Šest pogodaka u remiju Dinama i Slaven Belupa na Maksimiru (VIDEO)

U trećoj utakmici programa petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo i Slaven Belupo odigrali su neriješenih 3-3 (2-2) na Maksimiru.

Gosti su do tek četvrtog susreta u kojem neporaženi napuštaju Zagreb u ogledima s današnjim protivnikom stigli zahvaljujući golovima Francka Etoundija (1.) Ivana Krstanovića (kazneni udarac u 22.) te Torlesa Knolla (73.), dok su za Mamićevu momčad strijelci bili Mario Gavranović (4. i 8.) te Lovro Majer (68.).

Belupo je ovim rezultatom stigao do četvrtog remija u pet kola, a za goste je svakako ohrabrujuće da su na otvaranju sezone neporaženi nakon Gradskog vrta i Poljuda napustili i Maksimir.

Na susretu zbog torture pri ulasku na tribinu nije bilo Bad Blue Boysa, pa je sraz prošao u klasičnom korona ozračju.

Da ćemo gledati neobičnu utakmicu bilo je jasno odmah na početku. Već nakon pola minute igre Etoundi dovodi goste u vodstvo nakon što je iskoristio veliku pogrešku Dinamovog stoperskog dvojca Theophile-Gvardiol. Tridesetogodišnji Kamerunac matirao je Zagorca udarcem s pet metara za 0-1 svoje momčadi i svoj prvi pogodak u sezoni, ukupno drugi u 11. nastupu za Belupo.

Već u osmoj minuti Dinamo ima rezultatsku prednost. Oba pogotka za ‘Plave’ postigao je Gavranović koji je prvo u 4. minuti iskoristio poklon asistenciju zbunjenog Gode i s pet metara matirao Filipovića, a zatim četiri minute poslije kombinacije s Majerom s petnaest metara preciznim prizemnim udarcem trese mrežu za svoj drugi pogodak i 2-1 Dinama. Tridesetogodišnjem Gavranoviću to su bili već treći i četvrti ligaški pogodak u ovoj sezoni.

U 17. minuti Majer je na dodavanje Oršića zatresao protivničku mrežu, no na asistenciju drugog pomoćnika Alena Jakšića opravdano je označeno zaleđe Majera, te pogodak nije priznat.

Tri minute poslije Dario Kulušić pokazuje na bijelu točku za ‘Farmaceute’. Bačelić Grgić je odigrao lijevo za Etoundija, Moharrami kasni u pokrivanju i nepropisno ruši Kamerunca. Siguran izvođač za goste bio je Krstanović koji je za svoj drugi pogodak u sezoni, ukupno 102. u Prvoj HNL, mrežu zatresao u 22. minuti.

Ademi je u 29. minuti s petnaest metara poslao loptu pod gredu, no Filipović lijepom paradom odbija u korner.

Slaven ponovno prijeti u 38. minuti, Bogojević je ubacio s desne strane napada, a u sredini na sedam metara najviši je Glavčić, čiji udarac glavom ipak nije bio dovoljno snažan i precizan za dobro postavljenog Zagorca.

U 43. minuti domaći su tražili kazneni udarac zbog povlačenja Gavranovića od strane Solde, no Kulušić je odlučio (dojam je opravdano) svirati zaleđe Dinamovog napadača. Tu odluku potvrdio je tihom konzultacijom s VAR kolegama Pajačem i Zobenicom.

Do kraja poluvremena (pet minuta sudačke nadoknade) nismo svjedočili izazovima za vratare, te se na odmor otišlo rezultatom ostvarenim tijekom ludih dvadesetak minuta s početka sraza.

Prilikama zaista siromašnu utakmicu gledali smo u nastavku. Prvom uzbuđenju svjedočili smo u 61. minuti kada je Kulušić na asistenciju VAR sobe otišao provjeriti situaciju u kojoj je Mlinar startao na Majera na rubu šesnaesterca gostiju. Nakon poduže provjere šibenski sudac pokazao je da nema najstrože kazne.

Dinamo do rezultatske prednosti dolazi poslije lijepe akcije u 68. minuti. Ivanušec je odigrao za Gavranovića koji atraktivno produžuje iz drugog plana natrčalom Majeru, a on udarcem s dvanaest metara šalje loptu kroz noge Filipovića u mrežu za 3-2 svoje momčadi i svoj treći ligaški pogodak u sezoni, ukupno 20. u 89. Prva HNL nastupu.

Stipićeva momčad do drugog izjednačenja na utakmici stiže u 73. minuti. Nakon nekoliko loših reakcija domaće obrane poslije ubačaja iz kuta za ‘Farmaceute’ lopta u završnici dolazi lijevo do Glavčića koji ubacuje na drugu vratnicu, a loptu od prve stative u mrežu šalje njemački napadač Knoll. 23-godišnjaku je to bio prvijenac u Prvoj HNL.

Dobru situaciju ‘Plavi’ su imali nakon kontre u 77. minuti, u završnici je Oršić otišao previše lijevo te iz teške pozicije nije uspio ozbiljnije ugroziti Filipovića koji je upisao sigurnu obranu.

Četiri minute poslije Majer pokušava zaprijetiti udarcem s ruba šesnaesterca, slabašno i neprecizno, gostujući vratar mirno brani.

Stojanović je u 85. dobro ubacio za Gavranovića koji dalekometnim udarcem glavom šalje loptu u okvir, Filipović koncentriran i još jednom siguran u intervenciji.

U 88. ubačaj iz kuta za Slaven, Glavčić za Zirduma, čiji pokušaj glavom brani Zagorac.

Minutu poslije Zirdum zaražuje drugi žuti karton zbog zaustavljanja Andrića na cetnru pri izlasku u kontru te gosti ostaju s igračem manje. Uskoro je Ivanušec zaprijetio dalekometnim udarcem s lijeve strane napada, snažno u prvi kut, Filipović čuva svoju mrežu.

Kastrati je opasno zapucao u trećoj od šest minuta sudačke nadoknade, lopta je na putu do vrata dotaknula Prcu i taman dovoljno skrenula pored vratnice za korner iz kojeg ‘Plavi’ nisu zaprijetili.

Do kraja utakmice nije bilo prijetnji za vratare te tako ovim raspletom nakon nepotpunog petog kola u HT Prvoj ligi više nema maksimalno učinkovitih klubova.

U sljedećem kolu Dinamo i Slaven Belupo pauziraju jer su njihovi protivnici Rijeka i Lokomotiva zbog europskih obveza iskoristili pravo jednostrane odgode ligaških susreta.

Sutra se u okviru petog kola još igra susret u Varaždinu u kojem domaćin Varaždin dočekuje Osijek.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Dinamo od 19:05 u Maksimiru u sklopu 5. kola HT Prve lige dočekuje Slaven Belupo.

Plavi su u prva četiri kola upisali isto toliko pobjeda, a bili su bolji od Lokomotive, Istre 1961, Osijeka i Hajduka. Farmaceuti su pak uz poraz od Gorice zabilježili remije s Osijekom, Hajdukom i Šibenikom.

Kod domaćina još uvijek u kadru nije Perić koji se oporavlja nakon teške ozljede koljena dok kod gostiju nedostaje kartonirani Karlo Lulić.

Trener Dinama Zoran Mamić je susret najavio sljedećim riječima: “Želimo nastaviti niz u hrvatskom prvenstvu. Respektiramo Slaven Belupo koji se pokazao kao dobra momčad koju vodi izvrsni trener. Igraju dopadljivo i lepršavo, mogu biti vrlo opasni što su pokazali i njihovi rezultati tako da moramo biti maksimalno oprezni da bi nastavili niz pobjeda.”

Trener Slavena Tomislav Stipić je pak izjavio: “Zanimljivo je da smo prije dva dana, kao i velika većina ljudi u Hrvatskoj, bili uz ‘male ekrane’ i navijali zdušno u kvalifikacijama za Ligu prvaka za Dinamo koji prezentira HNL u Europi na najbolji mogući način i omogućuje da oči europskih klubova budu uperene prema ‘hrvatskom produktu’ – igraču i tako trasira put našim talentima prema europskim ligama, a već sutra ćemo se s njim kao protivnikom na terenu boriti za bodove u ligi. Ne moram isticati da je gostovanje u Maksimiru najteže u hrvatskoj ligi, ali bilo je teško i u Osijeku i u Splitu. Znamo da će se sutra susresti dvije najbolje obrane lige i očekujem jednu tvrdu utakmicu u kojoj ćemo dati sve socijalno, tehničko i taktičko što imamo. Puno toga će ovisiti o Dinamu, na koji su način doživjeli poraz i ispadanje iz Lige Prvaka. Znamo gdje idemo, nastupit ćemo kao tim, borit ćemo se i strpljivo čekati našu priliku koju želimo iskoristiti.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin) i Jakov Titlić (Split) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Ante Podnar (Gospić), kontrolor suđenja je Domagoj Ljubičić (Osijek) dok je za sigurnost ispred HNS-a zadužen Vlado Dominić.