Slaven Belupo pogotkom Delića svladao Hajduk (VIDEO)

U susretu 23. kola HT Prve Lige, Slaven Belupo je ostvario svoju prvu pobjedu na Poljudu, slavivši s minimalnih 0-1 protiv Hajduka pred 12 630 gledatelja.

Nakon nesadržajnog prvog poluvremena, u kojem smo vidjeli tek nekoliko prilika na obje strane, zanimljivije je bilo u drugom dijelu. ‘Farmaceuti’ su poveli u 71. minuti, strijelac pogotka bio je povratnik Mateas Delić na asistenciju Kitanovskog.

Samo dvije minute kasnije junak dvije posljednje Hajdukove utakmice Franck Ohandza, zbog nesportskog ponašanja te namjernog udaranja protivnika zarađuje direktno isključenje.

Hajduk je tako na drugoj poziciji ostao devet bodova iza Dinama, koji bi se u slučaju pobjede protiv Rijeke vratio na 12 bodova prednosti. Slaven je ovom pobjedom preskočio Inter na petoj poziciji, imaju 28 bodova, jedan više od ‘diva iz predgrađa’.

Od 17 sati na Poljudu počinje prvi susret 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Hajduk i Slaven Belupo.

Obje momčadi su s pozitivnim rezultatima ušle u nastavak sezone. Dok je Hajduk nastavio dobru formu pobjedama kod Cibalije i Dinama, Farmaceuti su remizirali na gostovanju u Zaprešiću dok su u Koprivnici slavili protiv Vinkovčana.

Prve dvije međusobne ovosezonske utakmice ova dva takmaca završile su pobjedom Hajduka u Splitu rezultatom 1:0 dok u Koprivnici nije bilo zgoditaka.

Slaven Belupo uz to nikad u povijesti nije slavio na Poljudu, u 30 odigranih susreta samo šest puta su ostvarili neriješeni ishod.