Slavlje Rijeke na Rujevici protiv vrlo dobrog Rudeša (VIDEO)

U posljednjem susretu programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 2 846 gledatelja na Rujevici, rezultatom 3-1 (2-1) svladala Rudeš.

Strijelac za goste je bio Vitali Lisakovich, dok su za domaće mrežu tresli Stjepan Lončar, Antonio Čolak i Jakov Puljić, koji je današnjim pogotkom stigao do ukupno 15 postignutih u sezoni te se tim učinkom izjednačio s Osijekovim Mirkom Marićem na ljestvici najboljih strijelaca HT Prve lige.

Iako je Rijeka u gotovo u potpunosti dominirala posjedom, prvi su udarac prema protivničkim vratima uputili gosti. Pucao je Juranović s nekih 20 metara no lopta ipak odlazi pristojno pored okvira Sluginih vrata.

Prvu pravu prijetnju Rijeka je kreirala u 12. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Puljić petom prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je prvi na njoj Župarić, no njegov snažan udarac pogađa vanjski dio mreže.

U 18. minuti ponovno prijeti Rudeš. Juranović je pucao iskosa s lijeve strane s nekih 12 metara, no njegov udarac otišao je malo pored suprotne vratnice.

Tri minute poslije Acosty je povukao odličnu kontru i nakon duplog pasa s Pavičićem pokušao ubaciti oštro u sredinu, no Banić dobrom reakcijom odbija loptu i uklanja otpasnost pred svojim vratima.

U 28. minuti Kovačević je uputio udarac sa 18 metara, no i to odlazi pored vratnice, bez potrebe za Sluginom intervencijom.

Rijeka do rezultatske prednosti stiže u 35. minuti. Pavičić je kvalitetnim dodavanjem pronašao Puljića desno, on igra odličnu loptu na drugu vratnicu gdje je usamljen Lončar koji mirno s nekoliko metara trese mrežu za 1-0 Rijeke i svoj drugi prvoligaški pogodak u karijeri.

Povećanje rezultatske prednosti Bijeli ostvaruju u 39. minuti. Ubacio je Pavičić s desne strane, a na drugoj je usamljen ostao Jakov Puljić koji glavom postiže svoj petnaesti prvenstveni pogodak za 2-0 Rijeke. Upitno je je li kod pogotka Puljić bio u nedozvoljenoj poziciji. Kako bilo, Puljiću se s ovim učinkom izjednačio s Mirkom Marićem na ljestvici najboljih strijelaca aktualnog prvenstva.

U 44. minuti Rudeš stiže do smanjenja rezultatskog zaostatka. Loše je reagirala obrana domaćih na ubačaj Kovačevića s desne strane, Lisakovich je došao do lopte i pucao glavom s pet metara no Sluga taj pokušaj brani. Prvi na odbijenoj lopti je ponovno Lisakovich koji ovaj put ne promašuje te snažnim udarcem iz blizine pogađa mrežu za 2-1 i svoj treći pogodak u sezoni.

Na poluvremenu je Tomislav Ivković umjesto Vilibalda Vuce u igru odlučio poslati Dina Halilovića.

Prvi u nastavku prijete gosti. Na ubačaj Lisakovicha s lijeve strane domaćeg napada na zakasnio je Kovačević i lopta prolazi malo pored suprotne vratnice.

U 54. minuti ponovno vrlo dobra situacija za Rudeš, no Juranović nakon odličnog prolaska nije uspio odigrati za jednog od četvorice svojih suigrača u napadu jer je Punčec na vrijeme reagirao i presjekao dodavanje.

Minutu poslije prva prijetnja Rijeke u nastavku. Puljić je snažno pucao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, lopta odlazi malo iznad okvira Banićevih vrata.

Halilovićev udarac s nekih dvadeset metara u 58. minuti završio je ravno u rukama dobro postavljenog Sluge.

Minutu poslije Murićev udarac sa šesnaest metara odličnom reakcijom brani Banić. Prethodno ovom pokušaju Murić je s nekoliko fantastičnih poteza prošao nekoliko gostujućih igrača i doveo svoju momčad u gore spomenutu situaciju.

Živo drugo poluvrijeme nastavilo se udarcem Kovačevića s vrha šesnaesterca u 61. minuti, no i taj njegov pokušaj odlazi malo pokraj okvira vrata.

U 64. Bišćan radi prvu promjenu, umjesto Acostyja u igru je ušao Čolak. Minutu poslije igru u redovima gostiju napušta ozlijeđeni Nikola Pejović, umjesto kojeg je ušao Renato Pantalon.

Rijeka do dva pogotka prednosti stiže u 69. minuti. Ubačaj iz kuta uspjeli su nekako očistiti gosti, Lepinjica u nastavku promašuje loptu no ona stiže do Čolaka koji s nekoliko metara pogađa mrežu za 3-1 i svoj deveti ligaški pogodak u sezoni. Suci u ovoj situaciji nisu vidjeli Čolakovo igranje rukom pri primanju lopte.

U 75. iz igre je (uz zvižduke gledatelja na Rujevici) izašao bivši igrač Rijeke (danas Hajduka) Franko Kovačević, umjesto kojeg je ušao Tomislav Mrkonjić.

Četiri minute poslije Luka Capan je ušao u igru umjesto Stjepana Lončara.

U 83. minuti odlična prilika za Rudeš. Štrkalj je na ubačaj s desne strane glavom proslijedio loptu u bliži kut, no Sluga odličnom intervencijom odbija u korner. Nakon gužve poslije ubačaja iz kuta Mrkonjić je opasno ubacio u sredinu gdje je usamljen Halilović, no lopta je otišla malo iza njega te gostujući igrač ne uspijeva pospremiti loptu u nečuvanu mrežu.

U 88. minuti Bišćan radi posljednju izmjenu, umjesto Jakova Puljića ušao je 19-godišnji Denis Bušnja.

Roberto Punčec je ostao nečuvan u 89. minuti nakon ubačaja iz kuta za domaće, no njegov snažan udarac glavom odlazi malo iznad okvira vrata.

Rijeka je tako protiv (danas) vrlo dobrog Rudeša upisala svoju 17. prvenstvenu pobjedu u sezoni i ponovno stekla šest bodova prednosti pred trećeplasiranim Osijekom.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje u Puli kod Istre, dok će Rudeš u Zagrebu biti domaćin Gorici.

Od 19 sati na Rujevici Rijeka dočekuje Rudeš u posljednjem susretu 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U tri ovosezonska međusobna susreta ove dvije momčadi Rijeka je upisala tri pobjede (1:2, 5:1 i 2:4).

Igor Bišćan i Tomislav Ivković su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: