Šimunović drugo kolo u nizu strijelac za Celtic, Melnjakov četvrti gol u Turskoj (VIDEO)

Celtic je dva kola prije kraja osigurao 50. naslov prvaka Škotske. U 36. kolu su, pred 15 189 gledatelja na Pittodrie stadionu rezultatom 0-3 (0-1) svladali Aberdeen i tako potvrdili svoj osmi naslov prvaka u nizu.

Drugo kolo za redom strijelac je za Lennonovu momčad bio 24-godišnji hrvatski stoper Jozo Šimunović.

Bivši nogometaš Dinama svoj je drugi pogodak u sezoni postigao u 53. minuti nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Callum McGregor.

McGregor je u 40. minuti asistirao i Mikaelu Lustigu za 0-1 gostiju, a konačnih 0-3 je pogotokom u 89. minuti postavio Odsonne Edouard.

Melnjak strijelac za Rizespor

U 31. kolu turske prve lige Rizespor je odigrao neriješenih 2-2 (0-1) na gostovanju kod Ankaragucua. Strijelac prvog pogotka na susretu bio je 26-godišnji branič Dario Melnjak koji je mrežu zatresao u 26. minuti pospremivši loptu u suprotni kut dalekometnim udarcem s lijeve strane gostujućeg napada.

Bivšem igraču Slaven Belupa to je bio četvrti pogodak u turskoj prvoj ligi u koju je stigao u siječnju ove godine iz Domžala.

Domaći su golovima Parlaka u 59. i Pazdana u 84. stigli do preokreta, no konačnih 2-2 postavlja Vedat Muriqi pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade.