Rijeka i Hajduk odigrali susret bez pogodaka na Rujevici (VIDEO)

U prvoj utakmici drugog dana programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Hajduk su na Rujevici, pred 6 527 gledatelja, odigrali susret bez pogodaka. Ovakvim raspletom je i treći ovosezonski sraz Bijelih i Bilih okončan bez pobjednika.

Prvu konkretnu situaciju na utakmici vidjeli smo u 12. minuti. Lončar je gurnuo loptu u prostor za Acostyja, ali Posavec je bio brži i očitstio opasnost. Prvi pomoćnik na današnjem susretu Ivica Modrić, u ovoj je situaciji označio zaleđe Ganca.

Hamza je u 14. minuti, poslije lijepe akcije gostiju, na ubačaj Bradarića s lijeve strane gostujućeg napada zatresao mrežu, no Fran Jović u trenutku Hamzinog plasiranja lopte svira prekršaj Jaira nad Župarićem.

U 18. minuti Palavaersa puca s preko 20 metara, no njegov udarac odlazi malo iznad okvira Sluginih vrata.

Rijeka je u 22. minuti bila blizu pogotka, Kvržić je ubacio s desne strane domaćeg napada, Borja Lopez glavom prebacuje loptu koju na drugoj vratnici dočekuje Puljić, no njegov udarac s nekih 7 metara odličnom reakcijom brani Posavec.

U 34. minuti Hamza nakon brzog izlaska gostiju puca s nekih 25 metara, njegov prizeman udarac odlazi malo pored lijeve stative Sluginih vrata.

Dvije minute dobra situacija za Rijeku. Kvržić je nakon suradnje s Lončarom ubacio s desne strane oštro u sredinu šesnaesterca gdje malo na loptu kasni upravo Lončar.

U 40. minuti dobra situacija za Hajduk. Hamza je nakon odličnog solo prodora proigrao Tahiraja na desnoj strani, no 22-godišnji Albanac iskosa puca u istrčalog Slugu, te se lopta odbija u korner iz kojeg gosti nisu kreirali veću opasnost. Samo minutu poslije Hamza je ostao sam na udarcu na nekih 12 metara, no njegov snažan udarac odlazi malo pored vratnice.

Hajduk je u završnici prvog dijela snažno pritisnuo Rijeku koja nikako nije uspijevala izaći iz pritiska i povezati nekoliko dodavanja, no na odmor (ni sekunda sudačke nadoknade) se odlazi bez pogodaka.

Prvu prijetnju u nastavku kreirala je Rijeka. Acosty je u 53. minuti s lijeve strane vrha šesnaesterca lijepo plasirao udarac u suprotni kut Posavčevih vrata, no gostujući vratar odličnom reakcijom odbija u prvi korner za Bišćanovu momčad.

U 55. minuti igru je zbog ozljede u redovima gostiju napustio Bradarić umjesto kojeg je ušao Fomitschow. Šest minuta poslije Siniša Orešćanin radi drugu promjenu, travnjak napušta Tahiraj, a ulazi Gyurcso.

Posljednju promjenu u redovima Hajduka vidjeli smo u 70. minuti kada je u igru umjesto Palaverse ušao Anthony Kalik.

Igor Bišćan prvu promjenu u svojoj momčadi radi u 75. minuti, travnjak napušta Tibor Halilović umjesto kojeg ulazi Robert Murić.

U 77. minuti je Posavec boksao loptu koju je iz kornera ubacio Kvržić, na udarcu je Mamić, no njegov pokušaj (koji je išao u okvir) s nekih pet metara ispucava Borja Lopez.

Na isteku 84. minute Kvržić je ubacio iz prekida s desne strane, Puljić je najviši u skoku i glavom loptu šalje u bliži kut gdje je miran i siguran gostujući vratar.

U drugoj minuti sudačke nadoknade u igru za goste umjesto Gorgona ulazi Milan Ristovski.

Do kraja susreta (tri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli prave opasnosti po Slugina ili Posavčeva vrata, te je 80. Prva HNL Jadranski derbi okončan bez pobjednika i bez pogodaka.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod posljednjeplasiranog Rudeša, a Hajduk će na Poljudu biti domaćin Gorici.

Drugi dan programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 15 sati, na Rujevici otvaraju Rijeka i Hajduk.

Današnji okršaj Bijelih i Bilih bit će ukupno 80. njihov sraz u okviru Prve HNL. Ovosezonska do sada dva odigrana ligaška međusobna susreta okončana su bez pobjednika identičnim rezultatima, 1-1 bilo je na Rujevici i na Poljudu.

Trener domaćih Igor Bišćan danas neće moći računati na Hebera, Čolaka, Raspopovića, Tomečaka, Capana, Punčeca, Tomečaka, Pavelića i Vuka (kojih vjerojatno neće biti do konca sezone). Zbog velikog broja izostanaka u riječkom prvoligašu su se s posudbi odličili vratiti napadača Milana Ristovskog iz Krškog i mladog veznjaka Ivana Lepinjicu iz Zadra.

Trener gostiju Siniša Orešćanin, osim standardnih izostanaka Mirka Ivanovskog i Dina Beširovića, nije imao problema sa sastavljanjem kadra za današnje gostovanje na Rujevici. U konkurenciju prve momčadi se vratio kapetan Hajduka Josip Juranović, koji je zbog ozljede butnog mišića propustio čitav pripremni period.

Bišćanova je momčad u nastavak sezone startala remijem protiv Farmaceuta u Koprivnici (1-1), u odrađenom odgođenom susretu 19. kola, te porazom od Gorice (1-3) i slavljem nad Interom u Zaprešiću u prethodnom kolu (0-3).

Hajduk je u nastavak sezone ušao s dvije pobjede, Bili su prvo u Gradskom vrtu svladali Osijek (0-1), a zatim i Lokomotivu na Poljudu (2-1).

Glavni sudac derbija 21. kola je Fran Jović iz Zagreba. Jović je Rijeci i Hajduku ove sezone sudio po dva puta, a nijedan klub u tim utakmicama nije upisao pobjedu. Riječkom prvoligašu je u aktualnoj sezoni Jović sudio u 1-1 domaćem remiju s Osijekom i 2-1 gostujućem porazu od Gorice, dok je Hajduku sudio u 4-1 porazu u Osijeku i 1-1 remiju na gostovanju kod Gorice. Ukupno će Joviću ovo biti šesti ligaški Jadranski derbi na kojem dijeli nogometnu pravdu, drugi na Rujevici. Od pet susreta na kojima je do sada Jović sudio Rijeci i Hajduku, Rijeka ima upisane tri pobjede, a dva su susreta okončana bez pobjednika.

Pomoćnici će Joviću danas biti Ivica Modrić iz Zagreba i sugrađanin mu Igor Krmar, dok će dodatni suci biti Mario Zebec iz Varaždina i Marko Matoc iz Zaprešića.

Treneri Igor Bišćan i Siniša Orešćanin na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: