Šibenik preuzeo vrh, visoki poraz Jadrana u Blatu

Dalmatinski trećeligaši igraju ubrzanim ritmom pa smo nakon nedjeljnih utakmica već danas mogli vidjeti nova uzbuđenja na terenima diljem Dalmacije, kako u borbi za vrh, tako i u borbi za ostanak.

Omišmdash;Solinmdash;odgođeno
Nije se uspjelo odigrati kompletno kolo, jer je odgođena utakmica Omišmdash;Solin, vjerojatno zbog nevremena i kišom natopljenog travnjaka. Kiša nije bila smetnja na svim ostalim terenima pa krenimo redom.

GOŠKmdash;Primorac 2:1(Gavrić, Kovačić 11m/Tadić 11m)
Posljednjeplasirana momčad lige napokon je pobijedila, solidna igra u nekoliko posljednjih kola dala je konačno i bodovni učinak. Dubrovčani su dočekali Stobrečane s imperativom pobjede i na kraju su uspjeli. Igrali su domaći bolje i nizali prilike, ali je vratar gostiju bio raspoložen. Ipak Gavrić je uspio poentirati u prvom dijelu, a pobjedu je potvrdio Kovačić iz kaznenog udarca. Konačni rezultat, također s bijele točke postavlja Tadić. Domaći mogu samo žaliti za bodovima, koje su prosuli u prethodnim utakmicama.

BŠK Zmajmdash;Jadran LP 6:0(Balić 3x, Sardelić, Čubrilo, Vrkić)
Jadran iz Ploča je nastavio svoj negativni niz i na Korčuli. U Blatu su poraženi s visokih 6:0, ovo im je peta utakmica bez pobjede, zanimljivo je da su jedinu pobjedu ostvarili upravo u Dubrovniku protiv GOŠKmdash;a. Situacija za Jadranaše ne izgleda ni malo obećavajuće, trener Marinović startao je s visokim porazom. Rekordna pobjeda kola djelo je dakle zmajevaca, koji su čak 6 puta pogađali mrežu vratara gostiju, a Balić je postigao hattrick u samo 10 minuta. Prvi je zabio u 46. minuti iz kaznenog udarca, drugi u 49, a treći u 56.

RNK Zmajmdash;Kamen 3:0(Kelez, Brnić, Gojak)
Puni plijen ostvario je i drugi Zmaj u ligi, onaj makarski. Nakon čak 7 utakmica bez pobjede, u dvoboju sa začelja pretposljednji domaćin dočekao je goste iz Ivanbegovine i uspio rezultatski uvjerljivo slaviti. Uhvatili su domaćini svoj 22 bod pogotcima Keleza, Brnića i Gojaka , te ostavili iza sebe Croatiju i Omiš na ljestvici. Treba istaknuti da su gosti igrali bez Hrvatina Gudelja,svog najboljeg igrača.

Valmdash;Šibenik 0:3(Puclin,A.Živković, Maleš)
Šibenik je preuzeo prvo mjesto na tablici pobjedom protiv Vala. U korektnoj utakmici sa samo tri žuta kartona,lagana pobjeda za nove lidere. Recept isti kao u Hrvacama, s golom na početku, u prvoj minuti pogodio je Puclin, a u 28.minuti A.Živković pogađa za 0:2 mdash; sjajno koristi šansu nakon nesporazuma domaće obrane. Treći gol djelo je najboljeg igrača Šibenika ovog proljeća, Josipa Maleša koji je za 3:0 pogodio u 54.minuti i tako potvrdio pobjedu i osigurao miran nastavak susreta i bodove s još jednog gostovanja.

Zagoramdash;Mosor 1:1(Ljubić/Kordić)
S pravom su u Žrnovnici strahovali od gostovanja u Unešiću jer u utakmici s previše prekršaja i čak 9 žutih kartona te jednim crvenim kartonom izgubili su dva boda i prepustili vrh Šibeniku te više ne ovise sami o sebi. Za veliko veselje na dobro popunjenom Borovištu pobrinuo se Matej Ljubić u 49.minuti. Pomoć Mosoru u nastojanjima da postigne pogodak pružio je Hrvoje Šibenik svojim drugim žutim kartonom u 82.minuti, jer je napucao loptu u prekidu i tako svoju momčad ostavio zadnjih 10mdash;ak minuta s igračem manje. Također je dao razlog sucu da utakmicu produži čak 5 minuta. U 94.minuti Mosor postiže izjednačujući pogodak preko Ante Kordića, koji ipak nije bio dovoljan za ostanak na prvom mjestu.

Hajduk IImdash;Neretvanac 0:0
U Splitu su na pomoćnom igralištu Poljuda bodove podijelili mladi Hajdukovci i igrači Neretvanca. U neopterećenoj igri s obje strane, bez ikakvog imperativa Neretvanac je još jednom uspio ostati neporažen. Imali su svoje prilike i bijeli i plavi, goste je nekoliko puta spašavala vratnica, ali su i sami preko Vasilja i Štimca imali par matnih situacija.Na kraju podjela bodova može zadovoljiti oba tima.

Neretvamdash;Croatia 2:0(T.Dodig,Crnčević)
U Metkoviću je Neretva pred malobrojnim gledateljima uspjela ostvariti pobjedu nakon dužeg niza slabih rezultata. Pobjeda od 2:0 protiv Croatije iz Zmijavaca donijet će malo mira u redove metkovskog kluba. Mrežu gostiju prvi je načeo Tomislav Dodig, a konačni rezultat postavlja Mate Crnčević. Igrači gostujuće ekipe spominju nedosuđeno zaleđe kod oba zgoditka Neretve, no to im sada neće pomoći. Sa samo 21.bodom Croatia je jedan od glavnih kandidata za ispadanje u niži rang.

Junakmdash;Hrvace 0:1 (Jandrek autogol)
Na kraju pregleda susjedski dvoboj Junaka i Hrvaca. U derbiju Cetinske krajine kao i uvijek puno nervoze na terenu, čiji je epilog čak 9 žutih i 2 crvena kartona. Tri boda Hrvacama donosi igrač Junaka Robert Jandrek koji je u 39.minuti nakon udarca Borozana loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Najveća uzbuđenja u nastavku su dva nesportska poteza, koji su sankcionirani crvenim kartonima. Najprije igrač Hrvaca, Vuković u 65.minuti u prekidu igre udara suparničkog igrača dlanom u lice a u 84.minuti iskusni Željko Sablić u prekidu igre pogađa suparnika loptom u lice. Puno posla za disciplinske suce u danima koji slijede, a prvenstvo se nastavlja već u ponedjeljak 06.04. s novim kolom.