Slavlje Gorice na Rujevici (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je na Rujevici pred 3.712 gledatelja slavila protiv Rijeke rezultatom 1:3 (1:1).

Prvi je ovo domaći prvenstveni poraz Rijeke u aktualnoj sezoni i prvi pod vodstvom Igora Bišćana, dok su gosti današnjim slavljem stigli do čak sedme gostujuće pobjede.

Prvi pogodak vidjeli smo već u 6. minuti kada je nakon ubačaja Mamića poentirao Acosty, a pogotku je kumovala i loša reakcija gostujućeg vratara Kahline. 27-godišnjem Gancu ovo je bio drugi prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Gorica je do izjednačenja došla u 30. minuti kada je kazneni udarac realizirao Zwolinski. Prethodno je Župarić u kaznenom prostoru srušio Čabraju. Poljskom napadaču ovo je bio 9. pogodak u prvenstvu.

Gosti do preokreta stižu u 57. minuti kada je nakon ubačaja Mtchedslishvilija poentirao Matija Dvorneković, kojem je to bio drugi prvenstveni pogodak.

Uzbudljivi susret je definitivno odlučen u 87. minuti kada se nakon brze akcije, prvi put u Prvoj HNL, u listu strijelaca upisao Kristijan Lovrić.

Gorica je tako devetom ligaškom pobjedom zadržala četiri boda prednosti pred Hajdukom peto te se Osijeku, Lokomotivi i Rijeci približila na četiri boda zaostatka.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Intera u Zaprešiću, dok će Gorica biti gost Slaven Belupu u Koprivnici.

U posljednjem susretu programa 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici se sastaju Rijeka i Gorica.

Tijekom aktualnog prijelaznog roka Rijeku su napustili Leonard Zuta i Srđan Grahovac, dok je redove Bišćanove momčadi osvježio Tibor Halilović.

Gorica se pak tijekom zimskog prijelaznog roka oprostila od nekoliko igrača, a najzvučniji odlazak svakako je bio Atiemwenov. 22-godišnji Nigerijac novo je ime u redovima zagrebačkog Dinama, a Gorici je neslužbeno od transfera pripalo 3 milijuna eura. Rumunjski veznjak Ronaldo Deaconu novo je ime u Jakirovićevoj momčadi.

Glavni sudac današnje utakmice je Dario Bel iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Vladislavaca.

Treneri Igor Bišćan i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće igrače: