Senzacija u Los Angelesu – Hrvatska pobijedila Meksiko! (VIDEO)

Hrvatska Meksiko

U prijateljskom susretu odigranom na Memorial Coliseumu u Los Angelesu pred više od 60.000 gledatelja Hrvatska je priredila veliko iznenađenje te je slavila protiv Meksika rezultatom 2:1 (2:0).

Vatreni su na prvi nastup na sjevernoameričkom tlu doputovali sa samo 16 igrača od kojih je bilo čak 10 debitanata obzirom da susret nije igran u FIFA terminu. S druge strane Meksiko je bio u najboljem sastavu obzirom da se priprema za predstojeće utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo te Kup konfederacija.

Hrvatska je tako došlo do treće pobjede nad Meksikom u međusobnim dvobojima, a sva tri je ostvarila u prijateljskim susretima dok je El Tri upisao dvije pobjede na svjetskim prvenstvima.

Iako se očekivao furiozan start izabranika Juan Carlos Osorija prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Vatrenima koji su mogli povesti u 22. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta odličnog Vlašića malo pored gola glavom pucao Filipović.

Hrvatska je do vodstva došla u 36. minuti kada je Šunjić pronašao Tudora koji se izvršno snašao pred Ochoom te je pronašao usamljenog Čopa kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol. 27-godišnjem napadaču koji je u ovom susretu ponio kapetansku vrpcu to je bio drugi pogodak za nacionalnu vrstu.

Samo minutu kasnije Hrvatska je povećala prednost. Pogrešku obrane Meksika iskoristio je Fran Tudor koji je zaobišao Ochou te je poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac za Vatrene.

Drugo poluvrijeme je pripalo Meksikancima, ali se odličnim intervencijama iskazao Lovre Kalinić koji je u 59. minuti obranio pokušaj Guardada iz slobodnog udarca, a pet minuta kasnije bio je spreman nakon udarca glavom Peralte.

Od 77. minute Hrvatska je igrala sa deset igrača nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Mile Škorić.

U 82. minuti Meksiko je imao odličnu šansu preko Arauja, ali s gol crte loptu je izbio Jedvaj.

El Tri je znatno bolju igru u drugom dijelu okrunio u 87. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Guardado, Kalinić je odletio u prazno, a gol je postigao Chicharito.

Samo minutu kasnije sa pet metara glavom je pucao Moreno, ali izjednačenje izvrsnom reakcijom spriječava Kalinić te donosi pobjedu Hrvatskoj.