Rijeka pogotkom Čolaka Dinamu nanijela prvi prvenstveni poraz u sezoni (VIDEO)

U derbi susretu programa 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 4 635 gledatelja na Rujevici, rezultatom 1-0 (0-0) svladala aktualnog prvaka i lidera lige, Dinamo. Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Antonio Mirko Čolak.

Tijekom prve polovice prvog poluvremena gledali smo prilikama siromašan susret. Uvodno je Dinamo kratko imao dominaciju nad događanjima na travnjaku, poslije je Rijeka uspostavila ravnotežu, te u jednom kratkom periodu bila i dominantnija od Plavih, no generalno se najviše toga događalo u sredini terena, bez ozbiljnih opasnosti po vrata Sluge i Livakovića.

Prvu pravu priliku na susretu vidjeli smo u 30. minuti utakmice kada je Hajrović fantastičnim dodavanjem uposlio Gavranovića, koji je nakon mini prodora izašao sam na Slugu, domaći vratar vrlo je dobrim izlaskom obranio udarac Gavranovića i uspješno sačuvao svoja vrata.

Do kraja poluvremena stanje na travnjaku nije se mijenjalo, Dinamo jest bio donimantnija momčad, imao neke dobre situacije za pokušaj ugrožavanja Sluginig vrata, no na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme je otvoreno dosta konkretnijom igorm obiju momčadi. U 54. minuti Sluga je vrlo dobrom reakcijom obranio pokušaoj Stojanovića nakon dodavanja Olma. Tri minute poslije odličnom je rekacijom na drugoj strani terena svoju mrežu sačuvao Livaković, pucao je Čolak.

U 64. minuti Rijeka, upravo preko Čolaka, stiže do rezultatske prednosti. Dobru akciju domaćih uklizavanjem je pokušao spriječiti Gojak, no tim je potezom samo poslužio Mirka Čolaka, koji je lijepim udarcem iz okreta s vrha šesnaesterca pogodio za 1-0. 25-godišnjaku je to bio šesti prvenstveni pogodak u sezoni.

U 86. minuti odlična situacija za Dinamo. Nakon skoka Budimira i Sluge, domaći je vratar zaplivao, lopta se odbila do Hajrovića, čiji je snažan udarac pred nebranjenim vratima blokirao Punčec. U nastavku se Budimir, poslije odbijanca, našao u odličnoj jedan na jedan situaciji sa Slugom, no njegov očajan udarac (koji je domaći vratar uhvatio) bio je ometen neopravdano označenim zaleđem.

U 93. minuti Olmo je s preko 20 metara vrlo dobro pucao, Sluga pomalo nesigurnom intervencijom odbija u korner. Minutu poslije Rijeka je brzo izašla u kontru koju je dalekomentim udarcem okončao Gorgon, no njegov pokušaj vrlo dobrom reakcijom u korner odbija Livaković.

Do kraja pet minuta sudačke nadoknade nijedna momčad nije uspjela kreirati bilo kakvu opasnot, te tako Rijeka upisuje sedmu pobjedu, a Dinamo prvi poraz u aktualnoj sezoni.

Momčad Igora Bišćana u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka, dok će Dinamo na Maksimiru biti domaćin Gorici.

Danas je na rasporedu programa 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 15 sati na Rujevici, 77. ligaški okršaj Rijeke i Dinama, 95. ukupno u svim domaćim natjecanjima.

Derbi susret kola današnji suparnici dočekuju u različitim raspoloženjima. Oba kluba su realno u pozitivnom rezultatskom nizu, Bijeli od dolaska Igora Bišćana ne znaju za poraz (3 pobjede i remi), a Plavi kroz ligu i dalje prolaze rezultatski vrlo uvjerljivo, te su još uvijek jedina neporažena momčad u aktualnoj sezoni, s nizom od pet pobjeda u posljednjih pet kola.

U Rijeci ipak, usprkos generalno pozitivnoj šok terapiji s intaliranjem Bišćana na klupu, vlada prilično napeta atmosfera. Klub navijača Armada je tijekom reprezentativne pauze (povodom mnogih medijskih nagađanja i konstrukcija) svoj dio priče iznio u službenom priopćenju, a pred današnji derbi susret, objavom na službenoj Facebook stranici udruge, još su jednom potvrdili da pomaka (na bolje) u odnosima s čelnicima kluba nema.

Prvi ovosezonski sraz Dinama i Rijeke, odigran u okviru 6. kola, okončan je (1-1) remijem na Maksimiru.

Glavni sudac utakmice danas će biti Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, kojem će ovo biti tek treći put da dijeli nogometnu pravdu u srazu Rijeke i Dinama. Pomoćnici Pejinu za derbi susret kola su Miro Grgić iz Osijeka i Goran Pataki iz Đakova, dok će dodatni suci biti Mario Zebec iz Varaždina i Marko Matoc iz Zaprešića.

Treneri Igor Bišćan i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: