‘Show’ Zebeca, Dinamo rezultatom 3-0 svladao Rijeku i osigurao finale kupa (VIDEO)

Dinamo je u drugo polufinalnom susretu Hrvatskog nogometnog kupa rezultatom 3-0 svladao Rijeku i tako se pridružio Hajduku u finalu ovog natjecanja, koje je na rasporedu 23. svibnja u Vinkovcima.

U prvom dijelu gledali smo utakmicu dobro tempa, no bez pretjerano prilika. Dinamo je imao terensku inicijativu, a ozbiljno su zaprijetili već u 3. minuti kada je udarac glavom Rrahmanija odsjeo na gredi Sluginih vrata.

Do rezultatske prednosti momčad Nikole Jurčevića stiže u 24. minuti utakmice nakon vrlo lijepe akcije. Loptu je na centru igrališta oduzeo Olmo (Bradarić je dobio žuti zbog povlačenja), povukao je Hajrović, uposlio Gavranovića koji odličnim dodavanjem nalazi Hajrovića, koji nečuvan pogađa za 1-0 Dinama.

U 37. minuti drugi pomoćni Jerko Crnčić označio je zaleđe Hebera, iako je situacija bila vrlo dvojbena, dapače, dojam je da je gostujući napadač bio u dozvoljenoj poziciji.

U 44. minuti greška na drugoj strani. Doumbia je zapucao s 20ak metara, lopta je u ruku pogodila Bradarića, no glavni sudac Mario Zebec ne svira ništa. Dvojbena situacija, no dojam je da je ovo bilo dovoljno za kazneni udarac.

U drugoj minuti nastavka nova greška Zebeca, zbog situacije na centru igrališta, u kojoj je Bradarić prvi stigao do lopte, glavni sudac utakmice odlučio je pokazati drugi žuti Bradariću, te ga poslao u svlačionicu, a Rijeku ostavio s igračem manje.

Iako je imao igrača više Dinamo istog nije uspio konkretnije iskoristiti. Gledali smo nastavak bez ozbiljnih prilika, a nastavak drugog dijela obilježila je glavna zvijezda susreta Mario Zebec. U 71. minuti Acostyja je srušio Stojanović na rubu šesnaesterca Dinama, Zebec umjesto prekršaja zaista neobjašnjivo pokazuje žuti karton gostujućem igraču.

U 80. minuti Dinamo povisuje na 2-0, strijelac je na dodavanje Ćorića Soudani.

Dvije minute poslije konačnih Ante Ćorić postavlja konačnih 3-0.

Dinamo se tako pridružio Hajduku u finalu 27. izdanja Hrvatskog nogometnog kupa koje će se održati 23. svibnja u Vinkovcima.

S početkom u 17 sati i 30 minuta na Maksimiru će se odigrati drugi polufinalni susret Hrvatskog nogometnog kupa u kojem će put do Vinkovaca i finalnog okršaja za trofej s Hajdukom tražiti Dinamo i branitelj naslova Rijeka.

Rijeka je na putu do polufinala 27. izdanja Hrvatskog nogometnog kupa stigla svladavši Vrbovec u šesnaestini faze natjecanja (0-3), Goricu u osmini (0-3), te kao formalni gost Inter na Rujevici u četvrtfinalu.

Dinamo je s druge strane nakon uvjerljivog slavlja u šesnaestini finala nad Borac Imbriovecom (0-6), tek nakon jedanaesteraca odradio Novigrad da bi u četvrtfinalu s uvjerljivih 4-2 svladao Istru 1961.

Ova dva suparnika svoje su prve međusobne kup okršaje imala 1992. godine u polufinalu prvog izdanja natjecanja. Tadašnji HAŠK Građanski, kojeg je s klupe vodio pokojni Vlatko Marković, je nakon 2-1 poraza u Rijeci i 2-1 pobjede na Maksimiru poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca (3-1) osigurao finalni okršaj s kasnijim osvajačem Inkerom.

Ukupno su Rijeka i Dinamo u Hrvatskom nogometnom kupu odigrali 15 susreta, u kojima je Dinamo slavio 7 puta, Rijeka 6, a dva su sureta okončana bez pobjednika. U prošlosezonskom finalu Rijeka je u Varaždinu Dinamo porazila rezultatom 1-3, uz dva pogotka današnjeg napadača Modrih Marija Gavranovića.

Matjaž Kek u današnjem okršaju neće moći računati na suspendiranog napadača Mirka Čolaka, dok Nikola Jurčević nema problema s disciplinskim sankcijama već ozljedama. Posljednji na listi onih na koje ne može računati za današnji susret je Marko Lešković, kojem je prije nekoliko dana operirana čeljust. Spomenimo i to da će Dinamovom strategu ovo biti prva kup utakmica koju vodi nakon 2005. godine kada je sa Slaven Belupom u četvrtfinalnom okršaju ispao od Kamen Ingrada (1-0, 1-4).

Glavni sudac današnjeg susreta je Mario Zebec iz Varaždina, zajedno s prvim pomoćnikom Borutom Križarićem i drugim pomoćnim Jerkom Crnčićem. Prvi dodatni sudac je Bruno Marić, a drugi dodatni je Borutov brat Igor.

Treneri Nikola Jurčević i Matjaž Kek na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: