Rijeka slavila na gostovanju na Rujevici kod Rudeša (VIDEO)

Rijeka je danas pred 2 475 gledatelja gostovala na Rujevici kod Rudeša. Momčad Matjaža Keka slavila je preokretom pogocima Župarića i Čolaka.

Ovom pobjedom Rijeka je preuzela prvo mjesto Hrvatski Telekom Prve lige s 10 bodova na kontu, koliko imaju Lokomotiva i Dinamo.

Rijeka je slavila rezultatom 1:2 na gostovanju na Rujevici. Sva tri pogotka pala su u prvom dijelu, a u vodstvo je došao Rudeš u 23. minuti. 20-godišnji Borna Petrović nakon kornera zabio je za 1:0.

Sedam minuta bilo je potrebno Rijeci da poravna. Kao i Rudeš, Rijeka zabija iz kornera, a prvi pogodak u sezoni postiže stoper Dario Župarić.

U 37. minuti Rijeka već stiže do preokreta. Dobru loptu u prostor primio je Antonio Mirko Čolak, koji izlazi sam na vratara Picka, te zabija za 1:2.

Rijeka se ovom pobjedom izjednačila s Dinamom i Lokomotivom na prvoj poziciji s deset bodova. Rudeš je ostao pretposljednji s jednim bodom. U petom kolu Rijeka dočekuje Istru, dok Rudeš gostuje kod Gorice.

Pretposljednji susret programa 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se s početkom u 18 sati i 30 minuta na Rujevici, gdje Rudeš (tobože kao domaćin) dočekuje Rijeku.

Podsjetimo, susret 4. kola između Slaven Belupa i Inter Zaprešića zbog toga što travnjaci u Koprivnici i Zaprešiću nisu još uvijek gotovi odigrat će se 8. rujna.

Najglasniji na posljednje kemijanje iz Saveza, zahvaljujući kojem će tako Rijeka od četiri susreta s Rudešom u aktualnoj sezoni tri igrati na Rujevici, najglasniji su bili iz Osijeka, no dan poslije podugo priopćenje je uklonjeno s klupske web stranice

Glavni sudac današnjeg susreta je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, prvi pomoćnik je Tomislav Petrović iz Valpova, a drugi pomoćni sudac Goran Pataki iz Đakova.

Treneri Ivan Matić i Matjaž Kek na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: