Šimić i Mance dvostruki strijelci, Tadić i Švrljuga za pobjedu Suduve (VIDEO)

U danas igranim susretima, devet se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce, a tri u asistente. Marko Šimić i Antonio Mance postigli su po dva pogotka, dok su Andro Švrljuga i Josip Tadić pogodili u pobjedi Suduve. U strijelce su se upisali i Rodin, Butić, Galović, Mišlov i Franić.

Dva pogotka Mancea

Slovački Trenčin uvjerljivo je jučer svladao Žilinu rezultatom 1:5. Do 83. minute je za goste igrao hrvatski napadač Antonio Mance, koji se dva puta upisao u strijelce. Mance je bio strijelac prvog pogotka u 11., i četvrtog u 50. minuti. Mance u prvenstvu ove sezone ima devet pogodaka, a Trenčin je peti s 39 bodova nakon 25 kola.

Švrljuga i Tadić strijelci

Litavski prvoligaš Suduva slavila je danas kod Trakaia sa sigurnih 1:4. Za goste su se u strijelce upisala i dva hrvatska nogometaša. U 55. minuti Josip Tadić bio je strijelac drugog pogotka svoje ekipe, dok je Andro Švrljuga poentirao za treći, deset minuta kasnije. Suduva nakon pet kola ima 13 bodova i prva je na tablici.

Šimić dvostruki strijelac

U susretu drugog kola indonezijske prve lige, Persija Jakarta je na svom terenu rezultatom 3:1 porazila Aremu. Za domaće momčad igrala je njihova superzvijezda, hrvatski napadač Marko Šimić. Šimić je odigrao cijeli susret i bio je strijelac prva dva pogotka svoje ekipe, u 27. i 53. minuti. Persija nakon dva kola ima četiri boda i druga je na tablici.

Pogodak Franića

U 25. kolu BH Premijer Lige Željezničar je rezultatom 2:1 svladao Radnik iz Bijeljine. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski stoper Domagoj Franić koji je u 57. minuti smanjio zaostatak svoje momčadi na 2:1. Radnik nakon 25 kola ima 36 bodova i šesta je momčad, imaju jednak broj bodova kao i petoplasirana Krupa.

Rodin za pobjedu GOŠK-a

Momčad GOŠK Gabele danas je s minimalnih 1:0 svladala Mladost DK u susretu u borbi za ostanak. Jedini pogodak za domaće je zabio hrvatski stoper Matej Rodin u 58. minuti. Za Rodina je to prvi pogodak u prvenstvu ove sezone, a GOŠK se nalazi u sigurnoj zoni, imaju 28 bodova na devetoj poziciji, deset više od mjesta koje vodi u drugu ligu.

Pogodak Mišlova
Austrijski drugoligaš Hartberg jučer je s 1:0 svladao momčad Rieda. Za domaće je igrao hrvatski veznjak Roko Mišlov, koji je u 41. minuti bio strijelac jedinog pogotka na utakmici. Mišlovu je to već osmi pogodak u prvenstvu ove sezone, a Hartberg nakon 25 kola ima 42 boda i četvrti je na tablici.
Galović strijelac
Nino Galović upisao se u strijelce u prvom kolu bjeloruskog prvenstva. Njegov Dinamo Minsk svladao je Zhodino rezultatom 2:1, a Galović je bio strijelac pobjedonosnog pogotka u 65. minuti.
Novi gol Butića

Momčad Torina do 19 godina svladala je Udinese rezultatom 1:2. Za goste je igrao hrvatski napadač Karlo Butić koji se još jednom upisao u strijelce, bio je strijelac prvog pogotka. Butiću je to 14. pogodak i treći je strijelac Primavere, a njegov Torino je deveti s 33 boda.

Remi Bišćana u derbiju, Štiglec asistent

U najvećem derbiju slovenskog nogometa Olimpija i Maribor odigrali su bez pobjednika, 1:1. Za domaće je u 69. minuti pogodak postigao Apau, na asistenciju našeg braniča Dine Štigleca, kojem je to druga asistencija ove sezone. Osim Štigleca, za Bišćanovu Olimpiju cijeli su susret odigrali i Dario Čanađija, Danijel Miškić i Filip Uremović. Olimpija je tako napravila jos jedan korak ka tituli, nakon 25 kola imaju 59 bodova, deset više od drugoplasiranog Maribora, koji ima i utakmicu manje.

Tomasov dvostruki asistent

U susretu trećeg kola kazahstanskog prvenstva Astana je rezultatom 2:0 svladala Kaisar. U oba pogotka kao asistent je sudjelovao naš Marin Tomasov. Kod prvog pogotka Tomasov je ubacio loptu s desne strane, dok je kod drugog ukrao loptu gostujućoj obrani, te uposlio svog suigrača koji je uspješno poentirao. Astana nakon tri kola ima maksimalan broj bodova uz gol razliku 7:0.

Asistencija Zebe

U susretu slovenske Prve Lige, momčad Aluminija svladala je Triglav rezultatom 3:1. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski branič Josip Zeba, koji je bio asistent prvog pogotka Aluminija u 51. minuti. Osim njega, za Aluminij su igrali i Mihovil Klapan koji je zamijenjen u 61. minuti, dok je vratar Matija Kovačić odigrao cijeli susret. Aluminij nakon 24 odigrane utakmice ima 21 bod i osma je momčad prvenstva.

Remi Sablića u derbiju

Široki Brijeg našeg Gorana Sablića i Zrinjski odigrali su derbi 25. kola BH Premijer Lige. Utakmica je završena bez pobjednika, 0:0. Zrinjski je ostao drugi, i sada se njihov zaostatak za Željezničarem povećao na četiri boda, dok je Široki treći s 47 bodova, deset manje od prvoplasiranog Željezničara. Spomenimo kako je tijekom prvog poluvremena zbog teške ozljede igru napustio stoper domaćih, naš Bernardo Matić. Brz oporavak!

Poraz Neretljaka

Mato Neretljak i njegovo Orašje, poraženi su u utakmici 19. kola druge BiH lige. Bolji je bio Velež iz Mostara koji je slavio s minimalnih 1:0. Momčad Orašja nakon 19 kola ima 36 bodova i četvrta je na tablici.