Rijeka pronašla recept za Farmaceute (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 7. kola HT Prve lige Rijeka je pred 2.275 gledatelja na Rujevici slavila protiv Slaven Belupa rezultatom 2:0 (0:0). Strijelci za momčad Simona Rožmana bili su Franko Andrijašević i Sandro Kulenović.

Bijeli su tako došli do treće prvenstvene pobjede dok su Faramceuti nakon šest odigranih utakmica ostali jedni prvoligaš koji do sada nije okusio slast pobjede.

Prva uzbuđenja na utakmici uslijedila su u 17. minuti kada vratar gostiju Filipović odlično brani udarce Kulenovića i Lončara.

Četiri minute potom Knoll je zamalo pobjegao obrani domaćih, ali u posljednjem trenutku ukazao se Capan koji je uspio ispred njega doći do lopte. Napadač gostiju je tom priliko tražio prekršaj na 17 metara, ali sudac Vučković nije se oglasio.

U 36. minuti s dvadesetak metara udarac je okušao i Čerin za još jednu obranu Filipovića.

Vratar Slaven Belupa je na razini i u 44. minuti kada brani udarac Andrijaševića s ruba kaznenog prostora koji je pucao nakon kombinacije s Lončarem.

Čerin je u 50. minuti s tridesetak metara pucao ravno u ruke Filipovića. Tri minute kasnije Pavičić je priredio slalom kroz obranu gostiju te pada u kaznenom prostoru nakon duela s Božićem, ali sudac Vučković nije smatrao da se radi o prekršaju.

Gosti su uzvratili preko Krstanovića koji glavom puca ravno u Nevistića nakon ubačaja Bogojevića.

U 57. minuti nakon ubačaja s desne strane Andrijaševića s pet metara nije dobro zahvatio loptu koju šalje pored vratnice.

Uslijedili su udarci Glavičića i Pavičića, ali vratari na obje strane nisu imali težak zadatak.

Faramceuti su najbolju priliku imali u 62. minuti kada Krstanović povratnom loptom pronalazi Godu koji neometan šalje loptu pored vratnice.

Minutu kasnije Kulenović je odlično uposlio Andrijaševića, ali ofenzivac Rijeke nije uspio iskontrolirati loptu. U 65. minuti Filipović brani i prizemni udarac Lončara.

Domaćini do gola dolaze u 68. minuti. Štefulj je uputio oštar udarac, a lopta se odbija od ruke Parackog koja je bila na prsima Andrijaševića i ulazi u gol Slavena. Službeno je gol pripisan Andrijaševiću.

Samo dvije minute kasnije Faramceuti su mogli doći do izjednačenja. Glavičić je odličnim ubačajem pronašao Krstanovića, ali njegov udarac paradom brani Nevistić.

U 80. minuti nakon ubačaja Tomečaka lopta u lakat pogađa Prcu, no Vučković i VAR nisu smatrali da se radi o kažnjivoj situaciji vrijednoj pokazivanja na bijelu točku.

Pavičić je bio blizu pogotka u 83. minuti, no za malo je sa 16 metara promašio okvir gola.

Sudac Vučković je u 90. minuti na intervenciju VAR-a odlučio pogledati duel Jeffrena i Lepinjice nakon kojeg je veznjak Rijeke završio u reklamama iz gol linije te je odlučio dosuditi kazneni udarac.

S 11 metara pucao je Kulenović te je zatresao mrežu prekinuvši svoj golgeterski niz koji traje otkad se iz Legije vratio u hrvatski nogomet.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu 7. kola HT Prve lige Rijeka od 19:05 na Rujevici dočekuje Slaven Belupa. Domaćini se vraćaju u prvenstveni ritam nakon dva propuštena kola i izborenog plasmana u grupnu fazu Europske lige dok su gosti u potrazi za prvom ovosezonskom pobjedom u Prvoj HNL.

Rijeka i dalje ima velikih problema s izostancima pa tako danas neće igrati Prskalo, Halilović, Arsenić, Ristovski, Yateke i Murić dok su kod Farmaceuta svi igrači na dispoziciji.

Trener Rijeke Simon Rožman je uoči utakmice rekao: “Slaven Belupo ima iskusnu i posloženu ekipu i odlučivat će detalji. Treba se resetirati u glavama. Svi će sada protiv nas igrati još jače i htjet će se dokazati.  To je dodatan izazov za nas jer suparnici će sigurno biti na maksimumu. Najbitnije je da nitko od nas ne poleti, već da se držimo svojih principa. Sretni smo što se navijači vraćaju. Vjerujem da su prepoznali da se igrači bore i ginu na terenu za klub i grb.”

Njegov kolega Tomislav Stipić je pak izjavio: “Veselimo se gostovanju kod europske Rijeke kojoj čestitamo na ulasku u grupnu fazu Europske lige. Bit će to teška utakmica s mnogo tranzicija, duela i trke. Moramo stati jedan uz drugog, kolektivno se braniti i kolektivno napadati te biti plitki. Jednostavno, moramo zadatke odraditi kolektivno te biti mentalno spremni suprotstaviti se Rijeci koja je euforiji nakon europskog uspjeha. Ne igra se uzalud ova utakmica kao posljednja u programu sedmog kola. Reflektori Rujevice, europska Rijeka, jak Slaven Belupo… Mislim da je u ovo najzanimljivija utakmica u ovom kolu.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba kojem će pomagati Vedran Đurak (Stupno), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Tino Krečak (Velika Gorica) dok će u VAR sobi biti Duje Strukan (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat dvoboja je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Šime Bugarija (Bibinje).