Sjajni Ajax izbacio i Juventus; Barcelona sigurna protiv Uniteda (VIDEO)

Twitter / UEFA Champions League

Večeras su odigrane dvije uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka. Barcelona je bez većih problema potvrdila pobjedu protiv Manchester Uniteda, dok je sjajni Ajax nadigrao i pobijedio Juventus u Torinu.

Barcelona 3-0 Manchester United

Dobro je Manchester United otvorio utakmicu. Pritisak gostiju kao da je iznenadio momčad Barcelone. Već nakon 30-ak sekundi Marcus Rashford dolazi u veliku šansu, ali njegov udarac zavšrava na prečki. Nakon uvodnih par minuta, otvorila se i Barcelona. Prva opasnost pred golom Uniteda u 11. minuti kada je oboren Ivan Rakitić. Felix Brych najprije pokazuje na bijelu točku ali nakon pregledavanja snimke mijenja svoju odluku. Ponovljena snimka pokazala je da je bilo kontakta, ali njemački sudac ipak je promijenio svoju odluku.

Vrlo brzo nakon toga Barcelona stiže u vodstvo. Leo Messi iskoristio je grešku Younga te mu ukrao loptu, gurnuo je kroz noge Fredu a onda odličnim udarcem doveo Katalonce u vodstvo.

Četiri minute kasnije novi šok za momčad Solskjaera. Leo Messi opet si je otvorio prostor, ovog puta pucao dosta slabije, i to desnom nogom, ali velika greška De Gee donosi Barceloni drugi gol. To je bio deseti gol u Ligi prvaka ove sezone sjajnog Argentinca.

Dva gola potpuno su umrtvila United. Do kraja prvog poluvremena Barça je imala još dvije prigode povećati svoje vodstvo. Najprije Rakitić puca glavom u 42. minuti iz slobodnog udarca, ali ovog puta španjolski vratar je siguran. Za kraj poluvremena, u drugoj minuti sudačke nadoknade sjajnu akciju odigrali su domaći nogometaši, ali Sergi Roberto ne koristi veliku šansu koju su već mnogi vidjeli u golu, opet je obranio De Gea.

Barcelona je dobro otvorila i drugo poluvrijeme – već u drugoj minuti nastavka Messi prijeti, ali Young u zadnji tren blokira u korner. Bolju igru i u drugom dijelu Barcelona je okrunila u 61. minuti. Messi šalje fenomenalnu loptu za Albu koji ostavlja Coutinhu, a Brazilac na fenomenalan način zabija svoj treći pogodak u ligi prvaka ove sezone.

U 64. minuti još jedan pokušaj Messija, ali njegov atraktivan pokušaj odlazi pored gola. U 90. minuti velika šansa i za United. Barçin bivši igrač Alexis Sanchez je pucao glavom, ali Ter Stegen bilježi sjajnu obranu. U prvoj minuti nadoknade još je jednom zaprijetio Messi, ali je sjajno obranio De Gea.

Barcelonu u polufinalu čeka bolji iz duela Liverpool i Porto, no s obzirom da su Redsi slavili na Anfieldu s 2:0, vrlo vjerojatno će oni biti protivnik Katalonaca u poluzavršnici.

Juventus 1-2 Ajax

Nakon izbacivanja madridskog Reala i odlične utakmice u prvom susretu protiv Juventusa, javnost je itekako ozbiljno shvatila Ajax. Tako se danas postavio i Juventus koji je ipak igrao bolji nogomet nego prije šest dana. Ipak, prvu šansu na utakmici imali su gosti kada Van de Beek ne koristi zicer s pet metara. U 23. minuti dobrim udarcem prijeti Paulo Dybala, ali Onana dobro brani.

Juventus je prvi zabio, baš kao i u prvoj utakmici. Korner je izveo Miralem Pjanić a u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Cristiano Ronaldo koji zabija za 1:0.

Sudac utakmice pregledavao je snimku zbog potencijalnog prekršaja u napadu, ali je snimka pokazala da je jednog branič Ajaxa odgurnuo njegov suigrač.

Odgovor Ajaxa stigao je brzo. U 34. minuti gosti poravnavaju. Jedan odbijanac stiže do Donnya Van de Beeka koji koristi ovu šansu za razliku od one na startu utakmice.

Sjajno drugo poluvrijeme odigrao je Ajax. To dokazuje i činjenica da Juventus na svom terenu u tih 45 minuta nije uputio udarac po golu. U 52. minuti neakon fenomenalne akcije Ziyech izlazi u šansu i puca, ali Szczesny sjajno brani. U 58. minuti prijet i Van de Beek, lopta ide pod prečku, ali poljski golman bilježi još jednu sjajnu obranu.

Ajax u 67. minuti dolazi do pogotka koji im donosi veliku prednost. Schone je izveo korner a najviše skače 19-godišnji kapetan Matthijs De Ligt koji zabija za 1:2.

Juventus do kraja utakmice nije bio dovoljno konkretan da bi se vratio u utakmicu. Neres je zaprijetio u 74. minuti, a Ziyech je u 80. zabio prelijep pogodak, no on je poništen zbog zaleđa.

Ajax sutra čeka svog polufinalistu kao i Barcelona, a sigurno je da će to biti engleski predstavnik – Manchester City ili Tottenham.