Rudeš pogocima Juranovića i Ericka svladao Inter i stigao do prve pobjede u sezoni (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 24. kola Rudeš je, pred 91 gledateljem, rezultatom 2-0 (0-0) svladao zaprešićki Inter i tako stigao do prve pobjede u aktualnoj sezoni Hrvatski Telekom Prve lige.

Strijelci za momčad Tomislava Ivkovića bili su Dragan Juranović i
João Erick.

Rudeš je posljednji put tri boda u HNL-u osvojio u 35. kolu prethodne sezone, kada je pogotkom Angolca Andersona Emanuela svladao Dinamo.

U 11. minuti prvi pokušaj Rudeša (i uopće na susretu), Tomislav Štrkalj je pucao s vrha šesnaesterca no Matković nije imao problema s dosta mlakim udarcem 22-godišnjaka.

Idući udarac u okvir vidjeli smo u 34. minuti, ubacio je Brezovec s desne strane gostujućeg napada, a na nekih pet metara najviši je Andrej Šimunec čiji je udarac glavom išao ravno u Banića koji s tim, baš kao ni kolega na suprotnoj strani ranije, nije imao problema.

Zaista siromašno prvo poluvrijeme, u kojem smo osim po jedan udarac u okvir sa svake strane vidjeli i nekoliko dobrih nekonkretiziranih situacija, okončano je bez sudačke nadoknade.

Na poluvremenu treneri rade po jednu izmjenu, Ivković u svlačionici ostavlja Lisakovicha, a u igru ulazi Gordan Barić, dok je Toplak umjesto Kaluđerovića u igru poslao Ivana Mamuta.

Do rezultatske prednosti Rudeš stiže u 46. minuti. Ubačaj sa strane došao je do Barića koji prizemno ubacuje povratno za Dragana Juranovića, a on s nekih 14 metara prelijepim udarcem pogađa suprotne rašlje za 1-0 domaćina. Bio je to drugi prvoligaški pogodak u četvrtom nastupu za 25-godišnjaka.

U 51. minuti Mamut snažnim udarcem s nekih 20 metara pogađa gredu Banićevih vrata.

U 59. Nikola Rak izlazi iz igre u redovima gostiju, a ulazi 23-godišnji Bugar Borislav Tsonev.

Dvije minute poslije igrači Intera opravdano traže kazneni udarac zbog Filipovićevog igranja rukom u domaćem šesnaestercu. 22-godišnjak je u potpunosti krivo procijenio let jedne visoko ispucane lopte, te umjesto glavom istu evidentno primiro rukom, no (dojam je, dobro postavljeni) Pejin se nije oglasio.

U 68. velika prilika za Rudeš. Halilović je s desne strane domaćeg napada lijepo vidio i dodavenjem pronašao usamljenog Juranovića koji je dolazio u šesnaesterac na lijevoj strani, no njegov pomalo i traljav udarac Šimunec je izbio skoro s crte.

Dvije minute poslije igru kod domaćih napušta Franko Kovačević, a ulazi Ivan Božić.

Posljednju izmjenu Toplak je napravio u 75. minuti kada je umjesto Antoninija Čuline ušao Robert Mišković.

U 77. minuti Rudeš stiže do povećanja rezultatske prednosti. João Erick pucao je s preko 20 metara, Matkoviću lopta prolazi kroz ruke i zaršava u mreži za 2-0 domaćih. Bio je to HNL prvijenac za 20-godišnjeg Brazilca.

U 83. minuti Mišković je promašio čistu gol šansu za goste. Nakon gužve u petercu lopta stiže do usamljenog 19-godišnjaka na nekih pet metara, no njegov pokušaj odlazi iznad okvira vrata.

U 86. Ivković radi posljednju izmjenu, umjesto Mate Šute u igru ulazi 23-godišnji Nigerijac Erhun Obanor.

U četvroj minuti sudačke nadoknade Banić upisuje odličnu obranu. Nakon ubačaja iz kuta Šimunec je najviši u skoku, lopta se od travnjaka odbija uz samu vratnicu, no Banić odlično reagira i odbija u korner. Nakon drugog ubačaja iz kuta ponovno je Šimunec blizu pogotka, no ovaj pokušaj glavom otišao je pored lijeve vratnice.

Tim situacijama je i okončana utakmica u kojoj je tako Rudeš stigao do prve pobjede nakon 24 kola HT Prve lige.

Inter u sljedećem kolu dočekuje Istru, a vrijedna isticanja je svakako činjenica da će taj susret biti jubilarni 200. HNL okršaj u kojem će kao trener sudjelovati Samir Toplak. Rudeš u sljedećem kolu gostuje kod Hajduka na Poljudu.

Program 24. kola nastavlja se sutra utakmicama Slaven Belupa i Hajduka u Koprivnici (15h) te Istre i Gorice na Aldo Drosini (17:30h).

Od 18 sati u Kranjčevićevoj počinje prvi susret 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem posljednjeplasirani Rudeš dočekuje Inter-Zaprešić koji se s Istrom 1961 i Slaven Belupom bori za pozicije koje garantiraju izbjegavanje kvalifikacija za ostanak u najvišem rangu natjecanja.

U prva dva međusobna ovosezonska sraza Div iz predgrađa je upisao dvije pobjede. U Zaprešiću je bilo uvjerljivih 3:0 dok su u Ulici pjesnika slavili s minimalnih 0:1.

Tomislav Ivković i Samir Toplak su se odlučili utakmicu započeti sa sljedećim sastavima: