Slavlje Lokomotive protiv Intera u Zaprešiću (VIDEO)

U Zaprešiću je danas s početkom u 16 sati odigrana, zbog problema s rasvjetom, jučer prekinuta utakmica šestog kola između Intera i Lokomotive, a pobjedu je odnijela gostujuća momčad koja je u uzbudljivom nastavku slavila rezultatom 1-2 (0-1).

Goste je u vodstvo doveo Kastrati lijepim pogotkom u 45. minuti, izjednačenje domaćima donosi danas vrlo dobri Mamut golom u 68., a za konačnih 1-2 zaslužan je Soldo, koji je u 71. nesretno loptu pospremio u vlastitu mrežu.

Podsjetimo, grmljavinsko nevrijeme na području Zaprešića u 38. je minuti prouzrokovalo kvar na reflektorima te je stadion ostao bez rasvjete. Susret je sudac Zebec službeno prekinuo u 38:26 vremenu utakmice, te se od tada danas utakmica nastavila. Drugo poluvrijeme odigrano je nakon samo sedam minuta pauze.

Žuti kartoni koje su jučer zaradili Budimir kod Lokomotive i Soldo kod Intera vrijedili su, naravno, i za današnji nastavak utakmice, a treneri su imali mogućnost promijeniti sastave u odnosu na one koje su jučer poslali na travnjak, uz uvjet da igrač kojeg promijene nema pravo biti na klupi za pričuve. Za taj potez odlučio se strateg domaćih Samir Toplak, koji je umjesto jučerašnjeg prvotimca Serderova u igru danas poslao Tchuamenija.

Lokomotiva je do rezultatske prednosti došla u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Lijepu akciju gostiju preciznim je udarcem s vrha šesnaesterca u suprotni kut pospremio Kastrati. Bio je to drugi pogodak u sezoni za 20-godišnjeg Kosovara, ukupno dvanaesti u 52. HNL nastupu.

Inter je naoko vrlo nezainteresiran ušao i u nastavak utakmice. U 46. minuti vrlo blizu pogotka bio je nečuvani Uzuni, nakon čijeg je udarca s nekih sedamnaest metara lopta pogodila vratnicu pored ukopanog Freliha.

Gosti ponovno prijete u 53. minuti. Iz prekida s desne strane ubacio je Karačić, na drugoj vratnici usamljen je Kolinger, no njegov udarac glavom na prvu vratnicu dobrom reakcijom brani i odbija vratar domaćih.

Tri minute poslije prvi put u nastavku prijete i domaći. Mamut (ušao u 53. umjesto Postonjskog) se uspješno oslobodio čuvara na desnoj strani napada i iz okreta uputio snažan prizemni udarac nakon kojeg lopta odlazi malo pored suprotne vratnice Grbićevih vrata.

U 66. ponovno dalekometnim udarcem pokušava Mamut no Grbić nije imao ni najmanjih problema pri rekaciji i čuvanju mreže netaknutom.

Mamutu se angažman isplatio u 68. minuti utakmice. Ubacio je Bosec s desne strane, u skoku je najviši Tsonev no njegov pokušaj Grbić kratko odbija, a loptu u mrežu s tri metra posprema Mamut, kojem je to bio prvijenac u aktualnoj sezoni i ukupno šesti ligaški pogodak u 42. nastupu.

Radost Interovih navijača kratko je trajala, samo tri minute poslije Tomićeva momčad ponovno dolazi do rezultatske prednosti. Budimir je odličnim dodavanjem pronašao Kastratija čiji udarac s nekih sedam metara u vlastitu mrežu posprema natrčali Soldo.

Par sekundi nakon što su krenuli s centra domaći prijete. Mamut je ponovno na udarcu, no ovaj pokušaj s vrha šesnaesterca odlazi malo pored suprotne vratnice.

U 78. Mamut iz izgledne pozicije za udarac prema vratima šalje loptu na drugu vratnicu do Boseca koji ne reagira dobro i lopta odlazi van okvira gostiju.

Iz slobodnog udarca u 83. minuti ponovno Mamut, ovaj put prijeti iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara. Bila je to dobro plasirana snažna lopta, no Grbić je kvalitetno reagirao i odbio u korner iz kojeg je opet prijetio sveprisutni Mamut, no taj njegov pokušaj je bio blokiran i odbijen.

U 87. fantastična prilika Intera. Ubacio je Bosec iz prekida s desne strane, netko od igrača gostiju prosljeđuje loptu u okvir, Grbić kratko odbija na pet metara gdje se baca Tatomirović i glavom odbija kratko do Tsoneva nakon čijeg se udarca s nekih tri metra lopta od Halilovića na crti odbija do Grbića koji je još na travnjaku, no gostujući vratar uspješno odbija rukom, a cijelu paniku u gostujućoj obrani napucavanjem lopte je uspio otkloniti Kolinger.

Dvije minute poslije gosti ostaju s igračem manje. Marković je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona i zbgo toga morao napustiti travnjak u 89. minuti utakmice.

Do kraja susreta Inter je preko Solde bio blizu izjednačenja, no Grbić odbija tik uz vratnicu i Div iz predgrađa tako ipak nije uspio doći do izjednačenja te je Lokomotiva upisala drugu pobjedu u sezoni, ujedno nanijevši svom današnjem suparniku četvrti poraz.

Inter u sljedećem kolu gostuje na Rujevici kod Rijeke, dok će Lokomotiva u Zagrebu biti domaćin Slaven Belupu.

Posljednja utakmica prvog dana programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige između Intera i Lokomotive u Zaprešiću prekinuta je pri rezultatu 0-0. Razlog prekidu je prestanak rada refletkora zbog grmljavinskog nevremena koje je zahvatilo područje Zaprešića.

Utakmica će se igrati sutra, a termin odigravanja utakmice još uvijek nije određen.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Inter u 15. minuti. Tsonev je probio desnu stranu domaće obrane i ubacio na pet metara za Serderova, koji stiže do lopte, no Grbić je pravovremeno istrčao s crte i blokirao pokušaj ruskog nogometaša.

U 24. domaći ponovno u odličnoj prilici za pogodak. Ubacio je Postonjski iz prekida, a pored zbunjenih braniča gostiju prvi je na lopti Mazalović koji u padu s tri metra pogađa vratnicu.

Grmljavinsko nevrijeme koje je pogodilo Zaprešić u 39. minuti je uzrokovalo probleme s rasvjetom pa je zbog prekida u radu reflektora utakmica prekinuta.

Nakon nešto više od pola sata bez ikakvih informacija o tome što se uopće događa i je li problem možda moguće otkloniti, objavom na Twitter kanalu odgodu je potvrdila Lokomotiva. Utakmica će se nastaviti sutra, termin još uvijek nije poznat.

U drugoj utakmici programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter u Zaprešiću dočekuje Lokomotivu.

Inter je uz Varaždin jedini klub bez pobjede u prvih pet utakmica nove sezone, te uz dva remija i tri poraza na kontu ima samo dva boda. Lokomotiva uz omjer od jedne pobjede, jednog remija i tri poraza s četiri boda na kontu drži osmo mjesto ljestvice.

U međusobnim ligaški okršajima Div iz predgrađa je uspješniji od svog današnjeg suparnika. Od 25 odigranih utkamica Inter ima 13 pobjeda, Lokomotiva 8, a četiri su utakmice okončane bez pobjednika.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Sanja Rođak Karšić iz Podravskih Sesveta i Marko Stolnik iz Hraščice.

Treneri Samir Toplak i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: