Rijeka na Rujevici bolja od Dinama (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 33. kola HT Prve lige Rijeka je pred 2.687 slavila protiv Dinama rezultatom 2:0 (1:0). Nakon autogola Gvardiola mrežu Dinama je zatresao i Čolak.

Rijeka je tako upisala prvu pobjedu nakon pet utakmica i tri uzastopna poraza kojom je preskočila Hajduk na četvrtom mjestu ljestvice.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu. Do vodstva su stigli već u 2. minuti kada je Andrijašević odlično uposlio Čolaka, a loptu ispred njega u vlastitu mrežu nespretno šalje Gvardiol.

Dinamo je uzvratio u 6. minuti kada je Čuže proigrao Kulenovića koji s pet metara iskosa šalje loptu pored gola.

Utakmica se nakon vatrenog uvoda primirila sve do 37. minute kada je Čuže nakon još jedne dobre akcije asistirao za Oršića, a njegov pokušaj brani Pandur.

Rijeka je uzvratila tri minute kasnije kada nakon ubačaja Raspopovića udarac Andrijaševića glavom ne pronalazi okvir gola.

U 42. Moubandje odličnim centaršutem pronalazi Ademija čiji udarac glavom prolazi tik uz vratnicu. U posljednjoj minuti prvog dijela za udarac se izborio Čuže, no Pandur odbija njegov udarac u korner. Nakon ubačaja iz kuta Ademi spušta loptu za Kulenovića koji puca iznad gola.

Rijeka je vodstvo povećala u 52. minuti. Kontru je povukao Escoval, proslijedio loptu za Andrijaševića koji onda fantastičnom asistencijom upošljava Čolaka koji šalje loptu iza leđa Livakovića. VAR je potom pozvao suca Batinića da provjeri duel Moubandjea i Pavičića u začetku akcije, no osječki sudac tu nije vidio prekršaj igrača Rijeke.

U 61. Kadzior traži Oršića koji u dobroj poziciji tražio Gojaka umjesto da se odlučio na udarac.

Samo minutu kasnije velika prilika za Rijeku. Čolak se driblingom oslobodio Theophilea te je asistirao Lončaru koji s par metara ne uspijeva poslati loptu u mrežu. Njegov pokušaj odlično brani Livaković.

U 67. minuti snažno je s 20-ak metara pucai Halilović za još jednu obranu vratara Plavih.

Tri minute kasnije Pandur sigurno brani udarac nakon ubačaja iz kornera.

U 87. minuti opasno je sa 17 metara pucao i Pavičić za još jednu paradu Livakovića. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu 33. kola HT Prve lige Rijeka će od 21:05 na Rujevici dočekati Dinamo. Domaćini su usprkos lošim rezultatima u posljednje vrijeme još uvijek u igri za drugo mjesto na ljestvici koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka dok je Dinamo već osigurao titulu prvaka države.

Dok je Dinamo uvjerljivo slavio u tri prethodne međusobne ovosezonske prvenstvene utakmice (0:5, 3:0 i 4:0) Rijeka je bila bolja u četvrtfinalu kupa (1:0).

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđenog Štefulja dok su gosti iz istog razloga bez Petkovića, Leovca i Perića.

Trener Rijeke Simon Rožman je u najavi susreta rekao: “Stanje na ljestvici govori dovoljno o kvaliteti Dinama. Mi kao uvijek razmišljamo najviše o sebi. Pred nama je mjesec dana mukotrpnog rada da bismo ostvarili klupske ciljeve. Treba se vratiti osnovama suradnje i svi skupa moramo ići zajedno. Samo teren daje odgovore. Trebamo izgledati kao ekipa koja teško prima golove i ima više mirnoće u završnici.”

Njegov kolega Igor Jovićević je pak izjavio: “Siguran sam da ćemo na Rujevici izgledati energično i muški i da ćemo odigrati odličnu utakmicu. Uvjeren sam da će detalji odlučiti derbi. Trenerski okršaj s Rožmanom mi je zanimljiv jer sam igrao protiv njega u slovenskoj ligi kad smo vodili Celje i Domžale, tako da znam kakav je trener i to mi je dodatni motiv.”

Derbi će suditi Damir Batinić iz Osijeka kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Borut Križarić (Čakovec) i Zdenko Lovrić (Đakovo). Za video tehnologiju su zaduženi Goran Gabrilo (Split) i Tomislav Petrović (Valopovo). Delegat utakmice je Ivan Jurina (Zabok), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak) dok će o sigurnosti ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković i Marko Svilić.