Šimunović, Pajač, Ozobić, Kiš, Tešija, Čirjak i Babić strijelci za svoje klubove (VIDEO)

YouTube SPFL Screenshot

U jučer odigranim utakmicama hrvatski su nogometaši postigli su sedam pogodaka. U strijelce su se upisivali Frane Čirjak, Mario Babić, Filip Ozobić, Tomislav Kiš, Marko Tešija, Jozo Šimunović i Marko Pajač.

Ovosezonski prvijenac Šimunovića za slavlje Celtica

U utakmici 35. kola Celtic je pred 58 851 gledateljem na Celtic Parku rezultatom 1-0 (0-0) svladao Kilmarnock, a strijelac jedinog pogotka na susretu bio je 24-godišnji hrvatski stoper Jozo Šimunović u 67. minuti.

Osim što je je jedinim pogotkom na utakmici donio tri boda svojoj momčadi, Šimunovićev ovosezonski prvijenac imao je i veliku simboliku s obzirom na to da se pred početak utakmice klub opraštao od preminule klupske legende Billyja McNeilla, koji je također nosio Šimunovićev broj 5 na dresu.

Osmi pogodak Kiša u Litvi, autogol Balića

U 8. kolu litavske prve lige Žalgiris je na gostovanju kod Palange slavio rezultatom 1-4 (1-1). U strijelce za goste upisao 25-godišnji Tomislav Kiš kojem je to bio osmi prvenstveni pogodak, te je s tim učinkom trenutno vodeći strijelac lige.

Osim Kiša mrežu je zatresao i bivši igrač Splita, Solina i Dugopolja – 25-godišnji Josip Balić, koji je u 70. minuti nesretno loptu pospremio u vlastitu mrežu za konačnih 1-4.

Osim Kiša i Balića, cijelu je utakmicu na vratima Palange odradio 24-godišnji vratar Marijan Ćorić.

Spomenimo također da je drugoplasirana Suduva u ovom kolu rezultatom 1-2 (0-1) svladala Riteriai u gostima, a svih 90+ minuta u redovima gostiju odigrali su 31-godišnji vratar Ivan Kardum i 33-godišnji Andro Švrljuga.

Ozobić strijelac u slavlju Qarabaga

U 26. kolu azerbajdžanske prve lige vodeći Qarabag slavio je rezultatom 0-3 (0-2) na gostovanju kod Zire i tako stigao na korak do osvajanja šestog uzastopnog naslova prvaka, sedmog ukupno u klupskoj povijesti.

Pogodak za 0-2 u 28. minuti utakmice je postigao 28-godišnji Filip Ozobić kojem je to bio deveti ligaški pogodak u sezoni, deseti u svim natjecanjima. U igri je bio do 62. minute.

Qarabag dva kola prije kraja ima pet bodova prednosti pred drugoplasiranim Netfcijem. U idućem kolu Ozobićeva momčad doma dočekuje trećeplasirani Sabail, dok Neftci gostuje kod četvrtoplasirane Gabale. U posljednjem kolu sastaju se konkurentni za naslov, Neftci će ugostiti Qarabag 11. svibnja.

Drugi pogodak Pajača u Serie A

U 34. kolu Serie A Bologna je pred 25 189 gledatalja na svom Renato Dall’Ara stadionu rezultatom 3-1 (0-1) svladala Empoli.

Strijelac jedinog pogotka za goste bio je 25-godišnji Marko Pajač koji je dosta sretno zatresao mrežu Skorupskog u 17. minuti. Za igrača Cagliarija koji je na posudbi u Empoliju je to bio drugi ovosezonski pogodak u elitnom talijanskom klupskom natjecanju i drugi općenito u ligi. U igri je Pajač bio do 82. minute kada je umjesto njega ušao 37-godišnji Manuel Pasqual.

Četiri kola prije kraja Empoli se nalazi na 18. mjestu prvenstvene ljestvice, te mu Udinese Igora Tudora na 17. mjestu (koje garantira ostanak u ligi) bježi četiri boda uz utakmicu manje. Tudorova momčad sutra gostuje kod Pašalićeve Atalante.

Pogodak i asistencija Tešije i asistencija Dangubića u slavlju Senice nad Trenčinom

U 6. kolu slovačke Lige za ostanak Senica je pred 740 gledatelja rezultatom 4-0 (1-0) svladala Trenčin. Veliki doprinos slavlju domaćih dali su hrvatski nogometaši Marko Tešija i Filip Dangubić.

Tešija je prvo u 12. minuti upisao asistenciju za 1-0 svoje momčadi, a u 67. postigao svoj treći ligaški pogodak za 2-0 Senice. Učinkovito izdanje Hrvata u redovima domaćih zaključio je Dangubić asistencijom za konačnih 4-0.

U redovima domaćih Tešija je u igri bio do 70. minute kada je umjesto njega ušao Dangubić, dok je Mihovil Klapan na travnjaku bio do 89. minute. U redovima Trenčina susret je od prve minute započeo Ante Roguljić, koji je odigrao prvo poluvrijeme.

Sretna asistencija Divkovića u slavlju Strede nad Slovan Bratislavom

U 6. kolu slovačke Lige za prvaka Dunajska Streda je rezultatom 1-0 (0-0) svladala Slovan Bratislavu, a sretni asistent za jedini pogodak na utakmici (postignut 54. minuti) bio je 19-godišnji Vinkovčanin Marko Divković.

Divković je za domaće odigrao svih 90+ minuta, baš kao i Marin Ljubičić u redovima Slovan Bratislave, koji je već osigurao titulu prvaka države.

Golovi Babića i Čirjaka u BiH, asistencija Tomasova u Kazahstanu

U 29. kolu BiH prve lige Zrinjski je odigrao neriješenih 2-2 na gostovanju kod Mladosti Doboj Kakanj. Pogodak za gostujućih 1-2 u 52. minuti je iz slobodnog udarca postigao Frane Čirjak kojem je to bio prvijenac.

Važnu pobjedu u ovom kolu je upisao Široki Brijeg koji je rezultatom 2-1 svladao Krupu. Pogodak za 1-0 domaćih postigao je Mario Babić u 22. minuti.

U 7. kolu kazahstanske prve lige Astana je rezultatom 2-1 svladala Tobol. Asistent za pobjedu lidera prvenstva bio je Marin Tomasov u 92. minuti.