Rijeka nadigrala Hajduk i slavljem u Jadranskom derbiju preuzela drugo mjesto ljestvice (VIDEO)

Rijeka je preuzela drugo mjesto ljestvice Prve HNL. U Jadranskom derbiju pred 7.326 gledatelja na Rujevici su zasluženo slavili protiv Hajduka rezultatom 2:0 (0:0). Izabranici Simona Rožmana su dominirali čitavim tijekom susreta, a za pobjedu su zabili Antonio Mirko Čolak i Alexander Gorgon.

Rijeka je s nova tri boda preskočila Hajduk na ljestvici te s 47 bodova, odnosno dva više od Bilih, je postala prvi pratitelj vodećeg Dinama. Hajduk je pak niz od tri uzastopna derbija okončao sa samo jednim osvojenim bodom.

Prvi opasniji udarac smo vidjeli u 9. minuti kada je nakon odbijene lopte s 18 metara pucao Halilović, ali lopta odlazi malo poviš gola Hajduka.

Dvije minuta kasnije nakon centaršuta Štefulja udarac u okvir je skoro iz mrtvog kuta uputio Raspopović, no vratar Posavec sigurno brani.

Rijeka je mogla povesti u 24. minuti kada je po desnoj strani pobjegao Čolak koji potom ubačajem na sedam metara pronalazi Gorgona, a on je snažnim udarcem zatresao prečku. U nastavku akcije opasno je po odbijenoj lopti zaprijetio i Halilović, ali njegov udarac brani Posavec.

Dvije minute kasnije Raspopovićev ubačaj prolazi šesnaestercom te dolazi do Štefulja čiji udarac nije bio težak zadatak za vratara Hajduka.

U 34. minuti je iz slobodnog udarca s oko 25 metara zaprijetio Gorgon, ali lopta odlazi pokraj gola.

Minutu poslije loptu gubi Mujakić, Andrijašević potom ulazi u kazneni prostor te snažno gađa suprotni kut, a vratar Posavec uz pomoć vratnice spašava svoju mrežu.

Bili su prvi udarac uputili u 38. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Caktaš, ali Pandur brani.

U 41. minuti je Andrijašević nakon pogrešaka Dimitrova i Mujakića pokušao uposliti Čolaka, ali bugarski stoper je na vrijeme presjekao loptu koju je potom pokupio Posavec.

U posljednjoj minuti prvog dijela još jedan udarac je uputio Halilović, ali ovaj put nije bio precizan.

I drugo poluvrijeme je počelo prilikom za Rijeku. Čolak je u 48. minuti nakon duplog pasa s Andrijaševićem pucao s deset metara, ali odličnom intervencijom se iskazao Posavec.

Dvije minute kasnije s 25 metara je opasno zaprijetio Gorgon, no bilježimo još jednu dobru obranu vratara gostiju.

U 57. minuti nova velika prilika za Rijeku. Andrijašević je iskoristio pogrešku Radića te je pucao s deset metara iskosa za još jednu odličnu obranu Posavca.

Rijeka do zaluženog vodstva dolazi u 61. minuti. Gorgon je uposlio Čolaka čiji prvi udarac Posavec brani, no napadač domaćih ponovno dolazi do lopte i ovaj put istu šalje u nebranjeni dio mreže. VAR je potom provjeravao je li Čolak nakon obrane Posavca igrao rukom, ali sudac Batinić je na koncu pokazao na centar.

U 66. minuti odlično je s dvadesetak metara pucao Štefulj, no Posavec paradom izbacuje loptu u korner.

Dvije minute kasnije lopta je nakon udarca Gorgona u ruku udarila Caktaša, a nakon intervencije VAR-a sudac Batinić je pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac je sigurno izveo austrijski napadač za povećanje prednosti Rijeke.

U 81. minuti Hajduk je uputio i drugi udarac u okvir gola Rijeke. I ovaj put je to bilo djelo Caktaša i sigurna obrana Pandura.

Minutu kasnije nakon pogreške Radića Gorgon je uposlio Čolaka, a on se u mat poziciji odlučio za dribling te udarac koji je blokirao Mujakić.

Hajduk je najbolju priliku na utakmici imao u 90. minuti kada je nakon ubačaja Jakoliša s pet metara pucao Jairo, no odličnom obranom se iskazao Pandur.

U petoj minuti sudačke nadoknade udarace u okvir su uputili Eduok i Blagaić za još dvije sigurne obrane golmana Rijeke.

Kolo će sutra od 18 sati dvobojem zaključiti Gorica i Lokomotiva.

Od 17:30 na Rujevici Rijeka u Jadranskom derbiju sklopu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige dočekuje Hajduk.

Nakon što je njihov prvi ovosezonski dvoboj na Rujevici završio bez pobjednika (1:1) izabranici Simona Rožmana su u drugom krugu prvenstva slavili na Poljud s čak 0:4.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđenog vratara Prskala, a Hajduk je iz istog razloga bez Nejašmića dok Ismajli odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona dobivenog u derbiju s Dinamom.

Utakmicu će suditi Damir Batini (Osijek) zajedno s pomoćnicima Goranom Patakijem (Đakovo), Marjanom Tomasom (Vladisavci) i Zdenkom Lovrićem (Đakovo). Za video tehnologiju su zaduženi Igor Pajač (Zelina) i Igor Krmar (Zagreb) dok je delegat derbija Darko Kolesarić (Osijek), a suce će kontrolirati Dragutin Poljak (Zagreb).