Rijeka nakon produžetaka slavila protiv Kolosa (VIDEO)

Rijeka se pridružila Dinamu u play-offu Europske lige nakon što je na Rujevici u 3. kolu kvalifikacija bila bolja od ukrajinske Kolos Kovalivke rezultatom 2:0 (0:0). Susret je odlučen u produžecima pogocima Escovala i Franka Andrijaševića.

Dok će Dinamo grupnu fazu Europske lige tražiti na Maksimiru preko estonske Flore izabranike Simona Rožmana očekuje gostovanje kod danskog Kopenhagen. Utakmice su na rasporedu u četvrtak 1. listopada.

Pred praznim tribinama Rujevice i pod jakom kišom koja je počela koncem drugog poluvremena Rijeka i Kolos su odigrali tvrdu utakmicu koja nije bila bogata prilikama.

Iz prvog dijela izdvajamo udarac Čerina u 13. minuti koji je za malo promašio okvir vrata dok su gosti blizu pogotka bili u 43. minuti kada se Novak nije dobro snašao pred golom Rijeke.

U drugom poluvremenu je u dobroj poziciji u 73. minuti bio Kulenović koji je loptu zahvatio ramenom poslavši je preko gola. Gosti su pak najbolju priliku na susretu propustili u 90. minuti kada je Seleznyov s par metara iz idealne situacije propustio matirati Nevistića promašivši okvir gola.

Kad se činilo da će jaka kiša i natopljeni teren odvesti dvoboj u raspucavanje s 11 metara ukazao se portugalski stoper Joao Escoval. U 103. minuti Murić je izveo 13. korner za Rijeku, a Andrijašević je spustio loptu za Escovala koji je s četiri metra iz poluvoleja uz pomoć grede šalje u gol Kolosa.

Rijeka je pobjedu potvrdila u 115. minuti nakon velike pogreške gostujućeg vratara Volynetsa nakon čega je prema golu pucao Kulenović, a loptu je u mrežu poslao Andrijašević

Uz pomoć natopljenog terena domaćini su do konca utakmice uspjeli sačuvati stečenu prednosti te doći do korak do skupina Europske lige.