Rijeka preokretom do pobjede u Gradskom vrtu (VIDEO)

U derbiju 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je upisala četvrtu pobjedu u nizu. Bišćanova momčad preokreotm je svladala Osijek.

Zasluženo su gosti odnijeli sva tri boda. Dominatna je Rijeka bila u prvom dijelu no do vodstva je stigao Osijek. U osmoj minuti jako je loše reagirao Petar Mamić koji pogrešno vraća loptu svom vrataru, a Tomislav Šorša to koristi te stiže do prvog prvenstvenog pogotka.

Uslijedile su nakon toga prilike gostiju. Prva je bila u 18. minuti kada Kvržić puca preko gola. Nakon toga, u 21. minuti Malenica brani udarac Čolaka, a vratar domaćih dva je puta uspio zaustaviti riječkog napadača samo dvije minute kasnije. U 30. minuti još jedna prigoda za Rijeku, Heber puca preko gola. Prvi put nakon pogotka Osijek je zaprijetio u 40. minuti, no udarac Hajradinovića brani Sluga.

Rijeka do izjednačenja stiže u 43. minuti. Lončar je izveo korner, a sjajno glavom za 1:1 zabija Čolak.

Bolje je Rijeka ušla u drugo poluvrijeme. U 54. minuti gosti stižu do potpunog preokreta. Lončar je opet izveo korner, obrana Osijeka loše je reagirala i nije uspjela izbaciti loptu, a to koristi Antonio-Mirko Čolak koji zabija svoj drugi pogodak danas, osmi prvenstveni ukupno.

Nakon toga, Osijek je morao krenuti u napad. Najbolju šansu imali su u 88. minuti, no Stjepan Lončar s gol crte čisti loptu, te spašava pobjedu za svoju momčad. U 90. minuti i vratar domaih Malenica je krenuo u napad, a Rijeka je imala kontru te prazan gol domaćih, no udarac s velike udaljenosti odlazi preko gola.

Rijeka je ovom pobjedom prestigla Osijek na trećoj poziciji. Riječani sada imaju 30 bodova, dva više od Osijeka.

Na stadionu Gradski vrt danas se s početkom u 15 sati igra derbi programa 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju trećeplasirani Osijek i četvrtoplasirana Rijeka.

Ova dva suparnika na prvenstvenoj ljestvici dijeli samo jedan bod razlike, a njihov prvi ovosezonski međusobni sraz (odigran u 7. kolu) okončan je 1-1 remijem.

Ukupno će ovo biti 79. put da se Osijek i Rijeka sastaju u Prvoj HNL, a s 31 pobjedom i 20 remija na kontu uspješnija je Rijeka. U Osijeku je ipak izraženije uspješan domaćin, koji je u dosadašnjih 39 utakmica upisao 19 pobjeda i 11 neriješenih, dok je Rijeka u gradu na Dravi slavila 9 puta, posljednji put u 21. kolu šampionske sezone 2016/2017.

Glavni sudac današnjeg susreta je Mario Zebec iz Varaždina, prvi pomoćnik bit će Borut Križarić iz Čakovca, a drugi Jerko Crnčić iz Vrbovca. Prvi dodatni sudac danas će biti Borutov brat Igor Križarić, a drugi Dalibor Mlakar iz Zagreba.

Treneri Zoran Zekić i Igor Bišćan na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: