Show Salaha i petarda Liverpoola na Anfieldu (VIDEO)

Na Anfieldu je večeras odigrana prva utakmica polufinala Lige prvaka. Momčad Liverpoola ostvarila je veliku prednost protiv Rome pobjedom 5:2.

Dobro je Roma izgledala u početku utakmice, prvih 20-ak minuta. No nakon što je domaća momčad zaredala nekoliko ozbiljnih prigoda, igra gostiju iz Rima totalno se raspala. Prva je ozbiljnije zaprijetila Roma, jer je u 19. minuti snažno tukao Aleksandar Kolarov, a greda i Karius spasili su ‘Redse’. Za sljedeću veću prigodu čekali smo deset minuta. Mane se sjurio prema golu gostiju, našao se u dobroj situaciji ali i pucao preko gola. Minutu kasnije, Senegalac se našao u još jednoj prilici, ali opet je pucao preko gola. Minutu kasnije sjajno je pucao Salah iskosa, ali je njegov udarac zaustavio Allison.

Sve to je nagovijestilo ono što slijedi. Četiri minute kasnije Liverpool je poveo, ali je gol Manea opravdano poništen zbog zaleđa. Ipak, u 36. minuti Liverpool je poveo, a gol je ovoga puta bio regularan. Fantastično je Mohamed Salah iskosa pogodio mrežu Allisona, koji nije imao apsolutno nikakve šanse.

Dvije minute kasnije mogao je Liverpool povisiti svoje vodstvo. Nakon kornera glavom je tukao Dejan Lovren, ali je i ova lopta završila na gredi. U 40. minuti zaprijetio je i Wijnaldum koji je zamijenio ozlijeđenog Oxlade-Chamberlaina, ali brazilski vratar na golu Rome opet je dobro reagirao. U posljednjoj minuti prvog dijela Liverpool je povisio svoje vodstvo na 2:0. Firmino je gurnuo loptu za Salaha, a reprezentativac Egipta sjurio se prema golu gostiju,  te lijepo poentirao, drugi put danas.

U drugom dijelu nastavila se dominacija Liverpoola. U 56. minuti još jedan sjajan potez Salaha koji je prošao po desnoj strani te uposlio Manea, a ovaj postiže svoj osmi pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Samo šest minuta kasnije, Allison je četvrti put morao vaditi loptu iz svoje mreže. Još jedna asistencija Salaha, a strijelac je ovoga puta Roberto Firmino.

U 69. minuti Roma je bila u totalnom raspadu. James Milner ubacio je loptu iz kornera, a 180 centimetara visoki napadač Firmino se istakao među mnogim visokim igračima, te postigao svoj deseti pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Milner je kod pogotka upisao devetu asistenciju u Ligi prvaka, što ga čini najboljim asistentom u ovom natjecanju.

Ipak, Roma je zahvaljujući dva pogotka u četiri minute uspjela vratiti tračak nade pred uzvrat koji je za osam dana. Najprije je Nainggolan uposlio Džeku, koji je iskoristio lošu reakciju Lovrena, te smanjio na 5:1.  Njegov sedmi pogodak ove sezone.

Na 5:2 je u 85. minuti smanjio Diego Perotti. Lopta je u ruku pogodila Milnera, a Felix Brych je bez sekunde razmišljanja pokazao na bijelu točku.

Prednost Liverpoola pred uvzrat je velika. No, nakon onog što je Roma napravila protiv Barcelona na Olimpicu, nitko još ne može kazati kako je pitanje pobjednika u ovom dvomeču već riješeno.