Slaven Belupo i Varaždin u Koprivnici odigrali susret bez pogodaka

U drugoj utakmici programa 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Varaždin u Koprivnici su odigrali susret bez pogodaka.

Ovakvim raspletom gosti su zahvaljujući porazu Intera od Lokomotive u prvoj utakmici kola, smanjili zaostatak za ‘Divom iz predgrađa’ i sada su na jednom bodu manje. Slaven Belupo na kontu pak ima 23 boda, šest više od Intera i osam manje od Gorice.

Utakmicu je dosta dominantnije otvorio Belupo, no prvi su zaprijetili gosti. Benko je u 4. minuti pored neopreznog Parackog došao do lopte na desnoj strani napada i odigrao odličnu povratnu za Drožđeka, čiji udarac s nekih deset metara odlazi visoko iznad okvira vrata.

Varaždin ponovno prijeti u 14. minuti i to ponovno preko Drožđeka. I ovaj put popustila je lijeva strana domaće obrane, Posavec je nakon prolaska odigrao kvalitetnu prizemnu loptu za Drožđeka koji je i ovu loptu nečuvan s nekih četrnaest metara poslao pristojno iznad Filipovićevih vrata.

‘Farmaceuti’ prvi put prijete iz prekida u 22. minuti. Jeffren je izborio slobodan udarac na sedamnaest metara, a loptu je u gredu pored svladanog Nevistića poslao Glavčić.

Prilikama vrlo, vrlo siromašan nogomet smo gledali u prvom dijelu. Ravnopravna borba uz dosta zalaganja nije rezultirala kvalitetnijim nadmetanjem. Nešto smisleniji u posljednjoj trećini ipak su bili gosti, koji u 40. minuti ponovno prijete. Nakon dobre akcije po lijevoj strani napada i bloka Posavčevog udarca u dobroj situaciji našao se Teklić, prošao dva igrača i lijevom nogom s nekih trinaestak metara poslao loptu također pristojno iznad okvira vrata.

U nastavku su prvi zaprijetili gosti, no zbog zaleđa ta je akcija po okončanju ‘poništena’, ali nakon te situacije gotovo potpunu dominaciju nad događanjima na travnjaku preuzima Belupo.

U 51. minuti Jeffren je prošao po desnoj strani napada i s nekih pet metara iskosa uputio udarac u bliži kut, no Nevistić je dobro postavljen i upisuje prvu obranu vratara na susretu.

Neuspješno konstantno kruženje oko šesnaesterca gostiju ‘dosadilo’ je Bogojeviću u 75. minuti, dobar udarac uputio je s nekih osamnaest metara, lopta je išla pod gredu i Nevistić je morao intervencijom odbiti u korner.

U nastavku neprimjetni gosti ponovno se ‘pojavljuju’ u 79. minuti kada je jednu kontru lijepim prolaskom i udarcem s nekih osamnaest metara Posavec poslao loptu malo pored vratnice.

Minutu poslije Bogojević je na drugoj strani vrlo blizu pogotka. ‘Izvozao’ je Mamića na desnoj strani napada i stvorio si prostor za udarac, snažno opalio iskosa s dvanaest metara, no lopta odlazi malo, malo iznad okvira vrata.

Do kraja ove vrlo siromašne utakmice (tri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli prijetnji po vratare i susret je tako okončan bez pobjednika i bez pogodaka.

Varaždin je u sljedećem kolu domaćin Gorici, dok će ‘Farmaceuti’ biti gosti kod Lokomotive u Zagrebu.

U sklopu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo od 17 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Varaždin.

U prethodna dva ovosezonska susreta ove dvije momčadi nije bilo pobjednika. U Koprivnici je završilo 1:1 dok u Varaždinu nije bilo golova.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene braću Glavina, Denisa i Dominika dok su gosti zbog kartona lišeni usluga Krstanovića i Mateusa Lime, a Etoundi i Radivojević su ozlijeđeni.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc (Zaprešić), a njemu će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Tomislav Bionda (Zaprešić) dok će za video tehnologiju biti zaduženi Marin Vidulin iz Kanfanara i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Zlatko Stanković iz Zagreba, a kontrolor suđenja Tomislav Šetka iz Đakova.