S dva igrača manje i golom u zadnjoj minuti Varteks ostao bez bodova

Dramatična utakmica petog kola odigrala se danas na SC Sloboda. Varteks je ugostio NK Radnik iz Križevaca, a susret je završio pobjedom gostiju 3:2. Krenimo redom.

Varteks otvara utakmicu samouvjereno, pokušajem i slobodnim udarcem Šoštarića. Gosti uzvraćaju u 10. minuti kada lopta odlazi nekoliko metara iznad gola.

Prva velika prilika dolazi u 12. minuti kada Golubar pogađa prečku s dvadesetak metara. U 16. minuti za Radnik je suđen penal. Golman Varteksa Ante Pozder čita stranu, ali udarac je prejak i Radnik vodi 1:0.

U 20. minuti Fran Kukec, kapetan Varteksa, dobiva drugi žuti karton i Bumbari ostaju s igračem manje sljedećih 70 minuta. Odmah nakon, Radnik ima dobru priliku, ali Težački sjajno blokira udarac.

Do poluvremena gosti čuvaju rezultat, a Varteks iz polukontre dolazi do izgledne prilike. Šoštarić dobro prolazi po desnoj strani, ubacuje na pet metara gdje Matučec kasni za korak.

Poluvrijeme nije ni završilo, a u 46. minuti Šoštarić majstorski plasira loptu u gol i izjednačuje na 1:1. Gosti uzvraćaju u 48. minuti, ali još jednom se iskazuje siguran Pozder na golu Varteksa. Skida čistu loptu koja je išla ispod vratnice.

Varteks se potpuno vraća i okreće u 53. minuti. Slobodni udarac je na 24 metra, Šoštarić uzima loptu i majstorski gađa u donji lijevi kut vratara Radnika – 2:1 za Varteks!

Gosti zatim preuzimaju inicijativu, desetak minuta pletu mrežu oko gola, ali bez izraženije prilike. Golubar se ponovno ukazuje u 65. minuti kada izlazi pred golmana, ali on nogom brani situaciju jedan na jedan.

Na drugoj strani uzvraćaju gosti koji imaju igrača više. Ubačaj na desetak metara glavom zahvaća gostujući napadač, gađa pod gredu, ali Pozder je ponovno na razini. I zatim dolazi zadnjih dvadesetak minuta.

U 70. nakon gužve i napucavanja u kaznenom prostoru Varteksa gosti dolaze do pogotka. Pitanje je je li pri udarcu gostiju pogođena ruka nekog od igrača Radnika koja se odbija na vrh 16-erca, a zatim igrač gostiju pogađa malu mrežicu – 2:2.

Samo tri minute kasnije slobodni udarac za Varteks na savršenoj poziciji za Šoštarića. Ponovno 25 metara od gola, Šoštarić se namješta i pogađa stativu. Samo minutu kasnije Benković natrčava na odbijenu loptu koju blokira gostujući branič.

U 84. minuti Varteks ostaje bez drugog igrača. Drugi žuti, odnosno crveni karton dobiva Težački zbog povlačenja. Utakmica je bila produžena za pet minuta, i u petoj minuti sudačke nadoknade sudac vidi prekršaj na desnoj strani terena, nekoliko metara od kaznenog prostora Bumbara.

Gosti, koji imaju dva igrača više, izvode slobodni udarac, lopta je u šesnaest metara, a igrač Radnika ostaje sam na 6-7 metara od gola i šalje glavom loptu u sam kut Pozderovog gola.

U sljedećem 6. kolu ponovno smo domaćini. Na Slobodu dolazi Graničar iz Đurđevca.