Slaven Belupo preokretom svladao Osijek (VIDEO)

Utakmicu posljednjeg 36. kola HT Prve Lige odigrali su momčadi Slavena Belupa i Osijeka, a slavila je domaća momčad.

Osječani su bili konkretniji u prvom dijelu i to su okrunili pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Loš izlazak vratara Markovića iskoristili su gosti, a Jambor je asistirao za Mudražiju, koji zabija za 0:1

Momčad Tomislava Ivkovića uspjela se vratiti u susret, i to u samom kraju utakmice. U 84. minuti Mihael Rebernik postiže svoj prvijenac u dresu ‘Farmaceuta’ te poravnava rezultat.

Za potpuni preokret domaćoj su momčadi bile potrebne svega dvije minute. Dobro je s desne strane ubacio Vidović, a Mirko Ivanovski glavom zabija svoj 15. prvenstveni pogodak što ga stavlja na treće mjesto ljestvice strijelaca.

Dodajmo kako je od 73. minute Osijek igrao bez Gabrijela Bobana koji je isključen zbog dva žuta kartona. Slaven Belupo je sezonu završio s 43 boda iz 36 kola te je za sada šesti. Osijek je četvrti s 56 bodova.

Slaven Belupo i Osijek, s početkom u 18 sati u Koprivnici, igraju prvi susret posljednjeg (36.) kola Hrvatski Telekom Prve lige u sezoni 2017/2018.

Farmaceuti u tri međusobna ovosezonska okršaja ne znaju za pobjedu nad momčadi Zorana Zekića. U susretu 9. kola odigranom u Koprivnici bilo je 1-1, dok su okršaji u Osijeku okončani pobjedama domaćina rezultatima 2-0 u 18. i 3-0 u 27. kolu prvenstva.

Slaven bi porazom u današnjoj utakmici i eventualnim slavljem Rudeša nad Istrom sezonu okončao na 8. mjestu, što bi Farmaceutima bio najgori plasman još od sezone 2013/2014 kada su kao pretposljednja momčad prvenstva morali u doigravanje za 1. HNL. Osijeku utakmica bodovno zaista ništa ne znači, no za očekivati je da će Zekićeva momčad tražiti potvrdu izlaska iz krize (tri poraza u nizu pred pobjedu nad Cibalijom i remi s Hajdukom) i teze da je klub utakmicom protiv Hajduka na Poljudu (1-1) pokazao da je na dobrom putu.

Domaći, osim Davida Puclina koji odrađuje suspneziju zbog crvenog kartona, neće moći računati na Tomu Kitanovskog koji se pak s klubom, zbog loših odnosa s trenerom Ivkovićem, razišao nakon četiri mjeseca.

Gosti će u današnji susret pak bez, također disciplinski suspendiranih, Barišića, Baraća i Grgića.

Glavni sudac ove utakmice biti će Ante Čuljak iz Zagreba, kojem će ista ujedno biti i premijerna u 1. HNL. Pomoćnici su mu sugrađani Krunoslav Ambrinac i Luka Pušić.

Treneri Tomislav Ivković i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: