Šibenik nezaustavljiv, Prskalo na vrhu ljestvice strijelaca

Proteklog vikenda odigrano je 9. kolo Druge HNL nakon kojega je momčad iz Krešimirova grada nastavila svoj pobjednički niz te je povećala bodovnu prednost u odnosu na svoje pratitelje.

Izvor: hns-cff.hr

U subotu su odigrane 4 utakmice u kojima su po dvije pobjede upisali domaćini, a po dvije pobjede gosti. Gostujuće pobjede upisali su Dugopolje i druga momčad Dinama, a protivnici su im bili Imotski odnosno Segesta. U dalmatinskom susretu Dugopolje je na Gospinom dolcu predvođeno bivšim igračem Neretvanca Ivanom Bubalom svladalo Imotski rezultatom 4:0 (1:0). Bubalo je u igru ušao u 74. minuti što mu je bilo dovoljno da do kraja utakmice postigne hat-trick, štoviše tri pogotka zabio je u razmaku od samo 8 minuta (80., 83. i 88.). Protivničku mrežu načeo je pak Ante Režić pri kraju prvog poluvremena (40. minuta). Momčad Krešimira Sunare je pobjedom zadržala mjesto u vrhu ljestvice, a pred Imotskim je po svemu sudeći borba za očuvanje drugoligaškog statusa.

U Sisku smo gledali susret dvije momčadi koje su u proteklom razdoblju ostale bez trenera. Segestu je napustio Darko Dražić, a njegov nasljednik još uvijek nije poznat tako da je ekipu vodio službeni predstavnik kluba i dosadašnji pomoćni trener Jasmin Mujdža. Sreten Ćuk je pak klupu druge momčadi Dinama zamijenio onom Lokomotive, a vodstvo plavih nada preuzeo je dosadašnji trener Rudeša Željko Sopić te je svoj mandat započeo pobjedom od 2:1 (2:0). Golove za Dinamo postigli su Karlo Muhar u 30. i Matija Fintić u 38. minuti, a u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena poraz domaćih ublažio je nekadašnji igrač Hajduka Frane Vladislavić.

Dvije domaće pobjede u subotnjem programu upisali su Lučko i Sesvete, a suparnici su im bili Gorica i Zadar. I momčad Lučkog ušla je u ovo kolo s novim strategom. Damira Petravića naslijedio je Davor Mladina koji je u rezultatskom smislu očito pozitivno utjecao na svoju novu ekipu. Gorica je bolje otvorila utakmicu te je mogla doći u vodstvo preko Filipa Škvorca, ali njegov udarac zaustavlja stativa. Domaćini su pak svoju priliku iskoristili. Aralica je bio asistent, a prvi pogodak na utakmici u 32. minuti postiže Eduard Husinec. Već 5 minuta kasnije već je 2:0. Ovaj put precizan je Nikola Rak koji je iskoristio jedan odbijanac u protivničkih 16 metara. Svoj drugi pogodak na utakmici Rak postiže u 61. minuti, a asistenciju je ovaj put upisao Ivor Weitzer. Gosti su do kraja utakmice smanjili rezultat, a prezican je iz kaznenog udarca u 83. minuti bio Igor Hajduk.

Sesvete su se pak nakon poraza u prethodnom kolu na Šubićevcu brzo vratile na pobjednički kolosijek. Žrtva je bio Zadar, a najzaslužniji pojedinac za pobjedu od 2:0 (0:0) je bio igrač Hajduka na posudbi u Sesvetama Ivan Prskalo. Prskalo je prvo u 68. minuti upisao asistenciju za Krunu Ivančića da bi potom potvrdio pitanje pobjednika golom u 81. minuti. Prskalu je to bio 7 zgoditak čime se izdvojio na prvom mjestu ljestvice strijelaca u dosadašnjem tijeku sezonu ispred Nigerijca Theophiliusa Solomona koji kao igrač Rijeke nastupa za Šibenik.

Šibenčani su svoju 4 pobjedu u nizu i ukupno 8. u dosadašnjem tijeku sezone upisali u nedjelju na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca. Jedini pogodak na utakmici djelo je Tonija Španje u 48. minuti susreta. Momčad Mirka Labrovića u idućem kolu očekuje još jedno gostovanje, ovaj put u Dugopolju.

Jedini remi u ovom kolu upisali su Rudeš i Cibalija, bilo je 2:2 (0:0) čime je momčad iz Vinkovaca zadržala drugu poziciju na ljestvici koja vodi u dodatne kvalifikacije. Domaćini su dva puta vodili, ali nisu uspjeli doći do sva tri boda. Mrežu je prvo načeo Borko Gorgiev u 58. minuti, ali već 4 minute kasnije izjednačava Sandro Ugrina. U 75. minuti Rudeš ponovno vodi, ovaj put je pogodio Filip Bojić. Vrijedan bod izabranicima Miroslava Bojka donio je Mario Tadić u 88. minuti, samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru.

U 10. kolu nas očekuje. između ostalog, dvoboj Dugopolja i Šibenika te Cibalije i Sesveta.