Sevilla prvi finalist Europske lige

Grafika: UEFA

Sevilla je prvi finalist Europske lige. Španjolski predstavnik je u Kolnu nakon preokreta bio bolji od Manchester Uniteda rezultatom 2:1 (1:1) te je tako došao do svog šestog finala u povijesti u ovom natjecanju.

U njemu će se 21. kolovoza, također u Kolnu, susresti s boljim iz sutrašnjeg dvoboja Intera i Šahtara. Zanimljivo da je Sevilla u svih šest prethodnih finala izašla kao pobjednik, a posljednje je bilo 2016. godine kada je došla do treće uzastopne krune u Europskoj ligi.

Susret je bolje otvorio Man United koji je do pogotka došao u 9. minuti kada je kazneni udarac sigurno realizirao Bruno Fernandes. Prethodno je u kaznenom prostoru Carlos srušio Rashforda, a sudac Brych je pokazao na bijelu točku.

Sevilla je izjednačila u 26. minuti kada je lijepu akciju preciznim udarcem nakon asistencije Reguilona završio Suso.

Prvi dio drugog poluvremena u potpunosti je pripao izabranicima Ole Gunnara Solskjaera koji su imali niz velikih prilika u kojima se iskazao vratar Seville Bono.

Promašaji Crvenih vragova kažnjeni su u 78. minuti kada je nakon ubačaja Navasa udarcem nogom iz peterca poentirao De Jong.

Do konca susreta Manchester United je imao inicijativu, ali nije uspio doći do pogotka kojim bi utakmicu odveo u dodatnih 30 minuta igre.