Santini, Vizinger i Pešić strijelci; pobjeda Leke protiv konkurenta za naslov (VIDEO)

rsca.be

Ivan Santini drugo je kolo zaredom pogodio za Anderlecht, a gol i asistenciju upisao je Dario Vizinger u Sloveniji. U Belgiji, važnu pobjedu u borbi za titulu ostvario je Ivan Leko, a Igor Tudor u borbi za ostanak u Italiji.

Santini strijelac drugo kolo zaredom

Drugo kolo zaredom hrvatski napadač Ivan Santini upisao se u strijelce u belgijskoj ligi. Anderlecht je remizirao 1:1 na gostovanju kod Antwerpa, a jedini pogodak za goste u petoj je minuti zabio hrvatski napadač.

Anderlecht je na tablici peti s 31 bodom, još su dva kola do kraja.

Gol i asistencija Vizingera

Celje je u susretu 32. kola slovenske prve lige uvjerljivo slavilo kod Triglava rezultatom 0:3. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski napadač Dario Vizinger. Upravo je on ‘načeo’ domaću momčad u 28. minuti, a kod trećeg pogotka u 69. minuti upisao je asistenciju.

Učinak Vizingera ove sezone su sedam golova i četiri asistencije u prvenstvu. Osim Vizingera cijeli je susret za goste odigrao Lovro Cvek dok su kod domaćih igrali Tin Karamatić i Ivan Crnov.

Pešić strijelac

Ivan Pešić upisao se u strijelce u susretu desetog kola kazahstanske prve lige. Njegov Šahtar Karagandy svladao je Zhetysu rezultatom 2:0, a hrvatski nogometaš pogodio je u 86. minuti postavivši konačan rezultat.

Pešiću koji je u Karagandyu na posudbi to je već četvrti prvenstveni gol, a njegova momčad na tablici se nalazi na sedmoj poziciji s 14 bodova.

Šesti gol Bušića

Iskusni 33-godišnji hrvatski napadač Tomislav Bušić zabio je danas šesti pogodak u albanskom prvenstvu. Njegova Teuta slavila je rezultatom 1:2 kod Skenderbeua a Bušić je zabio u 54. minuti drugi gol svoje ekipe na utakmici.

Teuta je na tablici treća, na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, ima 51 bod.

Dabro za važnu pobjedu

Slovenski drugoligaš Bravo upisao je važnu pobjedu u borbi za plasman u prvu ligu. Slavili su kod Brda rezultatom 0:1, a jedini pogodak u četvrtoj je minuti zabio hrvatski nogometaš Marko Dabro.

Bravo tako tri kola prije kraja drži prvu poziciju.

Važan preokret i pobjeda Leke

U duelu između dva konkurenta za belgijskog prvaka danas su se sastali Club Brugge našeg Ivana Leke i Genk. Gostujuća momčad u utakmicu je ušla sa šest bodova prednosti ispred aktualnog prvaka. Genk je poveo već u trećoj minuti, no Brugge izjednačuje na 1:1 početkom drugog dijela.

Uslijedio je nakon toga odličan nastavak poluvremena za domaću momčad koja je još dva puta pogodila te promašila kazneni udarac. Genk u 87. minuti smanjuje rezultat i postavlja konačnih 3:2.

Brugge je tako prišao Genku na tri boda a do kraja su ostala još dva kola. Brugge za četiri dana gostuje kod Standarda a u posljednjem kolu dočekuje Antwerp dok Genk u posljednja dva kola igra protiv Anderlechta (u gostima) i Standarda (kod kuće).

Uvjerljiva važna pobjeda Tudora

Igor Tudor vratio se na klupu Udinesea s ciljem da ga ostavi u prvoligaškom društvu. Tim iz Udina danas je ostvario važan trijumf u toj namjeri, svladali su Frosinone rezultatom 1:3, te tako dva kola prije kraja osvojio važna tri boda.

Udinese nakon 36 kola ima 37 bodova i zauzima 16. poziciju, imaju dva boda više od Empolija koji je također danas slavio.

Visoka pobjeda Zekića

Zoran Zekić upisao je treću pobjedu u četvrtoj utakmici na klupi Sheriff Tiraspola. Njegova momčad danas je uvjerljivo slavila kod Zimbrua, bilo je 0:4.

Sheriff je na tablici prvi s 21 bodom. pet više od svog prvog pratitelja.

Pobjeda Golema vrijedna ostanka

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros kojeg vodi hrvatski strateg Toni Golem upisao je pobjedu vrijednu ostanka u drugoj ligi. Njegova ekipa slavila je danas na gostovanju rezultatom 0:2, te je time kolo prije kraja otišla na pet bodova prednosti ispred pozicije koja vodi u treću ligu.

Poraz Kopića

Ciparski Paphos kojeg vodi Željko Kopić mogao je danas osigurati svoj ostanak u prvoj ligi. Kopićeva momčad dočekala je pretposljednji Paralimni i poražena je rezultatom 0:2. Kopićeva momčad sada se nalazi tri boda iznad zone ispadanja a dobra vijest za njih je da u zadnjem kolu gostuju kod Ermisa koji je posljednji i već je siguran putnik u drugu ligu.