Slavlje Maribora u Celju za petnaesti naslov prvaka Slovenije (VIDEO)

Nogometaši Maribora su 15. put osvojili krunu prvaka prve slovenske nogometne lige.

Nakon što su u prošlom kolu teškim porazom od Olimpije (0:3) ispustili mogućnost proslave pred domaćim navijačima, jučer su slavljem nad Celjem prednost pred Ljubljančanima podigli na nedostižnih 11 bodova.

Usprkos konačnom rezultatu 3:1, nije to bila lagana utakmica za Ljubičaste. Već u 8. minuti je, na zadovoljstvo brojne domaće publike, gol je postigao Dario Vizinger. Maribor je kontrolirao igru ostatak utakmice, ali je stigao do izjednačujućeg pogotka tek u 74. minuti zahvaljujući spretnom Jasminu Mešanoviću. U 83. i 84. minuti je tri boda osigurao dvojac Mlakar-Hotić koji je zajedno s klupe za pričuve ušao u drugom poluvremenu. Maribor se tako može opet nadati borbi za mjesto u Ligi prvaka.

Tim rezultatom pogoršale su se šanse Celja za ulazak u europska natjecanja. Tri kola prije kraj prvenstva nalaze se na petom mjestu, bod iza Mure. Crno-bijeli iz Murske Sobote su se jučer, s pobjedom protiv Aluminija, pobrinuli da su eliminirali prijetnju Kidričana za četvrto mjesto o kojem će se možda i odlučivati u zadnjem kolu kad u Prekmurje dolazi Celje.

Druga i treća pozicija na ljestvici već su riješene pa tako nije bilo prevelikog motiva za navijače, ali i igrače, Olimpije da se pokažu na stadionu u Stožicama. Domžalčani su domaćine svladali s velikih 4:1 te su unijeli dodatni nemir pred uvijek nepredvidljivim ljetom u Olimpiji.

Na dnu također nema zapravo više dilema. U drugu ligu ispada Krško, dok će se Gorica za mjesto u eliti morati boriti u doigravanju, najvjerojatnije s Taborom iz Sežane.