Sjajni Krovinović u preokretu Bilićeva West Broma; Šunjiću 90 minuta (VIDEO)

@WBA / Twitter

WBA kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić upisao je pobjedu u trećem kolu Championshipa. Bilićevi izabranici gostovali su kod Luton Towna, i slavili su preokretom 1:2.

Domaći su dobro otvorili utakmicu, pogotkom Cornicka u 15. minuti dolaze do vodstva.

Junak gostiju bio je dvostruki strijelac, 21-godišnji Grady Diangana koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena, a ponajbolji u ekipi bio je i hrvatski veznjak Filip Krovinović.

WBA je izjednačio odmah na startu drugog poluvremena u 48. minuti kada je Krovinović upisao asistenciju, iako je gotovo sve uradio Diangana koji je sjajno pogodio.

Isti igrač donio je gostima potpuni preokret samo tri minute kasnije, a opet je zasluge za gol imao hrvatski veznjak. Naime, Krovinović je u toj situaciji uputio udarac prema golu, lopta je pogodila domaćeg braniča te se odbila do Diangane koji postavlja glavu i zabija za 1:2.

Krovinović je ponovno bio jedan od najboljih u ekipi Slavena Bilića, a Sofascore mu je dala jednu od najboljih ocjena u gostujućim redovima. Za Luton je cijeli susret branio bivši vratar Rijeke Simon Sluga. Sedam je golova hrvatski vratar primio nakon tri kola a njegov Luton je tek 20. sa tek jednim bodom.

Spomenimo i Ivana Šunjića koji je odigrao svih 90 minuta u porazu njegova Birminghama kod Nottinghama. Šunjićeva momčad teško je poražena (3:0), a mladi hrvatski veznjak na terenu je proveo svih 90 minuta i zaradio žuti karton u prvom dijelu.

WBA s još četiri kluba, uz Leeds, Chartlon, Swansea i Millwall imaju sedam bodova, dok je Birmingham na tablici 15. sa četiri boda iz tri kola.