Rijeka pobjedom u Koprivnici nadomak povijesnog naslova prvaka (VIDEO)

U posljednjem susretu 34. kola MAXtv Prve lige Rijeka je na gostovanju u Koprivnici rezultatom 0-2 svladala Slaven Belupo.

Pobjedu, kojom momčad s Rujevice praktički može početi slaviti prvi naslov prvaka u povijesti, donijeli su Andrijašević i Vešović.

Sve nedoumice o pobjedniku riješene su u prvom poluvremenu. Dva udarca u okvir dva pogotka. Andrijašević nakon gužve u šesnaestercu, u 14. minuti postiže svoj 15. prvenstveni pogodak i donosi 0-1 gostima.

U 43. minuti na 0-2 povisuje Vešović, svojim petim prvenstvenim pogotkom i time postavlja, pokazat će se, konačan rezultat.

Nakon postignutih pogodaka Rijeka je pametno odigrala ostatak susreta, te bez većih problema, ali i intencija prema naprijed, utakmicu privela kraju. Slaven je imao u drugom poluvremenu imao terensku incijativu, što u konačnici potvrđuje i završna statistika (7 udaraca Slavena – 3 u okvir naspram 3(2) Rijeke), no pravih opasnosti po vrata Prskala nije bilo.

Ovom pobjedom Rijeka dva kola prije kraja ponovno ima 5 bodova prednosti pred Dinamom, te iduće kolo na Rujevici protiv Cibalije pobjedom ima priliku zaključiti uzbudljivu sezonu i oktiti se povijesnim prvim naslovom prvaka države u povijesti.

U 20 sati na gradskom stadionu u Koprivnici počinje posljednji susret 34. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Slaven Belupo i Rijeka.

Gosti će pokušati doći do nova tri boda kojima bi napravili veliki korak ka povijesnom naslovu prvaka Hrvatske.

U tri međusobna ovosezonska duela Rijeka je upisala dvije pobjede dok je prvi susret u Koprivnici završio bez pogodaka. Za pobjedu u Koprivnici momčad s Rujevice ne zna već šest gostovanja zaredom, točnije od ožujka 2014. godine kada su golovima Krstanovića, Močinića i Kramarića u drugom poluvremenu odnijeli 0-3 pobjedu.