Šest pogodaka u remiju Rijeke i Istre 1961 na Rujevici (VIDEO)

U posljednjem susretu 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Istra odigrali su, pred 4517 gledatelja na Rujevici, neriješnih 3-3 (2-2). Odličnu utakmicu odigrala je gostujuća momčad koju s klupe vodi Manuel Marquez, uz otvorenu i pametnu igru Istra je u konačnici prvi put nakon sezone 2013/2014 napustila Rijeku neporažena.

Istra i Rijeka utakmicu su otvorili nevjerojatno učinkovito.

Praktički iz dva prva prava napada postižu po pogodak. Prvo je Nazareno Ramon Mierez zatresao mrežu Sluge u 2. minuti utakmice poslije (dojam je) neuspjelog udarca prema vratima Antonija Ivančića. Zahvaljujući nesretnom kutu kamere zaista je teško reći je li Argentinac bio u nedovoljenoj poziciji pri postizanju pogotka, iako je generalni dojam da jest. Kako bilo, 21-godišnjem napadaču, koji je na posudbi iz Tigrea, ovo je bio prvijenac u HNL-u.

Ekspresno izjednačenje Rijeci donosi Heber u trećoj minuti. Gorgon je prošao po desnoj strani domaćeg napada, ubacio u sredinu gdje Čolak glavom prebacuje do Hebera, koji atraktivno prima loptu na prsa i postiže pogodak za 1-1. Brazilcu je to drugi ligaški pogodak u sezoni.

U 9. minuti Segado je s nekih 20 metara zapucao, udarac je otišao malo pored Sluginih vrata.

Istra do novog vodstva stiže u 17. minuti kada je Roberto Punčec pod pritiskom Miereza napravio nevjerojatnu pogrešku, Argentinac se sjurio prema Slugi i mirno ga matirao za 2-1 gostiju.

U 28. minuti greda Istre. Ubacio je Cardozo, loptu glavom u gredu nečuvan s pet metara proslijeđuje stoper gostiju Rodriguez. Dvije minute poslije (za HNL standarde) nevjerojatno otvorenu utakmicu u egal ponovno dovodi Heber.

Istra je dobru situaciju imala i u 36. minuti kada je nakon prolaska Traorea obrana domaćih uspjela u dva navrata očistiti situaciju u svom petercu. Šest minuta poslije Stjepan Lončar iz slobodnog udarca s vrha šesnaesterca puca malo pored gostujućih vrata.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih situacija pred vratima Sluge i Landete, te poluvrijeme u kojem su gledatelji mogli uživati završava s četiri pogotka i rezultatom 2-2. Nije to bilo poluvrijeme u kojem smo vidjeli puno dobrih prilika (udarci – Rijeka 3:2, Istra 6:4), no definitivno smo gledali otvorenu igru obje momčadi, igru kojom je definitivno zadovoljniji bio nekadašnji strateg Las Palmasa, dana Istre – Manuel Marquez.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu imala je Istra. Na ubačaj iz kuta najviši je u 64. minuti ponovno bio Rodriguez, no s crte taj pokušaj čisti Raspopović. Minutu poslijed Segado snažnim udarcem prijeti, Sluga odbija i čuva svoju mrežu.

Prvu dobru situaciju pred vratima Landete Rijeka je kreirala u 71. minuti. Raspopović je probio desnu stranu, ubacio u sredinu za Gorgona koji je u teškoj situaciji glavom poslao loptu daleko od vrata. Minutu poslije Župarić griješi, Mierez gubi bitku sa Slugom za loptu.

Suradnja Raspopović-Gorgon ponovno je rezultirala prilikom za Rijeku, no ovaj pokušaj glavom Gorgona gostujući vratar mirno hvata u 76. minuti utakmice.

Pet kartoniranih igrača rezultiralo je nešto manje agresivnom igrom gostiju, koji su u posljednjih 20 minuta morali igrati dosta opreznije, što je Rijeka kvalitetno znala iskoristiti za povećanje pritiska, koji je plodom urodio u 79. minuti kada Heber majstorski u mrežu sprema loptu koju mu je odlično u prostor dodao Puljić. 3-2 Rijeke i hat-trick 27-godišnjeg Brazilca.

Zaista kvalitetnu utakmicu Istra je izgleda odlučila ne izgubiti ni u ludilu. 81. minuta 3-3. Strijelac na asistenciju Traorea nakon lijepe akcije je 24-godišnji Ganac Obeng Regan, kojem je to, poslije 18 nastupa bez pogotka u zaprešićkom Interu, prvijenac u HNL-u, ujedno i u dresu Istre.

Do kraja susreta gledali smo, naravno uz dosta više grešaka koje su posljedice što umora, što posljedičnog pada koncentracije, otvorenu igru s obje strane, uz veći angažman Rijeke, no i aktivnu Istru prema naprijed. Rezultat se ipak nije mijenjao, te je Istra tako prvi put nakon sezone 2013/2014 (3-3) neporažena napustila Rijeku u ligaškoj utakmici.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Dinama na Maksimiru, dok će Istra u Puli dočekati Goricu.

Derbi della Učka zaključit će peto kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Rijeka od 21 sat na Rujevici dočekuje Istru 1961.

Domaćini su u prva četiri kola upisali pobjede protiv Gorice, Inter-Zaprešića i Rudeša, a remizirali su u Jadranskom derbiju.

Zeleno-žuti su nakon neriješenog ishoda na otvaranju sezone protiv Slaven Belupa su ubilježili poraze od Dinama, Osijeka i Lokomotive.