prvi put zaprijetio u 13. minuti kada je Leon Benko iz slobodno udarca s nekih dvadesetak metara pucao pored okvira Nevistićevih vrata.

Momčad Samira Toplaka do rezultatske prednosti je došla u 16. minuti poslije odlično odigrane kontre. Đurasek je s Uratom odradio izlazak iz vlastite polovice, povukao prema naprijed i odlično pronalazi Obregona desno, a 23-godišnji Kolumbijac vara ‘nezainteresiranog’ Štefulja, te preciznim prizemnim udarcem pogađa suprotni kut za 0-1 i svoj prvijenac u ovoj sezoni, ukupno četvrti pogodak u 18. Prva HNL nastupu.

Rijeka je do izjednačenja došla već u 20. minuti. Lončarev ubačaj iz kuta s prve na drugu vratnicu glavom šalje Kulenović, a tamo ispred Escovala u vlastitu mrežu loptu posprema kapetan gostiju Marko Stolnik.

U 22. su domaći bili blizu preokreta. Lončar je odigrao lijevo u prostor za Andrijaševića, no lopta nakon njegovog udarca s dvanaest metara odlazi malo pored suprotne vratnice.

Bolja je bila Rijeka u ovom periodu, u 31. minuti Andrijašević igra za Pavičića koji s osam metara puca snažno, ali i pristojno pored okvira vrata.

U 36. minuti domaći dolaze do preokreta. Prethodno akciji za pogodak velik dio posla odradio je Lončar, koji je sačuvao loptu u igri za svoju momčad, a u završnici Štefulj ubacuje s lijeve strane napada, a u sredini je na petercu pored Milića i Urate prvi na lopti Kulenović, koji ju glavom neobranjivo šalje u mrežu za 2-1 i svoj drugi gol u drugom nastupu u dresu Rijeke.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja pred vratarima te je nakon dvije minute nadoknade sudac Igor Pajač poslao igrače na odmor.

U nastavku je prvo uzbuđenje bilo u šesnaestercu Rijeke kada je, na ubačaj koji je išao daleko od njih, Galešić rukama povlačio Obregona koji pada unutar peterca. Pajač je na asistenciju VAR kolega otišao sam pogledati tu situaciju i u konačni presudio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Rijeka u nastavku prvi put prijeti u 51. kada je snažan udarac Štefulja blokirao Stolnik i odbio u korner.

Rijeka u nastavku prvi put prijeti u 51. kada je snažan udarac Štefulja blokirao Stolnik i odbio u korner. Ravnopravan je bio odnos snaga u prvom dijelu drugog poluvremena, no uskoro Rijeka podiže tempo svoje igre. U 64. na ubačaj Lončara iz kuta Galešić stiže u petercu do lopte, dobro puca glavom, no Zelenika je na visini zadatka i upisuje kvalitetnu obranu.

Veliku priliku za izjednačenje Varaždin je imao u 79. minuti nakon brzo odigrane kontre u čijoj se završnici desno na pet metara našao Posavec koji šalje loptu pored istrčalog Nevistića, no ista u konačnici završava malo, malo pored suprotne vratnice.

Dobru situaciju Rijeka je imala u 84. minuti kada je na ubačaj Menala Čerin glavom uputio kvalitetan, ali zamalo neprecizan udarac poslije kojeg lopta završava pored okvira vrata.

Do kraja susreta (pet minuta sudačke nadoknade) je bilo dosta nervoze s obje strane, a jedinu situaciju imala je Rijeka kada je u trećoj minuti dodanog vremena Menalo odigrao u prostor za Yatekea koji je izašao sam prema protivničkim vratima no pri ulasku u šesnaesterac snažno si je gurnuo loptu, te je Zelenika istu mirno pokupio.

Momčad Simona Rožmana u sljedećem tjednu prvo čeka okršaj prvog kola skupine F Europske lige u kojem na Rujevici dočekuju Real Sociedad, a zatim ih čeka gostovanje u Velikoj Gorici kod Gorice. Varaždin je u sljedećem kolu domaćin te će ugostiti Slaven Belupo, koji je u ovom kolu 5-1 slavljem nad Istrom stigao do prve pobjede u sezoni.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 8. kola HT Prve lige Rijeka od 17:05 na Rujevici dočekuje Varaždina.

Domaćini imaju velikih problema s ozljedama pa danas neće igrati Prskalo, Capan, Arsenić, Raspopović, Halilović, Iglesisas i Ristovski dok kod gostiju na duže vrijeme izbiva Noveselec.

Trener Rijeke Simon Rožman je u najavi utakmice izjavio: “Želimo nastaviti istim putem.  Utakmica protiv Varaždina je jako bitna, da idemo dalje istim modelom igre, sadržajem, energijom i zajedništvom. Pogotovo na domaćem terenu gdje nam publika daje podršku i hvala im na tome. Varaždin ima dobru fazu obrane, visoko se brani i imaju odličnu tranziciju.”

Njegov kolega Samir Toplak je pak rekao: “Ova prvenstvena stanka nam je dobro došla jer smo se kompletirali, stigli su novi igrači, iako je bilo malo vremena za uigravanje, ali ja opet gledam dugoročno. Prvenstvo nije jedna utakmica, prvenstvo je maraton i još ćemo raditi na uigravanju. Dobro je da imamo dosta igrača na treningu da možemo normalno taktički raditi. Na raspolaganju su svi igrači osim Novoseleca, kojeg dulje vrijeme neće biti u kadru, Đurasek je došao zdrav iz mlade reprezentacije, vratio se Milić, iako još uvijek nije na stopostotnom nivou. Čeka nas jako teška utakmica s ekipom koja je natjecateljski jako dobra, koja u posljednje vrijeme jako tvrda, teško prima golove i teško joj se stvaraju šanse, vrlo su strpljivi i konkretni u fazi napada i imaju visoki postotak realizacije. Ne stvaraju puno prilika ali imaju automatizme u igri koje su dobro istrenirali i ako nećemo biti skoncentrirani sto posto i ako nećemo biti na potrebnom nivou u taktičkom smislu onda ćemo imati problema.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Anto Marić (Zagreb) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan (Split) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Antun Valić (Tomica), a kontrolor suđenja Danijel Trampus (Split).