Rijeka golovima Murića i Puljića svladala ‘Farmaceute’ na Rujevici (VIDEO)

Arhiva/Foto: HNK Rijeka

U drugoj utakmici prvog dana programa 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je pred 3 851 gledateljem na Rujevici rezultatom 2-0 (1-0) svladala Slaven Belupo.

Strijelci za Bijele bili su Robert Murić i Jakov Puljić koji je stigao do deset ligaških pogodaka čime je trenutno najbolji klupski strijelac.

Prvu veliku priliku vijdeli smo u 14. minuti kada je Kvržić s desne strane ubacio povratno u sredinu za Halilovića čiji udarac s nekih osam metara odličnom reakcijom brani Filipović. Nakon raspleta cijele akcije prvi pomoćnik Ivica Modrić označio je zaleđe.

U 18. minuti ponovno prijeti Rijeka, Murić je ubacio nakon ubačaja iz kuta s desne strane, Župarić s lijeve strane domaćeg napada ubacuje glavom u sredinu no lopta pogađa Puljića i odbija se malo pored vratnice.

Do rezultatske prednosti Rijeka stiže u 21. minuti. Kvržić je po tko zna koji put danas probio lijevu stranu gostujuće obrane, ubacio na 11 metara u sredinu gdje Puljić spušta loptu za Murića koji preciznim prizemnim udarcem lijepo pogađa za 1-0 Bijelih i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni.

Slaven je prvu pravu dobru situaciju imao u 25. minuti kada je Menalo ubacio iz prekida s lijeve strane, a na loptu koja je prošla kroz peterac nitko od gostujućih igrača nije stigao staviti nogu i pospremiti loptu u mrežu.

Nakon ovog događaja Farmaceuti su uspjeli uspostaviti potpunu ravnopravnost na travnjaku, te do kraja poluvremena posljedično gledamo dosta isprekidanu igru s obje strane i prilikama potpuno siromašan nogomet.

Spomena vrijedne su dvije izmjene, u 39. minuti je kod gostiju Jelić izašao zbog ozljede, a umjesto njega ušao Lima, dok je Bišćan također zbog zdravstvenih problema iz igre povukao Gorgona, a na travnjak poslao Acostyja.

Sertić je na poluvremenu u svlačionici odlučio ostaviti Bruna Bogojevića umjesto kojeg je ušao Marko Karamarko.

Farmaceuti su prvi udarac u okvir Sluginih vrata uputili u 49. minuti kada je Mateus Lima pucao s nekih 17 metara iz okreta, dosta mlak pokušaj domaći vratar je bez najmanjih problema obranio.

Najbolju priliku Belupo je imao u 53. minuti kada je Lima ukrao loptu neopreznom Mamiću, ista se odbija do usamljenog Menala koji s nekih 13 metara snažnim udarcem pokušava pogoditi sam gornji desni kut Sluginih vrata, no odlazi to malo pored okvira.

Karamarko je u 64. dobro ubacio iz kuta za goste, najviši u skoku na petercu je bio Međimorec no njegov pokušaj glavom bio je prilično neprecizan.

Do povćeanja rezultatske prednosti Bišćanova momčad stiže u 68. minuti kada je Murić s desne strane domaćeg napada kvalitetno ubacio, a Puljić glavom s jedanaest metara pospremio loptu u mrežu za 2-0 Rijeke i svoj deseti ligaški pogodak u sezoni. 25-godišnjak je tako još jednom potvrdio odličnu formu, s ovim pogotkom je strijelac četvrto kolo u nizu, a s ukupnih 10 pogodaka i trenutno najbolji klupski strijelac u prvenstvu.

Murić je igru napustio u 75. minuti kada je u igru ušao Denis Bušnja. Četiri minute poslije drugu izmjenu rade i gosti, Bongongui umjesto Nowaka.

U 81. minuti velika pogreška suca Mlakara koji je start Lepinjice nad Menalom okarakterizirao kao pokušaj simuliranja, te umjesto dosuđivanja kaznenog udarca za goste pokazuje žuti karton Menalu.

Do kraja susreta ozbiljnih prijetnji po vrata Sluge i Filipovića nije bilo.

Bijeli su tako stigli do petnaeste pobjede u sezoni i sada imaju 53 boda na kontu, dok je Belupo ostao na samo bod više od Intera koji sutra dočekuje Osijek.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Gorice, dok je Slaven Belupo domaćin Istri 1961.

Program 27. kola nastavlja se sutra utakmicama Intera i Osijeka u Zaprešiću (16:30h) te Hajduka i Dinama na Poljudu (19h).

Od 19 sati na Rujevici u sklopu 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Rijeka i Slaven Belupo.

Rijeka protiv Faramceuta nije poražena čak 26 međusobnih susreta u nizu.
Momčad iz Koprivnice u prvenstvu je u Rijeci posljednji put slavila prije 3440 dana kada ju je vodio Zlatko Dalić.

U dva ovosezonska prvenstva susreta između ove dvije momčadi nije bilo pobjednika. Prvo smo na Rujevici gledali susret bez golova da bi u Koprivnici duel završio rezultatom 1:1.