Rijeka svladala Lokomotivu u Kranjčevićevoj (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je pred 830 gledatelja rezultatom 1-2 (0-1) svladala Lokomotivu u Kranjčevićevoj i tako stigla do prve gostujuće ligaške pobjede nad današnjim domaćinom još listopada 2016. godine.

Strijelci za goste bili su Gorgon i Puljić, a za domaće je mrežu zatresao Majstorović.

U tempom dobroj i taktički vrlo odgovornoj igri obiju momčadi prvu priliku na utakmici vidjeli smo tek u 18. minuti kada je Gorgon nakon lijepe akcije Kvržića i Pavičića s nekih 14 metara iskosa s lijeve strane pucao snažno no ravno u Grbića.

Do vodstva Rijeka dolazi nakon velike pogreške Grbića u 20. minuti. Očajno je vratar domaćih ispucao jednu povratnu loptu, dodavši je ravno u noge Gorgonu koji s nekoliko metara ne propušta materijalizirati situaciju i stići do svog osmog ligaškog pogotka u sezoni.

Nakon primljenog pogotka Lokomotiva je počela konkretnije kombinirati u posljednjoj trećini terena, no pravih opasnosti za Slugu nije bilo. Sve situacije koje su domaći kreirali u ključnim trenucima su bile upropaštene lošim dodavanjima ili zakašnjelim reakcijama na dodavanja.

U 37. minuti na ubacivanje Karačića s desne strane domaćeg napada Velkovski je u pokušaju ukljanjanja opasnosti zamalo loptu poslao u vlastitu mrežu. Iz ubačaja iz kuta domaći su dobro odigrali za usamljenog Radonjića na nekih 13 metara, no njegov udarac nogom brani Sluga.

I do kraja prvog dijela su domaći bili ti koji su dominirali događajima na travnjaku, no pravih prilika i promjene rezultata nije bilo.

U nastavku prva prijeti Lokomotiva. Ubačaj Ivanušeca iz prekida s desne strane glavom malo pored vratnice u 47. minuti šalje Kolinger. Minutu poslije Radonjić je ostao nečuvan na nekih osam, devet metara, no njegov snažan udarac od gostujućeg braniča odlazi iznad vrata.

Veliki pritisak Tomićevoj se momčadi isplatio u 49. minuti. Majstorović je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta i glavom poslao loptu u mrežu za (zasluženih) 1-1 i svoj drugi pogodak u sezoni.

Dosta se nakon izjednačenja Lokomotive smirila utakmica, pa tako prvu dobru prijetnju bilježimo u 65. minuti kada je Jakić nakon lijepe akcije domaćih dobro pucao sa 16 metara, no Sluga je bio spreman i odbija loptu u korner.

Maružin umjesto Rakića u 67. minuti bila je prva izmjena na utakmici.

Rijeka do nove rezultatske prednosti stiže u 72. minuti, Halilović je odigrao desno za Kvržića, koji je iz prve ubacio s desne strane, a u sredini je najbrži i najspretniji bio Puljić koji je postavio nogu i poslao loptu u mrežu za 1-2 gostiju i svoj deveti ligaški pogodak u sezoni.

Dvije minute poslije Tomić radi i drugu promjenu, umjesto Burića ušao je Drožđek.

U 78. vrlo dobra prilika za domaće. Karačićev ubačaj s desne strane u sredini je glavom proslijedio Drožđek, no njegov pokušaj koji nije išao u okvir Sluga odbija u korner.

Drožđek nakon lijepog prolaska dvojice gostujućih igrača puca prizemno s nekih 16 metara u 84. minuti, no Sluga nije imao problema s tim pokušajem.

Prvu (i jedinu) izmjenu Bišćan je napravio u 93. minuti utakmice kada je umjesto Murića ušao Escoval.

U 94. Loren Maružin puca snažno iskosa s desne strane, ali Sluga lijepom paradom odbija u korner loptu koja je išla pod gredu.

Bila je to i posljednja opasnost na utakmici koja je tako, prema kreiranim prilikama i nezasluženo, pripala desetkovanim gostima koji su stigli do četrnaeste pobjede u sezoni i 50. boda na kontu.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje kod Gorice, dok će Rijeka biti domaćin Slaven Belupu.

Program 26. kola zaključuje se sutra utakmicama Dinama i Intera u Maksimiru (16:30h) te Istre 1961 i Hajduka u Puli (19h).

Posljednji susret drugog dana programa 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige s početkom u 19 sati u Kranjčevićevoj igraju Lokomotiva i Rijeka.

Domaći su 3-1 slavljem nad Farmaceutima u prethodnom kolu prekinuli niz od pet utakmica bez pobjede, a gosti su u prethodnoj prvenstvenoj obvezi domaćim 3-1 slavljem svladali Osijek.

U dvije ovosezonske međusobne utakmice svaki klub je upisao po jednu pobjedu, Lokomotiva je u 8. kolu golovima Datkovića i Kastratija odnijela domaću pobjedu, a Bijeli su zahvaljujući dvama golovima Hebera i jednim Kvržića na Rujevici slavili u 17. kolu.

Bišćan zbog kartona u današnjoj utakmici neće moći računati na Acostyja i Lepinjicu, dok je popis igrača nedostupnih zbog ozljede i dalje poduži: Pavelić, Raspopović, Tomečak, Punčec, Čolak, Vuk i Mitrović. Tomić na raspolaganju zbog ozljede ne može računati na siječanjsku pridošlicu iz Dinama – Bojana Kneževića.

Glavni sudac utakmice bit će Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici Tomislav Petrović iz Valopova i Miro Grgić iz Osijeka.

Treneri Goran Tomić i Igor Bišćan na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: