(VIDEO) Senzacionalni Osijek nokautirao PSV!!

Facebook/NK Osijek

Osijek je ponovno šokirao PSV te se pobjedom 1-0 plasirao u 4. pretkolo Europa lige. Senzacionalan uspjeh momčadi Zorana Zekića. Početna nervoza vrlo je brzo zamijenjena kvalitetnom igrom Osijeka, što je okrunjeno u 25. minuti. Junak Osijeka, najbolji igrač na terenu, možemo slobodno reći, spektakularnu je partiju odigrao Petar Bočkaj. Pogodak iz slobodnog udarca bio je samo uvod u njegovo izluđivanje, a na momente i ruganje s igračima PSV-a.

Prvih 35 minuta, Nizozemaca nije bilo nigdje. A onda 2 velike šanse u smiraj prvog dijela. Propper i Brenet imali su kolosalne šanse, no prvi je bio neprecizan, dok je drugog zaustavio Malenica. U drugom poluvremenu ponovno dominacija Osijeka. PSV nije složio nijednu konkretnu šansu do kraja utakmica, a Osijek je preko Bočkaja, Grezde, Ejupija bio vrlo blizu drugog pogotka, no i ovako je dovoljno.

Na kraju bismo istaknuli poslovično briljantan nastup stoperskog dvojca Mile Škorić – Mateo Barać, kao i veznjaka Roberta Mudražije. Uz sjajnog Bočkaja, ova je trojka dominantnim predstavama začepila usta bahatim nizozemskim novinarima, koji će, nadamo se, konačno naučiti tko je Osijek.

Bravo Osijek, bravo Slavonijo.

P e t ar B o č k a j S up e r GO A L H D… by footballgoalshow

Ranije objavljeno

Osijek je posljednji hrvatski predstavnik koji će danas istrčati u okviru Europa lige, te preko PSV-a pokušati osigurati nastup u play-off fazi ovog natjecanja.

Momčad Zorana Zekića iz prvog susreta u Eindhovenu u Gradski je vrt donijela senzacionalnu minimalnu 0-1 prednost, koju će na prepunom Gradskom vrtu pokušati obraniti i tako ispisati jednu od najvećih klupskih pobjeda u povijesti.

>> Senzacionalni Osijek slavio u Eindhovenu!!!

Grad na Dravi živi za ovaj okršaj, istočna tribina davno je rasprodana, a otvara se i velika zapadna tribina. I dok su se navijači u transu pripemali i iščekivali uzvratni okršaj s nizozemskim velikanom, nogometaši su u prvenstvenom okršaju (uz veliku podršku gledatelja) u izmijenjenom sastavu odigrali neriješenih 1-1 protiv Dinama. Njihov današnji suparnik, kojeg imaju priliku eliminirati iz europskih natjecanja, nije imao nikakvih prvenstvenih obveza, te će zasigurno ovaj susret dočekati u koliko toliko svježijem izdanju.

>> Osijek na pragu senzacije

Treneri Zoran Zekić i Phillip Cocu za susret koji počinje u 20 sati i 45 minuta na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: