RNK Split majstorijom Tomičića do pobjede u Koprivnici (VIDEO)

Fantastičnim pogotkom Ivana Tomičića RNK Split je u sklopu 22. kola MAXtv Prve lige upisao vrijednu pobjedu nad Slaven Belupom. Druga je to pobjeda Crvenih u aktualnom prvenstvu, a zanimljivo da su i prvu upisali protiv istog suparnika kad su u 13. kolu u listopadu prošle godine slavili u Parku mladeži rezultatom 3:0. Pobjeda je još vrijednija obzirom da domaćini nisu realizirali čak dva kaznena udarca.

Jedini pogodak u susretu vidjeli smo u 11. minuti kad je na odbijenu loptu odlično reagirao Tomičić te je poluvolejem uz pomoć grede šalje iza leđa Blaževića. Bio je to jedini udarac Splita u okvir gola u čitavoj utakmici. 24-godišnji ofenzivni veznjak je prošao omladinsku školu Hajduka, a prvi dio sezone je proveo u drugoligašu Imotskom.

U 72. minuti Frane Maglica je u kaznenom prostoru srušio Barića, a sudac Matoc je pokazao na bijelu točku. Međutim slab udarac Stevanovića brani Kukić. U 89. pak minuti Kukić je za novi kazneni udarac Farmaceuta srušio Ivanovskog, ali Heber šalje loptu visoko poviš gola. Slaven Belupo je utakmicu završio sa čak 21 upućenim udarcem prema vratima Splita te posjednom lopte od 75%, ali usprkos tome nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata.

Momčad Brune Akrapovića je tako pobjegla na tri boda prednosti pred posljednjeplasiranom Cibalijom koja sutra u Vinkovcima dočekuje Dinamo.

Od 15 sati u Koprivnici počinje susret 22. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Slaven Belupo i RNK Split. Željko Kopić i Bruno Akrapović su se odlučili za sljedeće početne sastave: