Rijeka i Osijek remizirali u posljednjem susretu sedmog kola (VIDEO)

U posljednjem susretu sedmog kola HT Prve Lige Rijeka i Osijek remizirali su na Rujevici (1:1) pred 5,127 gledatelja. Strijelac za Rijeku bio je Heber, dok je za goste iz slobodnog udarca pogodio Petar Bočkaj.

Prvu veću prigodu na utakmici vidjeli smo u 15. minuti. Sluga je obranio pokušaj Osječana, a nakon toga gosti su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom Petra Mamića, no sudac Fran Jović nije ništa pokazao. Najveću prigodu u prvom dijelu Rijeka je imala preko Hebera u 21. minuti. Izašao je sam brazilski napadač na Malenicu, no vratar Osijeka dobro je to obranio. Osijek je ozbiljno zaprijetio i u 40. minuti. Mudražija je sjajno proigrao Marića koji se našao u prilici, no pucao je iznad gola Riječana.

Rijeka je povela u 57. minuti. Odlično je Pavelić ubacio s desne strane nisku loptu, obrana Osijeka nije to mogla počistiti, a na pravom se mjestu našao Heber koji postiže svoj peti prvenstveni pogodak.

Odmah nakon pogotka, Heber je zbog ozljede napustio igru, a zamijenio ga je Kvržić.

Za odgovor Osijeka čekalo se sedam minuta. Ponajbolji nogometaš gostiju Mudražija izborio je prekršaj, a prekrasno je iz slobodnog udarca za 1:1 pogodio Petar Bočkaj. Drugi je to njegov pogodak u prvenstvu, a i prvi je bio iz slobodnog udarca, protiv Slaven Belupa.

Prva prilika nakon golova viđena je u 79. minuti. Gorgon je uposlio Puljića koji je iz dobre pozicije s vrha kaznenog prostora slabo pucao, pa je to Malenica obranio.

Osijek na tablici na drugoj poziciji ima 14 bodova, tri manje od prvoplasiranog Dinama. Rijeka je treća s 13.

Od 19 sati na Rujevici počinje derbi susret kojim će se zaključiti sedmo kolo Hrvatski Telekom prve lige, a u kojem se sastaju Rijeka i Osijek.

Domaćini su trenutno na trećem mjestu ljestvice sa po tri pobjede i remija, a za Bijelo-plavima koji su dosad upisali četiri pobjede te po neriješen rezultat i poraz zaostaju jedan bod.