Rudeš se pobjedom protiv Slaven Belupa približio sedmoj poziciji (VIDEO)

Pobjedom u posljednjoj utakmici 34. kola, Rudeš je još jednom pokazao kako se nalazi u odličnoj formi ovog proljeća. Momčad Jose Manuela Aire svladala je Slaven Belupo rezultatom 2:0.

Rudeš je izašao u nešto drugačijem sastavu nego u prijašnjim utakmicama, pa u prvom dijelu nismo vidjeli pogotke. Drugo poluvrijeme bilo je zanimljivije, pa smo u njemu i očekivano vidjeli pogotke. Na nesreću momčadi iz Koprivnice, oba su postigla domaćini.

Prvi pogodak viđen je u 57. minuti. Nakon što je vratar Marković obranio jedan pokušaj domaćih, odbijenu loptu poslao je 24-godišnji veznjak Karlo Kamenar.

Konačan rezultat u 78. je minuti postavio Arturo Segado, koji je pogodio nakon dobrog ubačaja Vidovića.

Nakon Cibalije i Hajduka, Rudeš je sada povezao tri uzastopne pobjede. U prošlom kolu osigurali su i matematički ostanak u ligi, a za četiri dana dolazi im Dinamo koji bi pobjedom osigurao titulu prvaka.

Rudeš ovom pobjedom ima 36 bodova i drži osmu poziciju, sedmoplasirani Slaven Belupo ima samo bod više. U sljedećem kolu Rudeš dočekuje Dinamo, dok će u Koprivnicu Slavenu doći Istra 1961.

Od 18 sati u Kranjčevićevoj počinje posljednji susret 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Rudeš i Slaven Belupo.

Jučerašnjim porazima Istre 1961 i Cibalije zagrebačka momčad je i matematički osigurala ostanak u 1. HNL. Farmaceuti pak čvrsto drže sedmu poziciju ljestvice.

U dosadašnjem tijeku prvenstvene sezone Slaven Belupo je u međusobnim utakmicama upisao dvije pobjede dok je prvi susret završio neriješeno, a u kupu je nakon produžetaka plasman u daljnji tijek natjecanja izborio Rudeš.